Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ NDL preferi skoda aia , da intrebarea e: ai bani sa pui ce trebuie in rezervor ? asa fiecare prefera motoare V12 phaeton de 6l... sa fim totusi realisti
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • Originally posted by Allyn_y View Post
      e f bun si un golf desigur ;dar dupa 60 de ani )) , sunt de acord nu este f mult..dar nu ai nevoie de mai mult totusi nu este mazda 6 iar ca design nu are rost sa comparam app uita-te si la passat 1.9 tdi 105 deci..e f ok, iar daca tot vad k insisti cu cai multi ia-ti ceva exact pt viteza adica coupe-uri si s-a terminat, nu berline ;) ps:la C4 m-am referit la varianta coupe anterioara mai sus .
      105 cp sunt "cat de cat" sufienti pe un logan. care are putine kg

      @kubala: cat crezi tu ca are consum?! stai linistit ca e mult mai mic decat crezi. si depinde si de cum conduci

      Comment


      • Nu as crede ca poti sa scoti mai putin de 11l cu el... Si oricum nu cred ca daca iei RS te poti abtine sa nu o calci (consumu sare in aer) nu cred ca iei RS ca sa schimbi viteza la 2500rpm ca sa faci economie ;)



        P.S ceva e suspect la ea, din cate stiu Skoda Octavia RS 2.0TFSI are 200cp ... nicidecum 250 .... a am vazut ca a mai adus modificari, nush daca chiar de 50cp...ma rog
        Last edited by kubala7; 31 January 2012, 21:22.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • @ kubala ai dreptate , dar eu personal dc mi-as permite si mi-ar place ceva cu cp f multi, m-as uite direct la coupe-uri, nu la phaeton sau S klasse cu 5-600 de cp; pot avea si 3 mii de cai tot niste tancuri raman , daca vrei sport te uiti la coupe asta e parerea mea, dar vrei sport si din atatea variante iei octavia !?? mda..buna gluma ..fiecare cu pareri diferite desigur...

          Comment


          • octavia are cam aceleasi kg cu loganul,. tu ia-ti ce vrei. iau coupe sa merg singur? si nu e vba de sport dar nici sa adorm pana plec de la stop.

            Originally posted by kubala7 View Post
            Nu as crede ca poti sa scoti mai putin de 11l cu el... Si oricum nu cred ca daca iei RS te poti abtine sa nu o calci (consumu sare in aer) nu cred ca iei RS ca sa schimbi viteza la 2500rpm ca sa faci economie ;)



            P.S ceva e suspect la ea, din cate stiu Skoda Octavia RS 2.0TFSI are 200cp ... nicidecum 250 .... a am vazut ca a mai adus modificari, nush daca chiar de 50cp...ma rog
            ce ti se pare asa mult? 11?! eu ma gandeam la 13... un logan ia 11 in oras
            Last edited by B997NDL; 31 January 2012, 21:35. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              105 cp sunt "cat de cat" sufienti pe un logan. care are putine kg

              @kubala: cat crezi tu ca are consum?! stai linistit ca e mult mai mic decat crezi. si depinde si de cum conduci
              Ba sunt suficienti si pe 1.7 T. Eu am pe Citron 110 ponei, si sunt suficienti. Cel putin pana acum.
              Ca performante dinamice 0-100 km/h, e asemanator cu un logan 1.6 benzina, iar top speed, ceva mai tare ca un 16 v (193 km/h). Ti le pare lesinata?
              Eu cred ca sunt suficienti si cei 105 ponei.

              Si nu scade sub 13 in oras, nici s-o omori.

              Comment


              • cine vrea ceva mai sportiv cu peste 200 cp de obicei isi permite coupe si nu are decat o masina stai linistit

                Comment


                • Originally posted by kubala7 View Post
                  @ NDL preferi skoda aia , da intrebarea e: ai bani sa pui ce trebuie in rezervor ? asa fiecare prefera motoare V12 phaeton de 6l... sa fim totusi realisti
                  uite aici consum. mai mic deccat la logan http://www.autobook.ro/masini-noi/sk...e-tehnice.html

                  o tot dai cu sportul... am zis ca vreau o masina care sa se miste. nu sa ma duc la raliu. octavia mi se pare f buna si ca pret si ca litri/100 km
                  Last edited by B997NDL; 31 January 2012, 21:44.

                  Comment


                  • @alyn: eu mai am una, coupe, si cu 240 de ponei. Si uite ca am mai luat alta. N-are legatura una cu cealalta, nu generaliza

                    10.4 si 6.2 Nu cred ca-i mai mic ca la logan. Sper totusi ca nu te-ai uitat la valorile pt diesel (Le-au pus prost, sunt inversate).

                    Comment


                    • Sa-l pun pe Bezme sa posteze aici ce consum are cu Octavia RS diesel, in Bucuresti ?
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • 4%, cat sa aiba. Doar e diesel.

                        Comment


                        • cat are consum? ai vazut ce zic ei... http://www.autobook.ro/masini-noi/sk...e-tehnice.html

                          Comment


                          • exact ce am spus eu, ai una coupe, si alta pt confort, nu generalizez deloc e parerea personala ce as face eu am si zis; dar el insista aiurea ca nu vrea nici ceva sport dar nici cu un logan 16v sau cu altceva de 140,150 cp , pt ca '' nu se mai poate misca de pe loc.. '' )) hai sa fim seriosi in fine ia-ti octavia ;)

                            Comment


                            • Si tu te iei dupa ce zic ei ? O Octavia RS, talpuita bine in trafic ajunge pana la 18-19% consum, si diesel si benzinar. Bezme are 18%, dar sa zicem ca face parte din categoria soferilor ce nu-s luati in calcul de Skoda

                              Benzinarele turbo nu prea sunt ok pentru genul de trafic care-l avem noi, ori mergi subturat, ori supraturat si intra turbina in boost. Ia sa-l invoc si pe XP cu consum in Timisoara la 2.0 turbo benzina. 80 de km rulati cu 50 de lei
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • 30 km cu 50 lei
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google