Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite kojak la ce ma refer, site-ul respectiv nu e un punct de referinta. Uite cum are 980 kg loganul

    Dacia Logan I 1.4 i (75 кс) Седан 2004 2005 2006 2007 2008 | Технически характеристики, Разход на гориво, Размери, 75 кс, 164 км/ч, 101.9 mph, 0-100 км/ч: 13 сек, 0-60 mph: 12.4 сек, 6.2 л/100 км, 37.94 US mpg, 45.56 UK mpg, 16.13 км/л


    Eu nu sunt invidios pe voi ca aveti logan, asa ca nu ar trebui sa fiti voi invidiosi pe mine sau pe cei care cumpara SEAT Toledo spre exmplu...

    Tin minte ca am avut logan a fost o masina care tinea cu casa si ATAT.

    Am vandut-o si gata, acum am audi, maine cine stie ce vrabiute imi trec prin cap si mi le fac, spre deosebire de altii. Oricum urmatoarea masina va fi A6 sau seria 5.
    O sa revin si data viitoare sa va spun pareri si comparatii despre ele. Sunt doar niste masini ...
    Last edited by Drogas; 15 July 2014, 16:44.

    Comment


    • http://www.autovit.ro/citroen-c6-C26656750.html ce mult imi place tigaia asta..
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
        Din ce an octavia ? 2011?

        Leguma aia alba are 4 defecte vizibile in anunt (poate are si altele si nu se vad):
        - km manariti
        - an fabricatie manarit
        - CO2 manarit
        - cutie automata -> sunt cateva motoare 2.0 dci distruse din cauza combinatiei 2.0dci + cutie automata

        In rest ... arata bine

        L.E. Acum am vazut curtea samsarului in poze. Bine e firma, dar reteta e simpla: -100.000km la orice masina cumparata la licitatie din FR si B.
        Deci Leguma are fix 176.450. Mai are 3550km pana la revizia de 180.000km.
        de unde ai scos-o ca e manarita ? are 148 de mii km din 2011. a mea are 76 de mii din 2009, si n-a stat in fata blocului. mie imi place cand suntem toti asa de categorici. romanilor le-ar trebui un razboi civil ca sa se mai relaxeze. vad ca nu ne mai halim "neam".

        Originally posted by margelatu View Post
        Haudi 2,5 tdi automat a lu' cumnatu' manca extern minim 8 diesel.In Bucale a zis ca halea si 16 l in functie de trafic.Posibil sa aibe o problema.A mai fost schimbata pompa cu una sh, dar alt neam nu cea originala.Adica e un smen acolo.Bine aia are la gol cam 1600 kg.
        sigur are o problema, sau nu stiu astia de la audi sa faca masini. bmw-ul 320d e90 al lui frate-miu ia 8 in oras, si in trafic ia 9-9,5, unde a mea ia 6,5-7,3. dar e logan si fuge de rupe.
        Last edited by B997NDL; 15 July 2014, 16:47. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Drogas,

          Pe mine ma deranjeaza aroganta pe care uneori o afisezi voit cu unele postari cand vine vorba de haudi cu motorizari si ani de fabricatie apropiati cu a ta.
          Din ciclu': "loganu'-i de kkt si tre' sa muara", VAG si tot ce e namtzesc, rulzz.
          Sa-ti reamintesc ca pana si gumele de iarna sehash de audi, folosite in toiu' verii sunt mai bune decat gumele premium de vara "de logan"...ptr. ca frane de audi?

          Asta-i tot, in rest te stiu baiat de comitet.
          Bafta la seria 5 sau de ce nu, chiar 7!

          Comment


          • Merge si functioneaza impecabil
            I changed her oil , she changed my life
            sigpic

            Comment


            • Kojak

              "Sa-ti reamintesc ca pana si gumele de iarna sehash de audi, folosite in toiu' verii sunt mai bune decat gumele premium de vara "de logan"?"

              Asta nu e replica mea, eu sustin ca gumele de iarna SH dar premium sunt mai bune vara decat gumele Kormoran, Barum de vara de pe logan .

              Dupa cum am spus mai sus pot sa fac comparatie intre masini pentru ca le-am avut pe amandoua, ba chiar pe logan am avut Michelin energy si nu pot sa spun ca frana de logan cu Michelin e WOW fata de frana de A4 cu Goodyear Ultragrip 7, daca ma intelegi...
              Pe langa asta mai e si treaba cu discurile de frana fata( ventilate) - spate vs tambur.

              Sa nu mai discutam de frana cu anvelope chinezesti prezente pe taxiuri...si anvelopele mele de iarna premium...

              E mai periculos sa mergi iarna cu anvelope de vara ( si totusi am mers 7-8 ierni cu anvelope de vara pentru ca nu existau de iarna ) decat cum am eu acum.

              dar asta e o alta discutie...
              Last edited by Drogas; 15 July 2014, 17:00.

              Comment


              • Mi-e lene acu' sa caut, da' nu asta ai afirmat atunci, acu' o intorci ca la ploiesti.

                Comment


                • http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C33877243.html ce parere aveti?mie imi place.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • Originally posted by Kojak View Post
                    Daca de-abia prestiju' se chinuie si ajunge la 1100kile, cum dracu ca la mine-n talon zice ca are 1097kile (vrei un scan colegu'? ), logan de 1.4.?
                    Si da, depinde de echipare.
                    dci 50 kw are masa proprie 1175 kg, si max. admisa 1600 kg.

                    Comment


                    • las-o mah p-aia maxim admisa, discutam de masa proprie.

                      deci se chinuie si dci-u' de 50kw sa ajunga la 1 tona 200.

                      Comment


                      • cu mine in ea sare bine de 1200.

                        Comment


                        • ce dracu, te apropii de haudi ala din anunt

                          Comment


                          • Margelatule tu vrei sa pleci si de pe loc cu aia 105 cp de pe volksvagin?
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Mie unu', nu-mi palce deloc desigu' exterior la modelu' ala de FauVe.
                              Mult mai reusit mi s-au parut cele cu o generatie sau 2 mai vechi.

                              Comment


                              • Kojak vinde troaca si iti iei Haudi din 2001-2003! si apoi te dai rotund...ca na`!
                                imi vand si io` ligheanu si iau 3 bucati!
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google