Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    daaa... mare lucru. curgea uleiul din cutie pe la un simering.
    Când ai maşină nouă şi de 5 zile stă pe la dealer, corect, ce mare scofală este?

    Comment


    • Originally posted by kubala7 View Post
      Absolut, asa am auzit si eu, ca toate masinile recente sunt copiate dupa bmw seria 3 care e miezul miejilor... chiar si unele hatchback-uri sunt copiate dupa seria 3.
      trebuie doar sa ai ochii la tine ca sa observi asta in cazul de fata.
      si nu sunt "miezul miejilor", ci doar unul dintre cei trei "mieji": bmw, mertzan si audi. niciuna dintre astea nu baga in seama nicio alta asa zisa concurenta, ci concureaza doar intre ele. restul sunt departe. ce naiba vorbim ?!

      Comment


      • cam asa....

        poate in ultima poza se vede mai bine...
        Attached Files
        Last edited by B997NDL; 13 April 2014, 13:53.

        Comment


        • Care e legatura intre poza 3-4 ? Accordul care a aparut in 2008 seamana cu bmw care a aparut la sfarsitul lui 2011 si zici ca e copiata dupa BMW ? ma rog, suntem off-topic !

          ON: am fost si eu cu un Logan 2 1,5dci de 75cp ... si tot ce pot sa zic ca e la fel de caruta ca si Logan1, doar ca mai noua.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • Cam ieftina, nu ?!?

            sigpic

            Comment


            • BMW seria 3, ca despre el este vorba, este un ETALON, o mașină care sta pe piedestal, o mașină incomparabila cu cele cu care încercați voi sa o comparați. Motoare de excepție din toate punctele de vedere, feeling la volan, manevrabilitate, pur și simplu iti lipeste un zâmbet pe fata! Cati dintre voi au condus un E46, E90, câți știu ca E90 este prima masina cu distribuția greutății pe punți 50-50? BMW are extrem de multe subtilități! Nu este o mașină pentru oricine! Consider ca are 2-3 clase peste concurență, inclusiv peste B8 de la Audi si C Clas.

              De ultima generație ce sa zic? Jet total! Fabuloase mașini!

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

              Comment


              • Momentan e90 e cam pt toti Inclusiv gheortoi, insa nu asta face topicul discutiei.

                N-as zice ca-i cel mai tare, insa are atuurile lui.
                In categoria lui este cel mai bun, per total. Insa sunt alte masini ce exceleaza la alte capitole.
                As contraargumenta "feeling la volan" - ce feeling? E o masina de clasa mica, ca oricare alta
                "Manevrabiliate" - la fel de bine imi merge si flocusul.
                "Zambet pe fata" - doar daca ai mers cu dacia berlina inainte. Altfel este o masina monotona.

                E o masina foarte buna, ce nu exceleaza mai la nimic, cu exceptia consumului.

                Ca si x5-ul pe care-l am acum. Este extrem de dotata, insa nu-mi spune nimic. Este confortabila, este ok. Ce imi place, este felul in care se conduce. Motorul este suficient, franele sunt bune, ruliul este acceptabil. Insa nu este spectaculoasa ca un Range Rover Este buna si cam atat.
                Nu este cel mai tare suv.

                E 90 e prima berlina cu distributie 50/50? Sau prima berlina din clasa de basinoase mici?
                Last edited by Cezar; 13 April 2014, 22:35. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • [QUOTE=Cezar;1576516]Momentan e90 e cam pt toti Inclusiv gheortoi,


                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                  Last edited by Allyn_y; 13 April 2014, 23:04.

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Momentan e90 e cam pt toti Inclusiv gheortoi, insa nu asta face topicul discutiei.

                    N-as zice ca-i cel mai tare, insa are atuurile lui.
                    In categoria lui este cel mai bun, per total. Insa sunt alte masini ce exceleaza la alte capitole.
                    As contraargumenta "feeling la volan" - ce feeling? E o masina de clasa mica, ca oricare alta
                    "Manevrabiliate" - la fel de bine imi merge si flocusul.
                    "Zambet pe fata" - doar daca ai mers cu dacia berlina inainte. Altfel este o masina monotona.



                    E 90 e prima berlina cu distributie 50/50? Sau prima berlina din clasa de basinoase mici?
                    Nu vreau sa fac din asta o discuție in contradictoriu, dar daca un spui ca bmw are același feeling ca oricare alta mașină ma retrag prematur. Singurul lucru cu care sunt de acord din tot ce ai spus este faptul ca Focusul este asemanator la condus cu el...asemănător! Atât.

                    p.s. Nu ma raportez la ghertoi, țărani si papagali care au bmw, nu e vina mașinii. Țăranii si ghertoii conduc si audi si mercedes si opel si dacia...asta e țara in care traim, o țară de țărani cu ceapă în gat.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    Last edited by PCH; 14 April 2014, 00:24.

                    Comment


                    • Asta este LUMEA in care traiam, daca este sa o luam asa. BMW are mari probleme de imagine in tari unde vinde masina! Nu aici, unde se vand in majoritate SH.

                      "Nu vreau sa fac din asta o discuție in contradictoriu, dar daca un spui ca bmw are același feeling ca oricare alta mașină ma retrag prematur " - daca tu poti faci diferente MAJORE intre o Honda Accord si un BMW e90, inseamna ca esti un zeu.
                      Eu am vrut sa dau Mercedesul CLK de l-am avut pe un E90. Dupa ce l-am condus, am preferat sa pastrez Mercedesul. Si asta in conditiile in care E90 il vindeam in secunda 2, cu 1000 euro in plus profit fata de Mercedes.

                      Mie unul imi pare o masina corecta si cam atat. Nimic spectaculos. Nimic deosebit.
                      Este una dintre cele mai bune masini din clasa ei.
                      Revin la ideea initiala cum ca masinile din categoria asta (e90, c class, a4), toate sunt cam la fel.
                      Cu cat se creste clasa, cu atat se fac simtite diferentele.
                      Diferentele la clasele din care apartine E90 sunt atat de mici, incat as putea spune ca sunt induse psihologic.
                      Nu poti face o diferentiere REALA intre masinile premium.

                      Bineinteles ca poti face diferente intre E90 si Hyundai Accent. Sau Skoda Octavia / rapid/ Labia.
                      Insa daca ne rezumam la categoria din care fac parte, eu n-am simtit nicio diferenta.

                      Eu le vad asa:
                      - clasa semi-pitici - bmw = mercedes = audi
                      - clasa "limuzine" (A6, etc) - Audi > Mercedes > BMW
                      - clasa lux (A8, 7, etc) - Mercedes > BMW > Audi.
                      Celelalte marci nu prea le ajung din urma.

                      Comment


                      • Dupa doua A6 si un A4, am revenit la BMW! Asta explica multe ;)
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Originally posted by PCH View Post
                          BMW seria 3, ca despre el este vorba, este un ETALON, o mașină care sta pe piedestal, o mașină incomparabila cu cele cu care încercați voi sa o comparați. Motoare de excepție din toate punctele de vedere, feeling la volan, manevrabilitate, pur și simplu iti lipeste un zâmbet pe fata! Cati dintre voi au condus un E46, E90, câți știu ca E90 este prima masina cu distribuția greutății pe punți 50-50? BMW are extrem de multe subtilități! Nu este o mașină pentru oricine! Consider ca are 2-3 clase peste concurență, inclusiv peste B8 de la Audi si C Clas.

                          De ultima generație ce sa zic? Jet total! Fabuloase mașini!

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          N-am condus E90. Doar un F30 328i. Fara X. Si doar pe linie dreapta si un giratoriu. Vreo 15 min.
                          Concluzie sumara: parca mergeam de 20 de ani cu masina si ca trage bine de la 3000rpm in sus. N-am ajuns cu a 3-a decat la 140km/h. N-am avut timp sa ma bucur de pielea si interiorul bej.
                          Concluzie amara: inca nu mi-o permit.

                          Originally posted by Cezar View Post
                          Eu le vad asa:
                          - clasa semi-pitici - bmw = mercedes = audi
                          - clasa "limuzine" (A6, etc) - Audi > Mercedes > BMW
                          - clasa lux (A8, 7, etc) - Mercedes > BMW > Audi.
                          Celelalte marci nu prea le ajung din urma.
                          Ca si design exterior C-ul nou mi se pare peste F30. N-am condus nici un Mercedes.
                          Cum stau la clasa pitici (A-ul, seria 1, A3.)?



                          Mi se pare interesant dupa Logan (eventual de 1.4 cum e cazul meu) sa treci direct la BMW, Audi sau Mercedes.
                          Doar pentru a simti diferenta intre cea veche si cea noua.

                          Comment


                          • Originally posted by darksid3 View Post
                            Dupa doua A6 si un A4, am revenit la BMW! Asta explica multe ;)
                            Erau vechi bre... E90-ul e la ani lumina de a6 versiunea 2003, sau audi b6.
                            Are el subtilitatile lui, si trebuie sa conduci una ca sa-ti dai seama.
                            Insa, la categoria berlina mari, mie imi pare A6 mai interesant ca seria 5.

                            @madhor: nu stiu ce sa zic despre clasa pitici pt ca spre rusinea mea, n-am urcat decat intr-un A3. N-am calcat in niciun Seria 1 ori A. Am auzit multe despre ele, insa experimentat zero.
                            Din auzite, BMW-ul ar fi misto.
                            Last edited by Cezar; 14 April 2014, 12:55. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Salut, am si eu nevoie va rog de ajutorul vostru.

                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                              Un bun prieten doreste sa cumpere masina de mai sus.
                              Cand o sa vedeti pretul probabil ca veti ingiti in sec, a negociat la 17.000 euro. Nu-l pot convinge sa ia altceva, este croit pe 2013, km putini, nu vrea sa auda de masini cu 100.000 km ori peste.

                              Asadar, daca omul este croit pe ea, macar ajutati-ma cu niste pareri, motorizare etc. etc .... Daca stiti.

                              Mersi mult.
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Cazan scump
                                Motor mic, dotari o laie. Doar ca are km putini, insa la ce folos?
                                Mai bine isi ia Logan decat Audi-ul ala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google