Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina... http://www.autovit.ro/jaguar-xj-C34112100.html
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Daca as avea bani de asa ceva, sigur nu as conduce eu
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Odata am condus si este foarte confortabila si spatioasa. Avion pentru mine...
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Alfa Romeo 159 si Brera sunt masini deosebite insa incep usor sa fie uzate moral..au ceva ani deja,cel mai mult imi place Giulietta e cel mai fresh de la Alfa Romeo,iar ca si calitate cineva care detine 159 spunea ca nici nu se poate compara cu un Accord,e net superior 159 la calitatea interiorului.
          ''Alfa a avut probleme pana in 2004,a fost o perioada mai dificila pt producatorii italieni,majoritatea au fost de problema electronica, de caroserie,cat si de mecanica(147,156,166),dupa ce s-a trecut la facelift s-au revizuit.Singura chestie la Alfe este ca au o suspensie extrem de rigida care transmite vibratii in interior insa este o masina mai sport..gen bmw,mazda insa cn cumpara asa cv accepta compromisul
          Jaguarul acela XJ arata superb mai ales din spate..adevarata masina
          Last edited by Allyn_y; 24 September 2014, 19:13.

          Comment


          • Originally posted by mumus View Post
            Aia este chiar o masina super. behamveu e de cocalari si mai nou haudi
            eu lanturi de haur cu bmw n-am vazut, in schimb e plin de cele cu mertzan
            am vazut eu acum vreo trei ani ultimul tip de S la Dedulesti, si au coborat din aceia cu palarii si veste, iar ele cu "crinoline".

            Originally posted by Allyn_y View Post
            Alfa Romeo 159 si Brera sunt masini deosebite insa incep usor sa fie uzate moral..
            Jaguarul acela XJ arata superb mai ales din spate..adevarata masina
            cum uzate moral ? bine ca e ligheanul "fresh" sau "renoul" ala din poza ta.
            daca ar fi dupa uzura morala n-ar mai tine nimeni masini clasice.
            o lancia delta integrale e "uzata moral", dar ce mi-ar mai place s-o am...
            sau un golf gti mk2 sau 1.
            cat despre jaguar, dintre masinile mai adevarate e cel mai praf.
            Last edited by B997NDL; 24 September 2014, 20:00. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by Cezar View Post
              Ce masina de tigan coclit si fiert, consumator de cafele "high class" impreuna cu a sa pitipoanca (a se vedea geanta din dreapta falsa Louis vuitonul).
              Cocalarul combinator ce se faleste in fata altor prosti "BUEI fraEre, Je are aemgheu! Hauite ce frumoasa este ea care este! Si fuge...mama, RUPE. TRAGE GRAV".
              M-am lamurit cu tine ... Tu sa ai CLK , dar restul sa nu aibe ce ai tu ... Stii fiecare are norocul lui in viata ... Raspunde la intrebarea : de ce ti-ai luat porsche , constient fiind ca nu ai unde merge cu el in RO ? ... Fala ? Figurile ? Dorinta de a arata cine-s eu in fata mea ?? Nu tot fraieri ii vezi si tu pe ceilaltlti din Porsche ??

              P.s. Raspunde sincer daca ai sange ...

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                o lancia delta integrale e "uzata moral", dar ce mi-ar mai place s-o am...
                Intergrale e din "sampions lig" , editia 90-91 scula sareta!
                Keep walking...

                Comment


                • are un baiat de pe patru ciuning. ce marfa e... si ce bine arata, asa baba !
                  m-as multumi si cu un gti, dar intretinerea si restaurarea te rup.

                  Comment


                  • Originally posted by aleXpeed View Post
                    Troaca! Ce-au fost si ce-au ajuns...

                    Originally posted by kubala7 View Post
                    Daca as avea bani de asa ceva, sigur nu as conduce eu
                    Ba masina aia, soferul o conduce.
                    Nu conduci Maybach si pe alocuri Rolls.
                    In rest, conduci orice, relax. Nu esti de sange albastru sa nu conduci o masina de genul asta. Cum nici masina nu-i vreo mega scula.

                    Originally posted by ROY View Post
                    M-am lamurit cu tine ... Tu sa ai CLK , dar restul sa nu aibe ce ai tu ... Stii fiecare are norocul lui in viata ... Raspunde la intrebarea : de ce ti-ai luat porsche , constient fiind ca nu ai unde merge cu el in RO ? ... Fala ? Figurile ? Dorinta de a arata cine-s eu in fata mea ?? Nu tot fraieri ii vezi si tu pe ceilaltlti din Porsche ??

                    P.s. Raspunde sincer daca ai sange ...

                    Am 2 sange-uri, Bo$$.
                    N-am CLK acum. De fapt am avut, si nu-i vreun spectacol de masina. Mai mult gura si istoria.
                    Mi-am luat porsche pt ca mi-a placut. Tie ti se pare ca n-ai unde sa mergi cu el in romania. Am mers si pe Transfagarasan atat de tare, incat era sa-mi iau zborul.
                    Daca aveam in cap doar "fala si figuri", imi luam un 911 (eu am masina "Saracului" - cayman S) Insa, am luat o masina care atunci mi s-a parut ok:
                    - 2 locuri
                    - 410 l portbagaj
                    - motor central
                    - frane mari
                    - roti ok pt drumurile noastre (balon de aproape 13 cm, ceea ce e foarte ok - fix cat are loganul!!!)

                    Nu-mi atribui comportamentul unui cocalar care i-a vandut bunicii apartamentul si si-a luat masina ca sa se dea mare in fata altora (de la bloc), ca iti da cu virgula si perioada.

                    Eu am inteles ca tu asta crezi cand oamenii isi cumpara masini: ca sa dovedeasca altora ca ei o au mai lunga. Ete ca IE si altii care nu FACE asta.

                    Originally posted by Drogas View Post
                    Cezar

                    As fi curios daca l-ai vedea pe proprietar... si daca i-ai spune in fata treburile de mai sus.

                    De ce nu te gandesti ca poate o fi un barbat la 40 de ani, business man, patron, dividende, jucator pe bursa, imobiliare, si geanta din dreapta e a nevestei cu care are 2 copii.

                    In garaj mai tine cateva avioane din astea si de acest Mercedes s-a plictisit...
                    Tot masina de cocalar ramane, si sa-ti zic de ce:
                    - este lenta
                    - este groaznica pe curbe
                    - frane de rahat
                    - mare, dar n-ai suficient spatiu
                    - masina este uriasa, insa are doar 4 locuri.
                    Pai de ce papucii mei ti-ai lua un CL? Si care o fi targetul CL_ului?
                    Eu cred ca tu n-ai vazut business men-i de calitate.

                    PS: "patron, dividende, jucator la bursa, imobiliare". Ai uitat sa spui: filantrop, Terente, mancator de lumina.

                    Originally posted by mumus View Post
                    Aia este chiar o masina super. behamveu e de cocalari si mai nou haudi
                    Behamveu? Are BMW-ul o astfel de clasa? Seria 6, insa ce e ceva mai mica decat CL-ul, si aia chiar se misca cum trebuie.

                    Bmw-ul de cocalari este BMW-ul vechi cu aere de "nou" si ciuning intr-o veselie.
                    Pisici de 500 euro din care coboara toti ratatii.
                    Ursi din care curge rugina si o samanta din gura proprietarului.
                    X5-ul din care zboara mancare

                    Aaaaa...mint. Si BMW are o clasa pt cocalarul prost: X6!

                    LE: cand am zis ca CL-ul este lent, nu m-am referit la motor. Cu talpa pusa jos, se misca bine. La modalitatea de raspundere a grupului moto propulsor am facut referire.
                    Si cine a avut 7g tronic, sau condus vreodata, stie ce zic.
                    De aceea BMW-ul ii cocoseaza din acest punct de vedere pe cei de la Mercedes.
                    Pai cum e posibil sa ai o masina de 240 de cai (fostul meu CLK) si sotia sa-ti zica ca-i masina lenta. Las-o-n papucul gol...
                    Sa-i dai sa conduca un ford focus de 1.6, si sa zica ca-i fasneata.
                    Ala-i barometrul: o femeie care nu e alterata psihologica de ideea de cai, cum suntem noi barbatii. "Mama mancati-as are 450 de cai. Pfoai de mine ce-o sa-mi franga spatele..." Autosugestia ramane de baza.
                    Last edited by Cezar; 25 September 2014, 00:42. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Eu n-am vazut X6 aici, chiar uitasem de masina asa )))) ...in schimb, X5 M destul de multe
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • @ Cezar , ai mers constant cu 160-200 km /h pe Trans-F , asa-i ...?

                        Eu nu-ti atribui niciun comportament , tu te dai pe fata ...daca are omul o masina mai tare ..gata !! e cocalar si e tigan naspa ..

                        Poate acel om care avea CL-ul a muncit mult mai mult ca tine in viata asta , ce zici ? Poate fi corecta si varianta asta ?

                        De cate ori ai atins viteza maxima din talon a bolidului din Sttutgard ? Ahh , de foarte putine ori sau deloc ...ai vazut sensul intrebarilor mele ??

                        Comment


                        • Si mie-mi place designul CLului insa nu mi-as cumpara unul, pentru ce se vrea a fi mi se pare mult prea mare.
                          Din posturi si atitudine pe forum despre Cezar ai zice ca e başinos, băi dar chiar nu e ... el vorbeste 90% despre masini dupa ce le-a condus, nu ca majoritatea care-si da cu parerea cu privire la masini pe care nici macar in showroom nu le-a atins.

                          Dark, si cat de mic pare X5 fata de namilele alora ?
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • [QUOTE=B997NDL;1618872]
                            cum uzate moral ? bine ca e ligheanul "fresh" sau "renoul" ala din poza ta.
                            daca ar fi dupa uzura morala n-ar mai tine nimeni masini clasice.
                            cat despre jaguar, dintre masinile mai adevarate e cel mai praf.''

                            Eu am specificat ca din modelele de la Alfa Romeo prefer Giulieta pentru ca e ultima lansata,ce legatura au Dacia,Renault sau masinile clasice aici?! sau vorbim ca sa ne aflam in treaba?

                            [QUOTE=827sam;1618936]
                            Din posturi si atitudine pe forum despre Cezar ai zice ca e başinos, băi dar chiar nu e ... ''
                            Last edited by Allyn_y; 25 September 2014, 09:10.

                            Comment


                            • Originally posted by 827sam View Post
                              Din posturi si atitudine pe forum despre Cezar ai zice ca e başinos, băi dar chiar nu e ... el vorbeste 90% despre masini dupa ce le-a condus, nu ca majoritatea care-si da cu parerea cu privire la masini pe care nici macar in showroom nu le-a atins.

                              Una e sa te iei de o masina pe care ai condus-o si pe care o poti compara cu altele din aceiasi clasa si sa o critici ca nu face treaba ca altele si alta e sa spui ca proprietarul e un taran oparit, un cocalar basinos si rupt in cur care sta cu masa in garsoniera si o arde cu CL cu benzina de 50 de ron in rezervor.

                              Comment


                              • Originally posted by Allyn_y View Post
                                Eu am specificat ca din modelele de la Alfa Romeo prefer Giulieta pentru ca e ultima lansata,ce legatura au Dacia,Renault sau masinile clasice aici?!
                                si ai senzatia ca ar fi mai buna decat Brera ?! eu zic ca e invers, clar. de 159 nu vorbesc, ca ala e pentru omul de rand. iar Giulieta e cam de muieri, dupa design.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google