Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kubala7 View Post
    Cezar de unde stii tu ca am 18 ani ?
    Eu vorbeam de alea vechi, nu de ce ai dumneata, focusuri noi, sau cine stie ce, vorbeam strict de hatchback an 2001. Niste cotete supra-apreciate...
    La vremea aparitiei lor ,acele focus-uri erau un mare pas tehnologic pentru clasa compacta. Stii ce marca/model a folosit primul din lume suspensia pe brate pe spate (independenta ) ?

    Comment


    • Originally posted by PCH View Post
      Cielo se face din 86 parca iar Focus 2001
      Cielo se face din 1995, dar cu tehnica din 1984, asa cum am zis.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • ROY la vremea aparitie lor, dar de la aparitia lor au trecut 16 ani... au zis colegii inainte, chestia cu suspensia independenta e cu 2 taisuri...

        @pch - din '98

        Nu contest faptul ca generatiile mai noi de focus, arata si foarte bine, si sunt si bune. Am fost cu un Focus ca a lui PCH dar era break, masini tata !
        Last edited by kubala7; 12 August 2014, 18:19.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • sa stie si kubala ca focus `1 (`1998-2004) a fost atat de reusit incat nu au modificat mai nimic (decat design si motoare) cand au facut focus2 (2004-2010). daca dumnealui a mers cu unul si i s-a parut mai carutza decat loganul poate asa era , dar nu din vina masinii ci a proprietarului.

          defapt loganul `1 (2004-2014)e atat de reusit incat la logan 2 nu au modificat mai nimic. si asta e un punct de vedere...

          daca comparam masinile in offroad sau drumuri cu cratere de ce nu v ati luat duster nu logan ? sau pajero , land rover , g , wrangler?
          stiati ca multe forduri is facute in germania si ca nemtii le considera masini germane ?

          pentru ei e simplu : necesitate , pret , calitate.
          la fel si pentru mine. ca nu-mi place designul bordului , ca toarce ca un tractoras , ca nu stai "jos" ca in golf e adevarat , dar e ce-mi trebuia.

          nu fitzele din romania : nu iau masina coreeana ca-i facuta de aia cu ochii ingusti , nu iau japoneza ca plangi pana iti ajunge o piesa , americana nu , ca-i motor imens , italiana , suedeza , etc nu ca au auzit ei ...
          ia dacia ca-i d'aici , o legi cu sarma si merge , o duci anual la tinichigiu ...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Costi, ce stii sa-mi zici ce Focus 1 (din 2004, daca are vreo importanta), motor 1.8, benzina?
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • nu stiu mai nimic concret. e acelasi motor de pe ford puma , trage bine , rezistent in timp si nu prea economic.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Asa stiu si eu, consuma ceva mai mult...dar nu stiu daca cu mult mai mult decat 1.6.

                Comment


                • Originally posted by Costi-bc View Post
                  sa stie si kubala ca focus `1 (`1998-2004) a fost atat de reusit incat nu au modificat mai nimic (decat design si motoare) cand au facut focus2 (2004-2010). daca dumnealui a mers cu unul si i s-a parut mai carutza decat loganul poate asa era , dar nu din vina masinii ci a proprietarului.
                  costi te rog, INSIST chiar ! arata-mi unde am zis ca e mai caruta decat loganul ! INSIST !

                  Nu eu am inceput comparatia in off-road, dar nu cumva cumperi masina ca sa o folosesti ? imi iau cea mai joasa masina din lume si o tin in garaj, ca nu pot sa merg pana la cabana cu ea... nu ? nu am nevoie de Wrangler sau mai stiu eu ce... singurul ! dar singurul ! lucru bun la Logan e ca e inalta si merge super bine pe drumuri rele si neasfaltate, atat ! in rest vai mama ei, golfurile 2 si 3 sunt mai bune... dar fiecare intelege ce vrea, am zis: Focusurile 1 sunt expirate, si supra-apreciate. Parerea mea, si a mai multor colegi... acum Costi daca tu ai focus 1 e normal sa te simti atacat.

                  P.S Dusterul nu a aparut cand am luat cotetul, probabil se facea un efort financiar si luam Duster.
                  Last edited by kubala7; 12 August 2014, 20:55.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Originally posted by kubala7 View Post
                    Cezar de unde stii tu ca am 18 ani ?
                    Eu vorbeam de alea vechi, nu de ce ai dumneata, focusuri noi, sau cine stie ce, vorbeam strict de hatchback an 2001. Niste cotete supra-apreciate...


                    Suficient?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Daca si Focus e masina joasa....cel putin modelul pe care il am eu, are garda la sol suficient de inalta. Nu stiu exact cum e la Focus 1 pentru ca nu l-am studiat dar nu cred ca sunt mari diferente. Pe unde am bagat loganul, am bagat si Focusul (2) fara probleme! Din Martie 2012 am schimbat la ea un bec si i-am dublat km. Acum mananca asfaltul prin Germania....unde vad Forduri la GREU! De la fiesta la BMAX, CMAX, EDGE, Focus, Mondeo, SMAX, KUGA! LA GREU! Logan 2 nu am vazut inca nici macar UNUL. In schimb vad Sandero 2 si Stepway asta nou...

                      Comment


                      • Vorbim despre ofertele de pe Autovit, sau ne apucam sa laudam focusul ?
                        ...
                        Haideti sa ne laudam masinile pe topicuri dedicate, va rog.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Pai despre oferte SH se discuta, Niki a intrebat cum e o masina, intamplator Focus, iar cineva de aici vorbeste in necunostiinta de cauza. Daca afirmi realitatea cu privire la un produs nu inseamna ca il si lauzi. Sunt ponturi, cine stie cunoaste. O seara placuta

                          Comment


                          • Inca unu care o vinde

                            http://www.autovit.ro/dacia-logan-C34010915.html
                            Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                            Comment


                            • Va apreciez parerile sincere.
                              Vorbind despre sh, chiar si de pe autovit, a venit vorba despre Focus.
                              Repet, am cumparat Logan nou PH2 Laureate in 2008 sept, ca aveam bani de masina noua. O conduc de atunci si nu am schimbat mare lucru la ea.
                              A cumparat tata acum focusul asta din 2001 pentru ca nu aveam bani pentru mai mult!!! Aveam nevoie de o masina SH la banii astia, si din acest motiv am facut alegerea asta. Cand am cumparat Loganul puteam sa-mi cumpar poate 2 focusuri... dar nu-mi placea focusul neam, bord oribil, chicios si invechit.. ei bine, acum in 2014, nu mi-ar fi rusine sa ies cu ea in oras.
                              Toate cele bune!

                              P.S. Comparati Loganul tinand cont si de motorul de baza 1.4, depasiri si senzatia de zbor... majoritatea ne-am cumparat Logan sa iesim in oras, la serviciu sau unde mai avem nevoie..insa mai putin pe drumuri pline de stanci. Pentru drumurile alea exista masinile de teren.
                              Last edited by HamangiuAF; 12 August 2014, 22:51.

                              Comment


                              • Nici Loganul din 2008 nu e vreun reper de lux, in materie de design de bord
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google