Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te bucuri de zici ca ai vazut ciocolata in postul pastelui. Ia 100 de Mercedesuri fabricate dupa 2004 si 100 de Loganuri. Vezi care e procentul de rugina de fiecare parte.

    P.S. Dar toate cu vopsea originala in locul unde e ruginit, nu veni cu toroape lovite si vopsite de cinșpe ori.
    Last edited by vitriol; 28 August 2014, 18:50.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Hahahhaaahaaaaaaahaaaaa
      Buna replica asta

      Comment


      • Originally posted by einstein1984 View Post
        Unde e mr.K sa vada ca si merturile ruginesc???????
        Ahahhaha, ti-ai si gasit o toroapa pe care sa mi-o prezinti drept dovada.
        Si asta din zisele colegului, nu ai vazut cu ochii tai.
        S-ul ala are intr-un singur far mai multa tehnologie decat intr-o intreaga fabrica Renault. Cred ca tabla e tratata (conform documentarului de pe NG care prezenta fabricarea masinii), iar masina aia a fost data peste cap si reparata in sopron, vopsita de-a droanga, altfel nu avea cum sa rugineasca.

        Rugina de la Logan e raspandita ca si carbonul in natura, la Mercedes rugina e la fel de rara precum carbonul ala cristalizat folosit de bijutieri, apare in conditii exceptionale de temperatura si presiune si alti factori de mediu.
        Last edited by mr.K; 28 August 2014, 22:13.

        Comment


        • N-am zis de spusele colegului, zice in anunt de "puncte de rugina specifice mercedes" :P
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Pai ala de vinde cazatura de masina ce sa zica, da vina pe constructor, nu pe faptul ca el vinde o masina terminata. Sa ceri doar in jurul a 6000 euro pe o masina care acum 12 ani valora 100.000, spune totul prin ce a trecut masina aia.

            Si oricum, rugina la unele masini apare la 3 luni dupa iesirea pe poarta fabricii, nu dupa 12 ani, deci nu vad termenul de comparatie.
            Last edited by mr.K; 29 August 2014, 09:20.

            Comment


            • Toate sunt 6-7000 nea K. Sa iei 6000 dupa 12 ani pe o masina de 100.000 + spune mult despre valoarea masinii pe piata, nu musai despre o masina in sine.

              Comment


              • Ala cere chiar mult pe rabla.
                Oricum, am sa ma uit mai atent la S Klasse, sa observ rugina specifica Mercedes. Pana acum nu mi-a sarit in ochi.

                Comment


                • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                  in afara de faptul ca masina e adusa din germania si nu are kilometrajul ala, de ce e atat de ieftina? imi scapa ceva.

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Toate sunt 6-7000 nea K. Sa iei 6000 dupa 12 ani pe o masina de 100.000 + spune mult despre valoarea masinii pe piata, nu musai despre o masina in sine.
                    Nu stiu cate spune. Eu cred ca spune ca ala e pretul pietei. Asa se intampla cu masinile de peste 100 000E scumpe la intretinere.
                    Vrei sa-mi spui ca asta e o masina buna, de isi permite sa ceara 50 de mii dupa 12 ani? Eu zic ca un om normal la cap o sa cumpere asa ceva in banii aia. Aici la fel: daca pretul pietei pentru o masina veche de un an este 1/2 din valoarea initiala, inseamna ca masina mai este buna doar pe jumatate?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Ultima fitza
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Pai ultima fitza e sa inmatriculezi in Romania masini cu volanu' pe dreapta, deci omu' are dreptate.

                        Comment


                        • Daca pe autovit e plin de samsari "versati", pe OLX e plin de prosti.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Mamaaaa 50 euro la fiecare defect, pai tre sa o dea moca daca merg sa o vad.

                            Din start km manariti , 50 euro
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Chiar ultima e ...
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Originally posted by mcornel View Post
                                http://www.autovit.ro/mazda-6-C33490792.html
                                in afara de faptul ca masina e adusa din germania si nu are kilometrajul ala, de ce e atat de ieftina? imi scapa ceva.
                                vad ca scrie ca e Ro tara de origine....probabil minte.
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google