Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa va mai aud eu ca interioarele la japoneze sunt nasoale.
    Interiorul noului Loga.. pardon, Honda Civic.

    Simpatica asta mica, chiar de e veche.
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
    Attached Files
    Last edited by mr.K; 28 May 2014, 15:53.

    Comment


    • Originally posted by fusi View Post
      http://www.autovit.ro/dacia-logan-C33364576.html
      Un Logan bun la pret,parerea mea.
      de banii aia iti iei masina serioasa sub 100k km si maxim 4 ani vechime! sau mai pui 1000 si iei un rapid nou! ala sigur nu rugineste in primii 12 ani!
      Last edited by vitriol; 28 May 2014, 18:07. Reason: Automerged Doublepost
      Keep walking...

      Comment


      • http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT Asa ceva mi s-ar potrivi perfect eventual pusa pe gaz sa nu ma rupa la consum dar si pretul e pe masura
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Pe asta de a cumparat-o l-a costat ~3000 de euro ca sa parcurga 3.000 de km, deci 1 euro pe km, incluzand si asigurari, timbru de mediu, carburant, etc.
          Probabil nu poate sa mai plateasca.

          Cu 3000 de euro isi cumpara o masina decenta , fara rate la leasing, credit, nebunii.
          Aleluia, cineva care face costuri pentru fiecare km parcurs...
          De aceea un logan nou este bun cand ti-ai pus in cap sa parcurgi cel putin 200.000 km.
          Eu momentan am rulat cu MCV-ul, din ce am vazut ultima data 68900 km. A inceput si el intr-un final sa mai ceara chestii: ambreiaj, amortizoare, pompa de benzina, nu mai stiu ce belea pe nu stiu unde.
          Daca vreau sa tin o masina minim 200.000, iar clar noua, si doar pe firma, ca sa pot deduce TVA-ul.
          De aceea eu unul, nu vreau sa-mi asum un risc cu o masina sh. Imi asum un risc doar daca vreau sa merg cu ea personal, sa nu depind de ea prea mult si sa nu pierd o caruta de bani secundar utilizarii ei.
          Pentru lucru, masina noua.
          Pentru persoana fizica, masina noua, insa rulata minim 200.000. Ce e sub, nu renteaza. Mai bine taxi

          Comment


          • Aleluia si sa spuna ala care a dat >10.00de euro pe Loganul ala care e scos la vanzare la 7.650 negociabil.
            A pus cruce pe loc la 3.000 de euro. Amin!

            Comment


            • Pai cand faci 10_15.000 km pe an ajungi la 200.000 sa-ti scoti parleala? Curg tablele de pe ea in 10 ani si deabia ai depasit suta...
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • De unde rezulta ca trebuie sa-ti cumperi masina noua care rezista 15-20 de ani. Logan 3 nu cred, dupa trendul descrescator al calitatii, o sa rugineasca fix cand iese pe poarta fabricii.
                Vreo japoneza cred ca e de cumparat, vad in fiecare dimineata o Toyota care cred ca e de prin 1990. Si merge, vara, iarna.....
                Last edited by mr.K; 28 May 2014, 22:45.

                Comment


                • Asta e modelul. Sa nu mai zic decat ca productia a stopat in 1989.
                  Attached Files

                  Comment


                  • o masina deosebita...ma imbie sa caut un remat pentru ea... daca tot iti iei o toroapa de asta, macar sa fie ceva care sa 'place la baieti'. un ursulet de ex

                    Comment


                    • Iti dai seama ca nu e masina din poza, dar seamana la culoare.
                      Stai tu sa vezi Loganul cand o avea 25 de ani, o sa-l cauti cu penseta si lupa, ca arheologii.

                      Comment


                      • Nivelul de productie al masinilor nu mai este la nivelul acelor ani.
                        Acum ai nevoie de materiale reciclabile, tabla subtire, s.a.m.d.
                        Nu mai faci masini sa le pastrezi 10000 de ani.
                        Diferenta acum consta in lux si performanta, nu anduranta.

                        Comment


                        • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                          da asta cat de manarita o fi ?
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • la km o fi manarita, dar arata bine si as zice ca merita banii aia. binenteles, e mai ieftina fiindca n-are taxa platita. cat o mai fi si aia la Eu3 si 152 mg CO2.
                            are mai putine emisii decat loganul euro 4.

                            Comment


                            • probabil km la jumatate dar in rest arata binisor... totusi e prefacelift... poate un cunoscator in bmw vine cu detalii

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                la km o fi manarita, dar arata bine si as zice ca merita banii aia. binenteles, e mai ieftina fiindca n-are taxa platita. cat o mai fi si aia la Eu3 si 152 mg CO2.
                                are mai putine emisii decat loganul euro 4.
                                La Euro 3 te rupe taxa la bani, noroc de cota de reducere ca e masina veche, cam 84%. dar tot ajunge la ~1000 de euro.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google