Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problemele mari la Passat si VAG in general, sunt motoarele TDI - turbine, cutii de viteze, volante, ambreiaje - dar pe partea de articulatii, sunt tancuri. Ce cad des, sunt bucsele de la brate, care se schimba separat si costa pana in 100 de lei tot setul + manopera.
    Daca vrei neaparat Passat, iti iei un 2.0 FSI 150cp si-i pui GPL.

    Am un prieten care are un Passat B5.5 si nu a schimbat la articulatii decat bucsele de care am zis mai sus, iar masina are 300k pe bord. El o are din 2008, pe cand avea 137k pe bord (numar de km de samsar ). Real... Dumnezeu cu mila. Pe partea de motor si cutie... pfffff... cutia cu totul, turbina, volanta + ambreiaj, segmentat motorul, iar astea au costat destul de mult.
    Last edited by vitriol; 7 September 2014, 14:40.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Ia vezi la asta! daca musca bine...daca nu...iar bine! Nu mai blocheaza banu`
      Keep walking...

      Comment


      • Nu stiu daca ai luat-o in calcul dar personal mie asta imi place cel mai mult,plus ca este model mai nou fata de toate celelalte:
        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

        sau dar e manuala
        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

        Comment


        • Cutele acelea la scaun nu se fac la 100.000
          Cine are fix cu nemtesti, sa-si ia BMW sau Mercedes. VW Passat 2.0 tdi e pentru unul ingalat care nu a facut un minimum de research.
          @jonny: corect. Ala a facut poze monitorului ))

          Comment


          • Arata foarte bine peugeot-ul 508 ! pacat ca are doar 113 cp..aproape cand am pe laguna...si presupun ca are 2 t.
            Mazda este urata cu spume.(aeroatoare de logan si consola mp3 de logan )..o sa ma uit si dupa un c5 sa vedem ce si cum. Oricum, decizia este grea.....nu e vb neaparat de bani. Nici nu stiu ce vreau. Laguna 3 am inceput sa o tai dupa lista din cat citesc...dar tot ma duc sa plimb putin cu ea.

            Comment


            • Laguna 3 e urata cu spume.
              Mazda aia arata bine, cand o sa aiba Logan-ul aeroare din alea+interior, o sa coste 20.000 de euro. Iar dieselurile japoneze, sunt fiabile. Adevaru' e ca atunci cand devine plictisitor doar sa mergi cu masina, cumperi o frantuzoaica si viata devine muuuuult mai palpitanta.

              Comment


              • Pt un pret usor mai ridicat gasesti si 508 cu motor cu mai mare ,inclusiv biturbo de 200 cp,dc nu e vb de bani .Referitor la Mazda ,exteriorul arata super,interiorul insa lasa de dorit chiar si la noua Mazda6, intr-adevar asa sunt japonezele mai demodate la interior.
                Hai sa te mai pun pe ganduri cu o limuzina beton a coreenilor ,de noua are pret de passat
                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                Last edited by Allyn_y; 8 September 2014, 16:52.

                Comment


                • cred ca am imbatranit,... dar mie nu imi plac nici mazda 6, nici 508 si nici I 40.

                  Farurile si stopurile sunt prea "tzuguiate" daca dai jos un far si pui ruleta sa masori de la un cap la altul au mai mult de 1 metru lungime.
                  Farul incepe de unde se termina radiatorul masinii si se continua in dreptul rotii fata resultand un unghi de 90 de grade... Jesus ???
                  Last edited by Drogas; 8 September 2014, 17:02.

                  Comment


                  • Uite de ce citron :
                    1. http://www.loganclub.ro/forum/showpo...9&postcount=83
                    2. http://www.loganclub.ro/forum/showpo...7&postcount=87
                    3. http://www.loganclub.ro/forum/showpo...6&postcount=91

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Laguna 3 e urata cu spume.
                      [...]
                      Adevaru' e ca atunci cand devine plictisitor doar sa mergi cu masina, cumperi o frantuzoaica si viata devine muuuuult mai palpitanta.
                      Am un Yaris 1.4 Diesel din 2008 in familie cu 250.000 km.
                      Singurele vizite intru-un service au fost pentru revizie

                      Comment


                      • 508-ul ala arata ca... Pare vopsita aiurea pe toate partile, iar i40-ul ala... A avut cel putin o dauna in "bot"...
                        sigpic

                        Comment


                        • De unde stii ca acel i40 a avut cel putin o dauna in bot ????
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Originally posted by Drogas View Post
                            cred ca am imbatranit,... dar mie nu imi plac nici mazda 6, nici 508 si nici I 40.

                            Farurile si stopurile sunt prea "tzuguiate" daca dai jos un far si pui ruleta sa masori de la un cap la altul au mai mult de 1 metru lungime.
                            Farul incepe de unde se termina radiatorul masinii si se continua in dreptul rotii fata resultand un unghi de 90 de grade... Jesus ???
                            marketing. iti dai seama ca la cea mai mica atingere se rup urechile la far si trebuie schimbat. cu "cornering" , xenon , leduri , etc nu-i ieftin deloc ...
                            bandouri pe portiere nu se mai pun din acelasi motiv ...
                            uras masinile astea cu multa tehnologie in ele. parca-s uzine si te duci la munca in ele , dispare toata distractia.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Masinile astea mai sofisticate au o clientela aparte,pt celalalt gen s-a inventat skoda,vw,unde simplitatea e la ea acasa,e f simplu exista masini pt toate genurile .Citroenul C5 e o masina interesanta insa dc nu are suspensia hydractive,nu il vad peste Peugeot 508 la nici un capitol,deja ca design incepe sa fie usor uzat moral,singura chestie este ca il poti lua la un pret mai mic ca 508
                              Last edited by Allyn_y; 8 September 2014, 22:11.

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                Uite de ce citron :
                                Pacat ca nu am loc in spate pe bancheta.

                                Originally posted by 2fast4u View Post
                                Am un Yaris 1.4 Diesel din 2008 in familie cu 250.000 km.
                                Singurele vizite intru-un service au fost pentru revizie
                                Poate ar trebui verificate amortizoarele ... zic si eu. Alea nu fac parte din planul de revizii.

                                Originally posted by Allyn_y View Post
                                Citroenul C5 e o masina interesanta insa dc nu are suspensia hydractive,nu il vad peste Peugeot 508 la nici un capitol,deja ca design incepe sa fie usor uzat moral,singura chestie este ca il poti lua la un pret mai mic ca 508
                                De gustibus non est disputandum. Mie mi se pare fix invers la exterior. La interior intradevar C5-ul incepe sa fie invechit, dar butucul ala fix il face special.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google