Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Audi si Bmw la 2500 euro nu pot fi decat ...niste carute.Am vazut A4 cu 4000 euro si aveau 300 mii km.La km aia trebuie sa fi pregatit de reparatii scumpe.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • Originally posted by neculita View Post

      Ce sh imi recomandati la suma impresionanta de aproximativ 2000 -2500 Eur?
      Depinde de tine ce-ti trebuie si pentru ce. Eu ti-as recomanda focus/astra/golf benzina `1.6 in 2 portiere. Ai nenumarate avantaje...
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • eu nu inteleg de ce ar lua cineva golf4, astra sau focus1 in 2 usi. Inteleg daca vorbim de bertone, de astra h gtc care daca le iei in 2 usi au o forma speciala fata de variantele normale. dar atata timp cat un golf4, astra g normala, focus1 arata la fel si cu 2 usi si cu 4 usi de ce ar lua cineva cu 2 usi?
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • Din cauza pretului mai mic..evident
          te incadrezi : D
          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

          acum serios..piata s-a extins mult acum gasesti si japoneze de prin 2000-2002 in banii aia
          Last edited by Allyn_y; 23 June 2014, 14:38.

          Comment


          • in primul rand pret mai mic . cam cu 25% fata de cele in 4 portiere. apoi ia in calcul ca-s masini "menajate" , de obicei e a 2a masina ...
            is de cele mai multe ori cu km mai putini decat cele in 4 porti si nu prea s-a carat cu ele ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Originally posted by margelatu View Post
              Audi si Bmw la 2500 euro nu pot fi decat ...niste carute.Am vazut A4 cu 4000 euro si aveau 300 mii km.La km aia trebuie sa fi pregatit de reparatii scumpe.
              Depinde si de anul de fabricatie . In 2800 gasesti si un bmw e36 din 97 tzipla' cu multe consumabile si piese noi , doar benzina sa ii bagi . Trebuie sa stii unde sa cauti . De asemenea un amic si-a luat e46 2000 2.0 benzol (150cp cred) cu istoric service verificat , 140.000km reali , 2800 de euro (taxa platita si nerecuperata , ca si dotari geamuri electrice fata/spate , climatronic , oglinzi electrice) .


              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

              Comment


              • Originally posted by Nimeni View Post
                De asemenea un amic si-a luat e46 2000 2.0 benzol (150cp cred) cu istoric service verificat , 140.000km reali , 2800 de euro (taxa platita si nerecuperata , ca si dotari geamuri electrice fata/spate , climatronic , oglinzi electrice) .
                de unde ? eu n-am vazut e46 mai ca lumea fara 4500 eu...
                dar, probabil, fiindca m-am uitat mai mult dupa diesel. la cat e acum carburantul, nu suport benzinarele. mai ales de 2000 cmc. mananca ala....

                Comment


                • Sa va luati BMW-uri tipla, ca doar trebuie sa traiasca si cei cu service-uri si vanzatorii de piese auto.
                  Ce ti-e si cu emanciparea asta...
                  Cazan de 3 lei, dar cu aere de masina! Rad dracul si curcile de voi daca mergeti cu un cazan de 20 ani. Arati mai domn intr-un logan de 6 ani, decat intr-un BMW de 20!
                  Ma rog, cocalarul drogat din spatele blocului ce bea bere la pet o sa aprecieze BMW-ul de 20 ani. Eu apreciez Loganul de 6 ani.

                  Comment


                  • Din Bucuresti . Consumul in oras este undeva la 11-14l/100 (la traficul din Bucuresti) si in afara are undeva la 7-8l/100 . Depinde cum o calci , poate sa ia si mai mult .
                    La 4500 de euro gasesti 2003-2005 , asta este 2000 .
                    PS: Daca ai BMW nu inseamna ca esti cocalar . Ce spui tu nea Cezar este deja un stereotip .
                    Si sa stii ca nu orice Bmw la 3lei este teapa .
                    Last edited by Nimeni; 23 June 2014, 20:13.

                    Comment


                    • e 36 e masina de epoca deja ,iar diesel de 14 15 ani nu stiu..dar cine a cumparat Bmw nu l-a luat sa mearga ca batraneii duminica si sunt cam rupte in gura,deja pot aparea probleme f costisitoare la un diesel din anii aia..eu cred ca se preteaza totusi benzina in ciuda consumului :
                      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                      Comment


                      • Plusul care il are orice cocabmw e36 e46 este ca se gasesc piese la greu , chiar la preturi acceptabile . Este si o masina care se preteaza modificarilor .... De la frane , motor pana la aspect si multe altele...

                        1.9 ala este prea mic , tragi de el ca de un caine mort ( cum este 1.2 pe logan sa zicem ) .... Parerea mea.

                        Comment


                        • Daca ai bmw de 20 ani, esti cocalar paradit!
                          Masina veche, ramane veche, oricat silicon ar da vanzatorul pe ea!
                          Asculta-l pe unul care avea vw golf 2 diesel cand toata lumea saliva dupa el, iar eu nu stiam cum sa scap dracului de toroapa (masina primita cadou). - am reusit sa o vand unui idiot ce a dat de 5 ori valoarea ei reala, pt ca a stiut, citit, facut el (informatii din formula AS si de pe forumuri).
                          Am mai avut un BMW 525 TDS, break, 250.000 km reali. Nu i-am facut mare lucru, doar motor, cutie, ambreiaj si amortizoare. In rest, perfecta masina.
                          Mai am un hyundai coupe: nu se stie exact nr. de km, insa estimez undeva la 200.000 - doar ambreiaj si cateva lucruri marunte ce tin de consum.

                          Vrei BMW corespunzator? Scoate 8000 din buzunar, ca altfel se intampla ca loganul: vai domnule, am motor de 1.2 si nu inteleg de ce nu prinde 200 de cartite pe ore. DOar am dat bani pe el. O HOTIE DOMNULE!!!!
                          PS: Eu cu cine votez?

                          Comment


                          • Bmw corespunzator la 8000 gasesti e46 sa zicem , e39 ...
                            E90 E60 la 8000 niciodata .
                            E36 corespunzator gasesti la 3600-4000.

                            Comment


                            • Eu chiar n-am sa inteleg niciodata de ce oamenii sunt dispusi sa aloce sume uriase din venitul lor pentru niste toroape...
                              Ma intreba unul acum cateva zile de ce il las pe parcangiu sa-mi spele Porschele cu carpa. CA ma doare la bascheti de masina. E un fier ordinar.
                              Raspuns: vai domnule, dar cum sa faceti asa ceva. ASta trebuie spalata doar la spalatorie, sau acasa.
                              Da, daca dadeam pe ea 80% din venituri, probabil ca ma interesa unde o spal.
                              Asa, ma doare la bascheti.
                              Ceilalti trebuie sa intelegeti un lucru: esti smecher daca ai masina cu intretinere mica si cu costuri mici. Nu impresionati decat idiotii cu o masina veche, ce a avut odinioara prestanta. Nu aratati decat ca nu aveti bani de o masina normala.
                              Si cum ziceam: esti domn cu un logan de pana in 6-7 ani, decat cu un BMW de 20 ani. Asta, intotdeauna! Eu am mai mare respect pentru cel ce are o masina pentru care a trudit, pt care trudeste in continuare, si isi stie locul, dorind sa evolueze prin munca, decat pentru un ***** de baietel/barbat basit, ce crede ca pacaleste poporul cu mizeria lui de 3000 euro. De inchipuiti si parveniti si plina lumea. Nu fiti unul dintre ei!

                              @nimeni: era sa iau eu un BMW e90, de buna calitate, la 8000 euro, in locul Mercedesului de l-am avut.
                              Ba chiar avea intunecatul una de 7000 euro.
                              Last edited by Cezar; 23 June 2014, 20:25. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Merita, Focusul asta banii? Care ar fi pretul corect?
                                Last edited by IancuMIC; 23 June 2014, 20:31.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google