Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Berlina a ajuns atat de exclusivista, incat nu mai gasesti piese pentru ea. Giurumele din vitan care te tin 1000km nu se pun in ecuatia asta.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by darksid3 View Post
      Strange bani si pentru reparatii...sau asa e, designul poate fi admirat si in parcare.
      m-ati omorat cu reparatiile. daca era dracul asa de negru, nu mai existau astia pe piata de zeci de ani, la ce se vehiculeaza pe aici.
      adica loganul e mama fiabilitatii ?
      ca m-am lamurit cu restul pe aici. si bmw-ul e o "rabla" si "are n mii de bube".

      Originally posted by Cezar View Post
      Dacia berlina e excelenta ca prima masina, sau un Fiat 600 (e vreo 1000 euro).
      Alfa dupa ce castiga o bursa mai importanta la facultate. Ma rog, zic si eu
      tu ai fi mers cu vreuna dintre ele la 18-19 ani cand te uiti dupa p...eruşi ?!
      Last edited by B997NDL; 4 July 2014, 19:32. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Aha. Ai platit vreun parcangiu? Ala lucreaza, dupa tine, de primeste?

        In Romania problema nu e ca se munceste putin, ci ca se vinde ieftin munca. Un danez din zootehnie munceste 7.5 ore pe zi, castiga 2000 de euro net, si face munca mai putina decat un roman care sta toata ziua in ferma si ia 200 de euro.
        In Danemarca ITM-ul lor iti pune lacat pe afacere daca nu respecti drepturile angajatilor, in Romania ITM-ul ia spaga de la patroni idioti.
        Tot angajatul e prost, ca accepta doar 200 de euro. Untul romanesc costa aproximtiv la fel ca ala danez, branza tot asa, carnea de porc romaneasca e mai scumpa ca aia daneza.
        Unde e totusi diferenta dintre aia 2000 de euro salariul angajatului danez si 200 de euro cat ia romanul? La smecherul de patron roman, care isi mai ia un Q7 4.2 si se plange ca-l reguleaza statul luandu-i 2000 de euro impozit anual pe trocarete.
        Daca fiscul l-ar tine din scurt si ar raspunde in solidar cu averea personala, n-ar mai baga firmele in insolventa cand i se scoala lui. Afaceri de Romania....

        @NDL: mai bine BMW, daca tot nu o sa mai dormi cand pleaca de acasa cu masina.
        Problema in Romania este ca se lucreaza mult si prost!
        Majoritatea vad ca au un sindrom paranoid si cred ca cineva le vrea raul.

        Da, am dat la parcangiu. Insa la fel am si sunat la 112 sa-i salte.
        Nu se plange nimeni ca se plateste impozit la masini, ca doar e normal.
        Eu ma plang ca trebuie sa platesc CSA unde cel cu care lucrez eu NU primeste de cuantumul platit!
        Problema este ca sunt multi angajati prosti si foarte putin buni. Iar aia buni ii duc in carca pe aia prosti. La firmele mari nu prea ai cum sa rezolvi situatia. La firmele mici cum sunt ale mele, poti.

        Totusi, din vendeta angajator-angajat nu vad nimic bun. Doar falimente de ambele parti.

        @ndl: prima mea masina a fost o Dacia Berlina. Era an de fabricatie 84.
        Am mers si cu fetele cu ea. Mai cu rusine, dar am mers. Insa m-am pus cu burta pe munca si mi-am luat ce am vrut eu.
        Last edited by Cezar; 4 July 2014, 19:33. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • si atunci dacia aia avea vreo 10 ani vechime. cat ar avea acum ? sau ce masini au iesit in 2004 ?
          in 94 vw vento si chamade-ul erau miezuri.

          Comment


          • In comparatie cu Alfa Romeo, Loganul chiar e mama fiabilitatii. Daca mergi pe principiul ca "sunt pe piata de zeci de ani" e ca si cum ai spune ca Lamborghini sunt proaste, ca le vezi rar.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Sau un Golf 3. Mai ciuruc, ca sa repare la el. Sa invete sa nu ia teapa de la service-uri.

              Sau un Hyundai coupe din 98 cum am eu. E o masina foarte frumusica, ieftina (1000 euro inmatriculata). Si nu asa scumpa la intretinut.

              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

              Arata si merge foarte bine.
              Last edited by Cezar; 4 July 2014, 19:41. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • De bune ce-s, Alfa mai are la vanzare 2 modele.
                Nu vorbim de avioanele 8C, 4C.

                Comment


                • cu toata fiabilitatea lui, as da si maine ligheanul pe un alfa 159.
                  doar ca nu le vrea nimeni. ligheanele...

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    NU creeeeed!

                    Comment


                    • Leguma la 96.000km http://www.autoaic.autovit.ro/renaul...C33395286.html
                      vs 183.000km http://ct.alcopa-auction.fr/BG-697-GR.pdf

                      Pe care ati alege-o?

                      Comment


                      • Doar 96,400 km, masina diesel din 2011 de Franta. Vise!

                        La a 2-a masina nu vad capacitatea cilindrica, este si n-am observat-o?

                        Comment


                        • Pai e aceeasi masina in ambele link-uri.
                          Nr de inmatriculare de FR e acelasi.

                          Pentru 2 zile a avut si pe autovit 180.000km. Acum a revenit la 96.000km.

                          Comment


                          • Ahahahahhaha
                            AUTO AIC oare ce are de zis? Fals, uz de fals, cel putin 2 incadrari.

                            Pentru 2 zile a avut si pe autovit 180.000km. Acum a revenit la 96.000km.
                            A mers cu spatele 84.000 km in 2 zile, de aia.
                            Last edited by mr.K; 7 July 2014, 09:30.

                            Comment


                            • l-ai prins in fapt, madh! superb!
                              probabil nu suna telefonu`....si a luat omu masuri!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • De fapt l-au prins altii. Eu doar v-am zis si voua.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google