Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cu 850-u', cand era nou, bunicu-meu s-a plimbat prin toata Europa...cand inca se putea, si nu se imputise treaba, adica inainte de anii '70.
    Copil fiind, io l-am prins deja cand mesterea permanent la el si se enerva ca nu gasea piese de schimb - o adevarata problema.
    Fusese revopsit, arata f. frumos, un fel de grena, chiar f. apropiata de culoarea originala.
    A mers cu masina aia pana cand au imbatranit amandoi. Unu' nu mai vedea bine si celalalt nu lua mai mult de 40 la ora, din cate tin minte.
    Last edited by Kojak; 22 May 2014, 23:23.

    Comment


    • Avem și pe aici un coleg care vrea sa dea fiat la.schimb pe dacie. Asa as face și eu. De ce oare?

      Comment


      • daca auzi de unu' care sa dea alfa 159 pe coaja, sa ma anunti.
        ca oricum o aruncam. "toate e proaste", numa' loganu' e miez.

        Comment


        • depinde de fiat si depinde de dacie.
          poate e fiat cu 6-8 ani vechime pe dacie noua de 1-2-3 ani.
          nu stiu, zic si io...


          ce NDL-ule, ai pus gand rau la 997NDL?
          sau ai dat de malai si aspiri la de-astea mai "straine"?

          Comment


          • fiat sau alfa...cam tot dreaq ala la fiabilitate! ce s-a facut inainte de 80 ...e alta poveste! Nedeleule ai sa plagi dupa lighean daca iei alfa!
            Keep walking...

            Comment


            • Vorbiti povesti. Stiu personal 3 fiaturi punto ( unul l-am adus eu din germania) si un stilo , toate benzina si in afara de un motoras de la coloana volan ( servo city) nu au avut nici cea mai mica problema. Incep sa rugineasca alea din 2000 - 2001!
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Cand am luat loganu', in 2006, circulau tot felu' de vorbe legate de albea cum ca nu ducea peste suta de mii motoru' si trebuia sa-i schimbi setu' ca la dacia veche.

                Comment


                • astea`s "accidente" Costica! in fine...sa revenim pe treaba! i

                  iti place albea Kojakane?

                  vad ca iau unii logan prin rabla...mai pun cateva sute si le scot la vanzare! o fi coada?!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Știu și eu personal multe cu km putini și probleme. nici dacia nu e Mercedes, însă în Germania găsești mai multe dacii decât fiaturi și alfe.

                    Comment


                    • Originally posted by jonnie007 View Post
                      iti place albea Kojakane?
                      prefer albeNa, desi nici dupa aia nu ma dau in vant.

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        ce NDL-ule, ai pus gand rau la 997NDL?
                        sau ai dat de malai si aspiri la de-astea mai "straine"?
                        ma distreaza ce "connoisseurs" sunt pe aici. daca miturile astea erau adevarate 100%, alfa dadea de mult faliment.
                        pe cand loganul a avut "bulan" ca s-a cam suprapus peste criza, altfel mai vindea o lae. si asa, se bazeaza pe ce vinde in romania, rusia si america de sud, amarasteni 100%.

                        Comment


                        • Originally posted by L3on_rgby View Post
                          însă în Germania găsești mai multe dacii decât fiaturi și alfe.
                          asta datorita pretului scazut de achizitie, in primu' rand.

                          da' broscarii nu prea se dau in vant dupa logan, este?

                          Originally posted by B997NDL View Post
                          si asa, se bazeaza pe ce vinde in romania, rusia si america de sud, amarasteni 100%.
                          procentu' de vanzari din Romania, din ultimii ani e f. mic.
                          Profitu' vine (inca) din export.
                          Cu criza, n-ai nimerit-o...de ex. s-au vandut loganEle in Jermania in draci, incepand cu 2006-2007 cand inca doar se soptea pe la colturi (in EU, nu la noi, bineinteles ) ca vine criza. Le-au cumparat aia ca pe furculitele alea de unica folosinta. Din doo lefuri juma isi lua neamtu un logan ful de ful
                          Last edited by Kojak; 22 May 2014, 23:47. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Broscarii is rasiști. Orice produs prost dacă are eticheta made in Italy se vinde bine la ei. Loganul berlina nici nu era pe site-ul dacia.it, deci sunt puține. Mcv-uri multe, sandero și mai multe și de dustere e plin. De clio sa nu mai vorbim.

                            Comment


                            • Din cei care vorbiti despre fiabilitate la italiene , ati avut in posesie masini de acest gen ?

                              Ati facut toate reviziile la timp ? Etc,etc..... Daca vorbim in baza unor zvonuri mai bine inchidem discutia.

                              Am uitat , la romani e cele mai bune passat si golf . Ca pica volantele ,EGR-ul ,turbo-suflantele , nu e prolema !

                              On :


                              O prefer pe asta in defavoarea unui sandero la orice ora ....

                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Comment


                              • Originally posted by L3on_rgby View Post
                                Broscarii is rasiști. Orice produs prost dacă are eticheta made in Italy se vinde bine la ei.
                                Rasisti, rasisti...da' stimuleaza economia nationala, tin cu casa, cum s-ar zice.
                                Pe cand la noi, ce gasim productie proprie?...azi am luat cartofi noi "made in egipt", in plm!!! De la supermarket, nu ca in piata ar fi prea multe romanesti 100%.
                                O sa ajungem sa cumparam si paine, din Indochina, par example

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google