Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am prieteni care au e46 2000-2002 luate cu 3000-4000-5000euro. intr-adevar intretinerea este scumpa dar
    sunt oameni care isi permit sa scoata maine 20 de milioane daca le pica ceva mai important la masina. avand banii astia au mers pe ideea, se strica platesc si repar nu se strica am facut o afacere f buna(ca poti avea si mare noroc sa dai de o masina care sa te uimeasca la cat de putine vor pica de pe ea)

    un e46 din 2000 eu spun ca este mai calitativ decat un focus din 2008. asadar eu nu cred ca e fudulie, tiganie, prostie.
    toata treaba este sa fi constient de costurile de intretinere si sa ti le permiti.
    un e46 si din 2000-2002 e mult mai spectaculos decat multe masini (si nu vb logan) atat ca dotari, motorizari sa nu mai vorbesc de calitatea interiorului ,de aspectul exterior sau de placerea de a conduce.
    oameni achizitiile se mai fac si cu "sufletul". o masina trebuie sa te si atraga. nu toti isi doresc costuri mici si nu stiu ce. fiecare are placerea lui nebunia lui. poate unul are masina de la munca si nu il deranjeaza sa isi ia un e36 sau e46 325 care sa ii consume 12-16 dar cu care face 10.000km pe an. poate altul merge pe mare la munca si in 4 luni cat sta pe an acasa are nebunia lui sa aiba o masina care ii face mare placere sa o conduca. poate altul a visat de mic copil la un ursulet sau pisicuta. nebunia omului, nu exista alegerea perfecta de masina.

    nu poti cataloga pe toti care iau masini premium dar mai vechi ca le iau doar ca sa epateze in fata altora.


    @Iancu, focusurile alea sunt masini aduse de la licitatie(provenienta belgia). starea lor este buna spre foarte buna in general singura problema este nr de km care rar de tot este cel indicat in anunt. in general sunt 150-180.000 ba chiar in unele cazuri si peste 200.000. daca chiar iti doresti masina i-ai seria si mergi la reprezentanta ford poate au baza comuna cum au vw, bmw si iti pot spune cati km avea masina cand s-a dus la revizie in strainatate.
    Last edited by bossake; 23 June 2014, 20:42.
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Merita, Focusul asta banii? Care ar fi pretul corect?
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      Comment


      • Originally posted by bossake View Post
        eu am prieteni care au e46 2000-2002 luate cu 3000-4000-5000euro. intr-adevar intretinerea este scumpa dar
        sunt oameni care isi permit sa scoata maine 20 de milioane daca le pica ceva mai important la masina. avand banii astia au mers pe ideea, se strica platesc si repar nu se strica am facut o afacere f buna(ca poti avea si mare noroc sa dai de o masina care sa te uimeasca la cat de putine vor pica de pe ea)

        un e46 din 2000 eu spun ca este mai calitativ decat un focus din 2008. asadar eu nu cred ca e fudulie, tiganie, prostie.
        toata treaba este sa fi constient de costurile de intretinere si sa ti le permiti.
        un e46 si din 2000-2002 e mult mai spectaculos decat multe masini (si nu vb logan) atat ca dotari, motorizari sa nu mai vorbesc de calitatea interiorului ,de aspectul exterior sau de placerea de a conduce.
        oameni achizitiile se mai fac si cu "sufletul". o masina trebuie sa te si atraga. nu toti isi doresc costuri mici si nu stiu ce. fiecare are placerea lui nebunia lui. poate unul are masina de la munca si nu il deranjeaza sa isi ia un e36 sau e46 325 care sa ii consume 12-16 dar cu care face 10.000km pe an. poate altul merge pe mare la munca si in 4 luni cat sta pe an acasa are nebunia lui sa aiba o masina care ii face mare placere sa o conduca. poate altul a visat de mic copil la un ursulet sau pisicuta. nebunia omului, nu exista alegerea perfecta de masina.

        nu poti cataloga pe toti care iau masini premium dar mai vechi ca le iau doar ca sa epateze in fata altora.

        .
        Un e46 e mai "calitativa" ca o masina din 2008, cand o sa-mi vad eu ceafa... (corect este : mai bun calitativ ).
        Imi inchipui ce bani au prietenii aia de care zici tu de si-au luat cazane de 4000 euro, vechi de 15 ani. 2000 lei poate le iau de la bunici, parinti, sau din economiile de 3 luni. Sigur, si asta e o alternativa.

        Zici de nebunia si placerea oamenilor: cati au motoare de 1.6/1.9 si diesel. Si cati au 3.0 si peste. Acolo e placerea, nu in 316i ce merge mai anemic ca un logan 1.2. Ce nebunie e aia? Ce placere?

        "nu poti cataloga pe toti care iau masini premium dar mai vechi ca le iau doar ca sa epateze in fata altora." - ba cum nu... Mai exact pe aia ce isi iau cazane cu motoare mici si masini ce arata nasol, insa au sigla. Nu conteaza ca au cavou, important este ca-i cavou de firma

        PS: pe mine unul m-ar deranja sa scot maine 2000 lei sa dau pe masina ca s-a stricat ceva. Na, nu-s la fel de jmecher ca baietii aia.

        Si un alt PS: daca esti atat de ferm convins de spusele tale, de ce nu vinzi loganul sa iei un E46? E masina parintilor, asa-i? Ca daca era a ta, cumparata de tine, prin munca ta, ii vedeai atuurile, exact cele pe care le are, si nu pe cele inchipuite extrapolate din forumurile de NFS.
        Last edited by Cezar; 23 June 2014, 20:51. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Multumesc @bosake si @nimeni.
          Pe ala alb din Galati l-am vazut; e adevarat cu nr. de km. e o problema.
          Last edited by IancuMIC; 23 June 2014, 21:10.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Uite una cu 169.000 km cica, dar cand colo sunt sigur ca are cu 100.000 in plus.
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

            La pret de logan. Asta, este cu o clasa peste logan, insa are rulaj mare.
            Fata de un BMW din 2000, nici nu mai zic...

            Eu n-am vazut pana acum curva virgina si nici femeie ce sa n-o ....
            Asa si cu masinile. "A fost intretinuta" "E tipla".
            Media mea de tinut masini e cam 1-2 ani. Un mercedes a fost tinut mai mult.
            Si sunt un om relativ normal, nu o ard mai mult decat trebuie, nu merg cu mult peste viteza legala, nu iau amenzi.
            Pai mercedesul ala a avut in jur de 4 panouri vopsite, 1 far schimbat, troncanea ceva pe spate, cutia incepea sa sughite.
            Si atentie, masina avea 60.000 km reali si 2-3 ani!!!
            De aceea rad si cu curul cand mai vin 2-3 de zic ca au vazut Fata Morgana!
            Pai aia de 17 ani e tipla, si a mea de 2-3 ani si rulata putin nu? Hmmm...

            Eram la spalatorie, si unul isi completa singur caietul de intretinere, inclusiv cu stampile. Tipla si a lui, evident.

            Hai, la cumparaturi repede, ca de gura suntem buni
            Ia puneti voi banii unde aveti gura, sa vedem ce iese.
            Last edited by Cezar; 23 June 2014, 20:58. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by Allyn_y View Post
              cine a cumparat Bmw nu l-a luat sa mearga ca batraneii duminica
              la bmw un diesel la aceeasi capacitate cu un benzinar va avea intotdeauna mai multi cai. ai mers vreodata cu unul de emiti cugetari din astea ?!

              Comment


              • Originally posted by Cezar View Post

                Si un alt PS: daca esti atat de ferm convins de spusele tale, de ce nu vinzi loganul sa iei un E46? E masina parintilor, asa-i? Ca daca era a ta, cumparata de tine, prin munca ta, ii vedeai atuurile, exact cele pe care le are, si nu pe cele inchipuite extrapolate din forumurile de NFS.
                Faci niste aprecieri total aiurea. Pacat.
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Multumesc @bosake si @nimeni.
                  Pe ala alb din Galati l-am vazut; e adevarat cu nr. de km. e o problema.
                  vad ca cele cu provenienta Ro, sunt cu 2-3000 de cocosei mai scumpe! deci atentie mare Don Iancu!

                  asta ar fi ok ca an si km

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • In ultimii 10 ani am cumparat doar masini noi; sa cumperi o masina sh e chiar o aventura.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • e in mod sigur o aventura! riscurile cresc considerabil cand iei ceva adus recent de afara! manareala e in proportie de 100%!
                      alta e treaba cand o iei personal din occident, dar asta presupune timp si cheltuieli pe masura!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Aia prezentata ultima pare foarte buna.
                        Problema e sa nu vrei prea mult cu bani putini , adica modelul nou , optiuni , km putini , masina de 20 de mii cu 7 sau 8 mii...
                        @ cezar si bossake - intre cele 2 exemple pe care le dati (cocalar/pasionat) e doar o diferenta. Ce mama pasiunii sa te ia cu 3 martzoage sub capota si mers la consum?
                        Last edited by Costi-bc; 23 June 2014, 23:42.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • de care martoage vobesti ? vorbeai de Logan ?

                          Comment


                          • Nu. Vorbesc de sh-uri ''de firma'' cu multi km si cu motoarele cele mai mici cu care au fost dotate.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Originally posted by jonnie007 View Post
                              vad ca cele cu provenienta Ro, sunt cu 2-3000 de cocosei mai scumpe! deci atentie mare Don Iancu!

                              asta ar fi ok ca an si km

                              http://www.autovit.ro/ford-focus-C33012951.html
                              Ok ca AN? Productia modelului a incetat in 2011
                              2012-alt model de Focus, l-o fi inmatriculat in 2012 prima data, ceea ce e cu totul altceva.

                              Exemplu de cum o masina devine TIPLA.
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                              O cunostinta a dat la schimb la un samsar din Bucuresti un Grand Cherokee. Masina avea 4 sau 5 ani, arata bine. Cat a mai stat ala prin Bucuresti 2 zile sa rezolve niste acte, a trecut pe la samsar sa ia ceva. Vechea lui masina era la vanzare. A zis ca a avut curiozitatea sa o vada pe dinauntru. Arata ca iesit din fabrica, inclusiv tapiteria din piele, nu stiu ce-i facuse dat statea perfect intinsa, fara cute, ca atunci cand era masina noua. Exteriorul nu mai zic, era la mare arta aranjat.
                              Filiera samsareasca are efectiv fabrica de masini noi.
                              Last edited by mr.K; 24 June 2014, 08:23.

                              Comment


                              • Originally posted by Costi-bc View Post
                                Aia prezentata ultima pare foarte buna.
                                Problema e sa nu vrei prea mult cu bani putini , adica modelul nou , optiuni , km putini , masina de 20 de mii cu 7 sau 8 mii...
                                Am vorbit cu proprietarul; e din 2011. Distributie schimbata la 60.000, toate reviziile la termen si nu se pune problema masluirii km.
                                Vreau sa dau pe o masina pretul corect, cat de mult se poate acest lucru; chilipirurile nu sunt apanajul meu.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google