Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai unde vezi tu bre nea NDL-ul skodosenie din 2010 cu 4500 euro?
    http://www.autovit.ro/autoturisme/sk...10-/?s=p&price[to]=4600

    Sunt sigur ca era alba. Ba chiar as pune un pariu
    Last edited by Cezar; 28 August 2014, 03:10. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Cred ca a incurcat Mumus cifrele si in loc de 2001 a scris 2010. Motorul 1.4 16v 75cp a fost doar pe Octavia 1; pe Octavia 2 s-a pus 1.4 MPI 75cp, iar pe Octavia 2 facelift s-a pus 1.4 MPI cu 80cp.

      Sursa.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Am uitat sa zic era modelul fara facelift, 2010 era. Era modelul clasic, din romania, a fost pe leasing, Modelul ala vechi nu prea se cumpara... chiar daca e 2010


        Si logic ca era clapa.

        Anvelopele erau din 2006, Ia vandut si rotile separat...
        Last edited by mumus; 28 August 2014, 06:33.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Originally posted by einstein1984 View Post
          ................



          Da, DE 9 ani in loc de 4 ani cum avea Loganul. Strasnica afacere.
          Cam asa era diferenta de vechime dintre Logan si Golf 4, in acelasi buget, 4-5 ani. In 2005 in bugetul pentru Logan intra Golf 4 1.6 din 2001, caz concret.
          Droanga de Logan in 2014 are 9 ani, Golf-ul -13 ani.
          Care crezi ca arata si merge mai bine?
          Indiciu: nu e facuta la Mioveni.

          Comment


          • Am vazut ieri un Astra G din 2000, 4 usi, 1.6 101 cai, discuri frana si pe spate, arata atat de bine ca iti plangeai de mila ca ti-ai luat logan ...
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Era samsarita. O masina normala nu poate arata bine. Asa trebuie sa gandesti cand te napadesc regretele.

              Comment


              • Ce vrei sa demonstrezi, ca am fost eu fraier ca am luat logan SH sau ca ai fost tu si mai fraier si l-ai luat nou si nu am luat golfuri cu 100 000 km?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • La mine ma refeream ca am gresit. Fraier as fi daca as repeta greseala.

                  Comment


                  • Am luat acum cateva luni un Golf 4 1.6 d-asta de 14 ani de care ziceti voi pentru ai mei pentru ca nu o sa faca multi km pe an masina aia pe viitor si in afara de cateva aspecte de uzura care i-ar da de gol vechimea, in rest masina se prezinta foarte bine la esential:
                    - nu are rugina (verificata atent)
                    - daca o fi fost lovita sau nu, nu se observa acest lucru si nu ma intereseaza
                    - interiorul(tapiteria, scaunele, bordul, se prezinta foarte bine, fara uzura)
                    - merge impecabil (consuma 5,5% extraurban verificat si pe CB si la pompa, mers fara sa te intereseze mers economic si alte tampenii, si consumul mixt urban/extraurban e de 6,9% la o viteza medie de 30 kmh, si ca picanterie scoate 5% la 100 kmh de fiecare data pe consumul instant) - nu stiu cine zicea ca sunt gurmande. Ma oftic mereu cand merg cu ea si fac consumuri pe care doar cu Loganu' vechi 1.4 chel le-as fi facut.

                    Comment


                    • Da, a avut un coleg un golf din asta. A nimerit in schimb un cod de motor de 1.6 mai prost si i-a iesit o biela prin bloc la 180 pe autostrada. Dupa 3000 de lei si un motor din dezmembrari ea ca noua masina.
                      Cu loganul am fost fara greturi pana in Austria (cu rugina aferenta) si as pleca si maine in Spania.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Cu loganul am fost fara greturi pana in Austria (cu rugina aferenta) si as pleca si maine in Spania
                        .
                        Bine ca nu ai prins vant puternic din lateral.
                        Bine, e normal ca unii care il folosesc doar pe coclauri sa fie multumiti de Logan, eu mergeam in general pe asfalt. Pentru coclauri exista totdeauna un SUV japonez sh mic accesibil la pret.
                        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                        Last edited by mr.K; 28 August 2014, 09:08.

                        Comment


                        • Asta are AUS parca acel cod de motor. Da, e o problema la genul asta de masina, nu ai o garantie ca nu te lasa in drum pe cine stie ce coclauri, dar daca o ingrijesti si esti atent la fiecare plecare, poate nu se intampla.

                          Comment


                          • Originally posted by andreyi View Post
                            - merge impecabil (consuma 5,5% extraurban verificat si pe CB si la pompa, mers fara sa te intereseze mers economic si alte tampenii, si consumul mixt urban/extraurban e de 6,9% la o viteza medie de 30 kmh, si ca picanterie scoate 5% la 100 kmh de fiecare data pe consumul instant) - nu stiu cine zicea ca sunt gurmande. Ma oftic mereu cand merg cu ea si fac consumuri pe care doar cu Loganu' vechi 1.4 chel le-as fi facut.
                            Golful pe care l-am condus marti 1,6FSi , avea 7,1l/100km in oras... cat se poate de ok. De frane nu am fost multumit, dar nu stiu in ce stare ii erau placutele si discurile, dar am ajuns de cateva ori cu pedala la fund, si masina inca mai mergea, mult mai sigur eram pe loganul meu (dar repet, nu stiu in ce stare erau placutele si restu, probabil foarte uzate)... In rest, interior, scaune, climatronic, absolut totul este peste orice logan.
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • Noi vorbeam de golf 4 si tu sari cu golf 6?
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Normal ca-i peste logan.
                                Ce sa vezi, iti poti lua si mercedes S class din 2002 la pret de logan.
                                Na poftim...http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C34218634.html

                                Originally posted by mr.K View Post
                                Cam asa era diferenta de vechime dintre Logan si Golf 4, in acelasi buget, 4-5 ani. In 2005 in bugetul pentru Logan intra Golf 4 1.6 din 2001, caz concret.
                                Droanga de Logan in 2014 are 9 ani, Golf-ul -13 ani.
                                Care crezi ca arata si merge mai bine?
                                Indiciu: nu e facuta la Mioveni.
                                Merge mai bine loganul la acelasi nr de km (peste 200.000 km). E adaptata pt strazile noastre.
                                Eu am logan dintr-asta de merge prost:P si te asigur ca masina mai durabila ca asta n-am vazut. Si o alerg de ii sar capacele.
                                Sigur, daca tu ti-ai luat o masina noua sa o utilizezi 10.000 pe an, nu-i problema automobilului ci a ta pt ca ai facut o alegere gresita. Pentru genul asta de rulaj trebuie sh din start.
                                Last edited by Cezar; 28 August 2014, 10:59. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google