Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu chiar...
    " E " oameni destepti si au reprezentante. Sprinter de exemplu e chevrolet sprinter si e mai ieftin decat in europa. Ma interesez de bmw... m3 ?

    -multumesc vitriol.

    Deci diferenta e ? Concurenta corecta? In europa de ce nu se poate?
    Last edited by Costi-bc; 11 June 2014, 16:52. Reason: Automerged Doublepost
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      Luam ca exemplu BMW 320i, care in State costa 32750$, iar in Europa costa 34720E.
      Originally posted by Costi-bc View Post
      Deci diferenta e ? Concurenta corecta? In europa de ce nu se poate?
      Raspunsul unui oficial BMW pentru o diferenta asemanatoare la alt model: pentru ca americanii nu ar plati atat pentru masina.
      Atat de simplu.

      Comment


      • Aha. Niste inapoiati , noroc ca-s europenii destepti , cu cultura auto si platesc...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Cred ca tu nu ai idee, de-l intrebi pe el cat costa.

          Luam ca exemplu BMW 320i, care in State costa 32750$, iar in Europa costa 34720E.
          pai daca in europa sunt euro, voiai sa fie 34 de mii de dolari ?!
          atunci, ramane ce am zis mai devreme. sunt mai saraci. )

          Originally posted by Costi-bc View Post
          Deci diferenta e ? Concurenta corecta? In europa de ce nu se poate?
          pentru ca trebuie sa acopere pierderile din america cu vanzarile din europa.
          as fi curios cate vand acolo si cate aici.
          Last edited by B997NDL; 11 June 2014, 17:39. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Las-o asa... Suntem mai saraci cu duhul.
            Daca nici acum nu recunosti...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • de ce sa fii mai sarac cu duhul ?! stii cat costa orice rahat in japonia ?
              am dat 10 $ pe betisoare de urechi. aia sunt mai prosti ? dar au salariu mediu de 5000 de dolari. asta pentru muncitorul de rand, nu vreo functie de conducere. cat e salariul mediu in germania ? compara-l cu cel din sua.

              Comment


              • Redusi sunt cei care cred ca este un secret sa scoti N cai din X cm cubi, in era globalizării, de parca e mare lucru sa iei o masina si să-i intelegi orice secret. Motoarele mari in USA sunt o tradiție, asa cum sunt manelele si gunoiul in paduri, la romani, de 1Mai.
                In America se promovează consumul, la greu, d-aia iti iei masina, ca si cum ți-ai lua bicicleta. Piata auto e mai ieftina, pentru ca discutam de minim 200 de milioane de cumpărători, in medie, pe cand in Europa sulii, doar Germania misca ceva (cantitativ vorbind) , atat pe consum, cat si economic.
                Last edited by darksid3; 11 June 2014, 18:41.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Pai daca nu Germania, atunci cine?! La ce industrie au astia nu are restul "Europii" impreuna )

                  Comment


                  • mai taie din aia 200 de milioane. si nu sunt asa mari consumatori.
                    ia vezi cate sunt muscle caruri si cate japoneze, coreene...etc
                    m-am plimbat destul prin Seattle, New York, Boston, Miami, San Fran... si am vazut cam ce masini sunt.



                    bashca ca mi se par destul de vechi.

                    Comment


                    • Din vapor nu se vede prea bine, inseamna, pentru ca piata auto din America, e superioara Europei.
                      Mai ia o carte, mai citeste despre economie.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Nu stiu de unde e poza aia si cat e de recenta, eu m-am uitat acum cu google street view, (asta pt ca m-ati facut curios) pe niste strazi din San Francisco, e full de Prius, Mazda, alte Toyote si Honda... majoritatea modele noi... Scuze de off-topic
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • depinde de orase.
                          si piata auto nu sta deloc asa de bine cum crezi.
                          ei sunt 300 milioane toti, din care scade copiii, mexicanii, indienii, pakistanezii..... n milioane de minoritari vai de mama lor, iar la astia se adauga si
                          "white trash"-ul care sunt o gramada in america. cel putin sudul e plin. cred ca mai sunt de scazut aproape 100 de milioane, in afara de copii si de bosorogii din Florida.

                          Comment


                          • si toate astea nu pot fi dezbatute pe alt topic?

                            Comment


                            • Hai sa mai vorbim si despre ofertele sh de pe autovit.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Romania si cu Dacia sunt cele mai tari de pe planeta.
                                Restul niste gay inapoiati prosti. Punct. Fara "de la capat."

                                Mai fratilor, nu vreau sa par de rahat, dar cati dintre voi ati condus Ferrari, Aston Martin, Bentley, Maybach si altele asemenea?
                                Si cati dintre voi ati condus o masina americana violenta?

                                Cand am fost in Italia am avut dorinta sa-mi inchiriez un Ferrari.
                                Cand am fost in America am vrut sa inchiriez un Viper srt 10.
                                NU exista termen de comparatie intre ele!!!
                                Intre Ferrari si Viper, pentru manevrabilitate, franare si acceleratie, as alege Porsche.
                                Intre Ferrari si Viper pentru toate celelalte aspecte, mai putin acceleratie, nici nu m-as uita la Ferrari.
                                Viper-ul ala este o masina pe care nu o poti descrie in cuvinte...
                                Ce supra, ce m3, m5, amg. Aia este o masinarie VIE!!!!
                                Restul sunt USTENSILE!
                                Experientele traite in masinaria aia sunt PESTE cele traite la bordul unui Porsche 9ff!!!!! Si doar dracului, sunt amator de porsche, cum imi plac femeile cu curul mare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google