Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Succes la fete"
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • la Braila 'este' munti?
      pe mine m-a convins... luni sunt la banca pentru un credit! sa nu uit sa cer extra, sa am si pentru un roof-rack ... nu de alta dar cand plec pe dunare/in delta sa agat niscaiva pestoaice se strang ceva bagaje de la 3 persoane....

      Comment


      • Nu mai fiti invidiosi ma! Omul a avut atat succes la fete cu porsanu ala de nici nu mai iesea din garsoniera... veneau singure si sareau pe el , de aia nu mai iesea cu 'scula' la plimbare prin oras.
        Voi daca va vreti familisti luati bemve ca are loc de bagaje , ba chiar sunt modele cu 4 usi...

        Mai e unul pe la mine in oras cu un lexus sport de n-ar nici bani de caucuucuri. Asta iarna s-a chinuit 20 de minute sa intre intr-un peco pana s-a terminat benzina...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • deh...brailean cam asta e nivelul in asemenea cazuri
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Cezar View Post
            Cumparatorul vrea o masina ieftina, buna si frumoasa. Nu vrea sa munceasca mai mult, implicit sa castige mai mult. El vrea sa fie "descurcaret" si sa o gaseasca ieftina.
            adica daca faci ore suplimentare la fabrica, iti permiti porsche, bmw... etc ?!
            asta cu muncitul mai mult mi se pare cam simplista. daca esti doctor sau avocat si ai afacerea ta, poate s-ar putea aplica, dar nu se aplica pentru 80% din populatie.

            Comment


            • Bre, eu nu vorbesc de masini ce depasesc 100.000 euro... Eu vorbesc de masini de peste 4000 euro!
              Ca sa fac o paranteza. Unii dintre voi chiar credeti ca angajatorul nu va da mai mult pentru ca nu vrea? Dar voi sunteti dusi cu pluta?
              Pai hai sa va dau exemplul meu (firme mici, nu de zeci de milioane de euro). Daca dau salariu de x, primesc x+80%. (din cei 80% platesc impozite, dari, amortizez investitia si imi ies bani curati 22.5% profit) Deci, pe mine ma intereseaza sa fie x cat mai mare, si implicit munca pe masura, ca sa am profituri cat mai mare, ca doar nu-s idiot sa le vreau mici.
              Daca eu vad ca daca dau x cat mai mare, insa primesc la fel daca as fi dat x mic, atunci de ce sa dau x mai mare? Am incercat si asta, si stii ce se intampla? Omul are randament mai mic decat atunci cand avea salariu mai mic. Paradoxal, nu? Ai crede ca e stimulat sa lucreze mai mult. Ei afla ca-l doare-n basca!
              Majoritatea stau cu mana intinsa si vor. De ce? Ca asa ne-a invatat comunismul si ca asa s-a perpetuat in dogma familiala: "lasa, sa-i luam masina noua saracul ca merita" - desi, saracul" n-a demonstrat nimic. Ii cumpara ai lui masina noua, il tin acasa, trece facultatea de rahat, apoi vine sa fie integrat intr-un sistem. Viseaza salarii mari, ca doar ce, si el se pricepe (desi e cu ***** cu ochi), apoi refuza munca si zice ca nu-i pe masura lui!

              Vad ca faci aluzie la mine NDL. Afla ca platesc taxe, impozite, CAS-uri si altele, cum n-o sa platesti tu vreodata. Multumeste-mi MIE ca multumita MIE iti vei primi pensia!!! Ca doar nu credeai ca o vei primi din ce cotizezi acum... Sa nu-mi zici ca tu credeai cum ca astia fac asa un cont, apoi iti dau banii inapoi Nu, iti vei lua pensia pe carca celor ce vor continua sa lucreze, adica ce am construit EU! (da, eu ala de am Porsche si BMW. SUurpriza, ma uit sa-mi iau un Bentley in curand, poftim).

              Originally posted by Costi-bc View Post
              Nu mai fiti invidiosi ma! Omul a avut atat succes la fete cu porsanu ala de nici nu mai iesea din garsoniera... veneau singure si sareau pe el , de aia nu mai iesea cu 'scula' la plimbare prin oras.
              Voi daca va vreti familisti luati bemve ca are loc de bagaje , ba chiar sunt modele cu 4 usi...

              Mai e unul pe la mine in oras cu un lexus sport de n-ar nici bani de caucuucuri. Asta iarna s-a chinuit 20 de minute sa intre intr-un peco pana s-a terminat benzina...
              Vezi, fix de extremele astea vorbesc: Oameni care-si iau masini desi nu au treaba cu ele. Iti iei masina pe care o poti FOLOSI! Bibelou cocalaresc au toti din Strehaia.

              Ba mai mult, vreau sa semnalez o nedreptate:
              De ce eu ce platesc impozite si taxe de x ori mai mult ca tine, avem aceleasi facilitati?
              De ce folosim aceleasi drumuri? De ce folosim aceleasi spitale? De ce avem parte de aceleasi servicii din partea Statului?
              Partea asta asa-i ca n-ai vazut-o? Ti s-a cuvenit, nu?
              Pai in regimul actual, nu ala de plateste mai mult are? Nu ala de produce mai mult ar trebui sa aiba?
              Dar nu.... avem facilitati comuniste cu taxe capitaliste. HALAL!
              Si stii de ce? Ca sa-ti cumpere votul! Apoi sa te bucuri, si dupa sa ma jupoaie pe mine.
              Imagineaza-ti cum ar fi daca multi ca mine n-ar mai plati impozite: s-ar duce duce dracului de rapa totul!

              Zic aceste lucruri pentru ca faci o aluzie si crezi ca ce am, am ca am avut noroc!
              NU BAI BAIETE! Eu am muncit ca spalator de masini. Tu ai face-o?
              Eu am facut 3 facultati? Tu ai?
              Eu am 3 studii postuniversitare si sunt doctorand. Tu ai?
              Eu am un master la Sorbona. Tu ai?
              Iti zic asta ca sa intelegi de ce eu imi permit Porsche si BMW, si ce maciuca mea vreau eu si altii nu

              SI am incheiat citatul ca iar imi creste tensiunea cand ma uit la jegul asta de tara populata.
              Last edited by Cezar; 4 July 2014, 18:13. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • nu fac nicio aluzie la tine, vorbeam de meserii mai bine platite. si eu nu voi avea pensie "ever". din 90, can am terminat facultatea, nu cred sa am mai mult de 2 ani pe cartea de munca, care nici nu mai stiu pe unde e.

                si daca ai bani sa platesti, fa-ti asigurari medicale private, si nu o sa mai ai serviciile oricarui "roman prost si sarac". cat despre drumuri, nu vad unde ai plati mai mult. iar bogatia se impoziteaza in orice tara. ai noroc ca nu avem sistemul de impozitare din sua, ca te-ar ustura in portbagaj.
                nu sunt nici pe departe comunist, dar intotdeauna averile s-au facut pe carca prostilor cei multi si saraci
                Last edited by B997NDL; 4 July 2014, 18:30.

                Comment


                • Asigurari private am atat eu cat si cei care lucreaza cu mine. Dar stii cat dau la stat? Pt ce? Pt niste boschetari ce nu lucreaza? (nu fac referire la tine).
                  Productia se taxeaza si aici, in alte feluri. Vezi fiscalitatea ca e imputita de te doare capul.
                  Si corect este sa-i impozite pe aia aia care au castiguri procentuale uriase, nu pe un gainat ca mine. Sa-l impozite zdravan pe ala care aduce un rahat de afara, pune adaos 500% si apoi il vinde.

                  Meseriile bine platite nu sunt nici cele medicale, nici cele avocatiale. Daca vrei sa faci un bine copilului, il inveti sa munceasca pana face ulcer si sa faca IT. De acolo chiar se fac bani.

                  Sa dau exemplu: eu angajez oameni gata iesiti de pe bancile facultatii (chiar si private) cu salarii de la 1200 la 1500, cu posibilitate de crestere pana la 16.000 lei.
                  Firmele de IT: minim 2000 lei pana la 400.000 lei.

                  Legat de drumuri: din ce se fac autostrazile? Din ce se astfalteaza? Din rovigneta?
                  De asta zic ca nu-i corect, insa populatia nu vede asta.
                  Ba mai mult, toti pe pisam in drum, scuipam pe jos, aruncam mizerii, si apoi urlam ca nu vine nimeni sa ne adune jegul.

                  Se castiga bine in medicina, afara, unde lucrezi de iti sar ochii din cap. Aici plimbi o cafea, plimbi pacientul dupa cum vrea muschiul tau, te folosesti de problema lui ca sa-ti acoperi rata la Skoda. Eu de aceea nu am vrut medicina! Medicina o faci doar daca ai bani! Ca doar atunci o poti face PERFECT! Altfel, "las-o ba ca merge asa"

                  O scula:

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                  Last edited by Cezar; 4 July 2014, 18:44. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Hai bre, mai zi-ne si cat mai sunt taxele prin Cipru pe topicul asta si ne-am lamurit. Nu mai poate Cezar de Romania si salariatul roman. Nu stiu de ce nu angajeaza chinezi, probabil pentru ca aia n-au studiile necesare pentru ce ii trebuie lui.
                    Eu zic sa nu iti mai faci mila de noi si sa discuti doar cu cei care au de la Porsche in sus.

                    PS: mai ai de vanzare Hyundai-ul coupe pe care te laudai pe aici ca i l-ai facut cadou unui angajat? Pai cum bre, vinzi bunul altuia? Pune-l aici, poate-l cumpara careva.

                    Cand ai sa produci un surub, un cartof, ceva... dar sa produci, atunci ai sa ajuti PIB-ul.

                    Eu zic sa ne respectam mai mult pe forum. Daca tu consideri ca nu se poate...noi prosti, tu destept, nu ajungem niciunde.
                    Last edited by mr.K; 4 July 2014, 18:56.

                    Comment


                    • "nu sunt nici pe departe comunist, dar intotdeauna averile s-au facut pe carca prostilor cei multi si saraci" - ai dreptate. Dar aici vorbim de AVERI! Nu de cifre de afaceri Este o diferenta colosala.
                      Dau exemplu: sa zicem ca am o firma cu cifra de afacere de 10.000.000 euro. Ce profit am din ea? 30%. Cati bani pot scoate? Ei surpriza aici, ca nu mai merge. Ca daca eu nu reinvestesc, cei 10.000.000 mor. Deci, din cei 3000 000 pe an castig (teoreti), mai bagi in firma 2.000.000. Asadar, iti raman tie cam 1.000.000. Si din ala incepe statul sa-ti ia.

                      Ca sa ajungi o firma de 10.000.000 euro pe bune, o faci in 3 generatii, sau esti genial.
                      Sau poti ajunge daca speli banii unuia, unde chiar daca ai 10 mil pe hartie, tu in buzunar nu prea ai asa mult.

                      Astia de au averi uriase, AU FURAT!

                      Originally posted by mr.K View Post
                      Hai bre, mai zi-ne si cat mai sunt taxele prin Cipru pe topicul asta si ne-am lamurit. Nu mai poate Cezar de Romania si salariatul roman.
                      Ba pot bre, cum nu. Ma doare in dos de puturosi. Pe aia i-as linsa.
                      Cei care lucreaza cum trebuie, primesc. Cel putin asta-i filozofia mea.
                      Nu stiu de Cipru ca nu activez acolo.
                      Last edited by Cezar; 4 July 2014, 18:49. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • baiatul meu e la tudor vianu, info. dar si acolo e greu. cei care castiga nelimitat sunt f putini, si aceia trebuie sa vina cu un program de scarpinat, cant intreaga lume sufera de mancarimi. nu e asa de usor.
                        si apropo de fi-miu, i-am pus niste bani deoparte si imi munceam mintea sa gasesc o masina potrivita pentru un "new entry", care apreciaza masinile dupa design.
                        ma gandeam la o alfa. i-am aratat vreo cateva pe strada si i-au placut. normal, are gusturile lui tac-su in materie de design.
                        asa ceva ?! desi daca exista deja legea cu masini pana in 100 cp....
                        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                        Comment


                        • Strange bani si pentru reparatii...sau asa e, designul poate fi admirat si in parcare.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Cei care lucreaza cum trebuie, primesc. Cel putin asta-i filozofia mea.
                            Aha. Ai platit vreun parcangiu? Ala lucreaza, dupa tine, de primeste?

                            In Romania problema nu e ca se munceste putin, ci ca se vinde ieftin munca. Un danez din zootehnie munceste 7.5 ore pe zi, castiga 2000 de euro net, si face munca mai putina decat un roman care sta toata ziua in ferma si ia 200 de euro.
                            In Danemarca ITM-ul lor iti pune lacat pe afacere daca nu respecti drepturile angajatilor, in Romania ITM-ul ia spaga de la patroni idioti care se trag din J.D. Rockfeller.
                            Tot angajatul e prost, ca accepta doar 200 de euro. Untul romanesc costa aproximtiv la fel ca ala danez, branza tot asa, carnea de porc romaneasca e mai scumpa ca aia daneza.
                            Unde e totusi diferenta dintre aia 2000 de euro salariul angajatului danez si 200 de euro cat ia romanul? La smecherul de patron roman, care isi mai ia un Q7 4.2 si se plange ca-l reguleaza statul luandu-i 2000 de euro impozit anual pe trocarete.
                            Daca fiscul l-ar tine din scurt si ar raspunde in solidar cu averea personala, n-ar mai baga firmele in insolventa cand i se scoala lui. Afaceri de Romania....

                            @NDL: mai bine BMW, daca tot nu o sa mai dormi cand pleaca de acasa cu masina.
                            Last edited by mr.K; 4 July 2014, 19:31.

                            Comment


                            • Cunosc 5 persoane care au avut la un moment dat in aceasta viata o Alfa Romeo si toti spun ca nu le mai trebuie niciodata asa ceva.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                baiatul meu e la tudor vianu, info. dar si acolo e greu. cei care castiga nelimitat sunt f putini, si aceia trebuie sa vina cu un program de scarpinat, cant intreaga lume sufera de mancarimi. nu e asa de usor.
                                si apropo de fi-miu, i-am pus niste bani deoparte si imi munceam mintea sa gasesc o masina potrivita pentru un "new entry", care apreciaza masinile dupa design.
                                ma gandeam la o alfa. i-am aratat vreo cateva pe strada si i-au placut. normal, are gusturile lui tac-su in materie de design.
                                asa ceva ?! desi daca exista deja legea cu masini pana in 100 cp....
                                http://www.autovit.ro/alfa-romeo-147-C33490153.html
                                Dacia berlina e excelenta ca prima masina, sau un Fiat 600 (e vreo 1000 euro).
                                Alfa dupa ce castiga o bursa mai importanta la facultate. Ma rog, zic si eu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google