Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cezar View Post
    De ce? Vrei tratament?
    Eu tot astept argumentele tale si nu contra-argumentareap prin exceptie!

    Ps: cand a avut vreodata patriciu cl?
    Asta e hal de rsapuns la ce am zis eu ?? Noapte buna !!

    Comment


    • Daca tu ma faci hot, eu nu pot sa zic decat ca ai nevoie de tratament
      Incurci politicul cu realitatea

      Si inca aatept argumentele tale.

      Comment


      • Superbitate! Nu cred ca o sa stea prea mult timp la vanzare.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Ai zis bine superbitate.
          Am mers cu un astfel de E in urma cu un an. Era E 270. Incredibila masina. Joasa,confortabila,fasneata si silentioasa.

          Sent from my ZP1000 using Forum Runner
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • Originally posted by Allyn_y View Post
            Salut,masina are tractiune integrala stiai asta nu? din ce observ este destul de dotata,navigatie mare,dublu climatronic etc.Singura chestie ar fi nr de km..insa masina mi se pare ca se prezinta bine. Daca merita ? daca mecanic se prezinta ca si vizual,categoric ca da.O masina ca asta cu dotarile ei si 4x4,a depasit 25 000 E lejer de noua. Deci trage tu concluzia..
            Normal ca stiam ... Daca e sa-mi iau Golf doar 4Motion intra in calcul si astea-s destul de rare in Ro. Asta era faina si prin prisma dotarilor, motorizarii, esteticului si, de ce nu, chiar si pretul unde cred eu ca se putea discuta cu proprietarul.
            Mai e asta: http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C34106753.html dar nu-mi place culoarea deloc si iar ii dau de treaba lui Vitriol cand o sa vada "divaisul" ala din poza
            sigpic
            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

            Comment


            • Da,asta parca arata mai bine,vad ca e si mai puternica iar culoarea nu mi se pare atat de urata..e chiar interesant albastrul asta .Referitor la 4x4 tu stii mai bine ce criterii ai..insa de ce as alege o masina 4x4 cand ea are garda de doua degete ?! in fine, masina arata bine insa daca te tenteaza asa ceva parca ar merge si o cutie automata.
              Daca m-ar interesa ceva 4x4 pt mine asta ar fi prima optiune insa este si in alt pret :
              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
              Last edited by Allyn_y; 28 September 2014, 13:03.

              Comment


              • pretul la golfu` albatru e SF! pe langa faptul ca e sfintit!
                Keep walking...

                Comment


                • ti s-a pus pata pe golf 2.0tdi full ...
                  crezi ca-i super masina ? are vre-un vecin/ruda/cunostinta ? in banii aia gasesti ceva asemanator sau mai bun ...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • @Allyn_y: nu o iau de offroad, dar am mers cu una si mi-a placut enorm tinuta de drum. Si nu doar la Golf, am mai mers cu un Suzuki Swift 4x4 si cu un Fiat Panda 4x4 (dar si cu un Audi A4 quattro) si chiar e impresionant cum stau buburuzele astea 4x4 pe sosea. Asta pe de o parte, pe de alta, toate dotarile unui Golf 4Motion cu greu le gasesti la un loc pe alta masina. Insa, cel mai important criteriu la mine, acum, sunt dimensiunile masinii si Golful e cea mai buna alegere.
                    Acelasi motor si sistemul de tractiune de pe Golf 4Motion sunt si pe A4 quattro ale unei cunostinte si Ionut e super multumit de masina.
                    Incercati sa mergeti macar cu una din masinile pe care vi le-am enumerat in acest post si o sa va schimbati radical parerea despre ele si poate, mai stii, o sa vreti si voi ;) .
                    sigpic
                    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                    Comment


                    • Originally posted by ady_p View Post
                      Mai e asta: http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C34106753.html dar nu-mi place culoarea deloc si iar ii dau de treaba lui Vitriol cand o sa vada "divaisul" ala din poza
                      Nu-mi dai de treaba cu nimic, doar ti-am spus la ce sa te astepti ca sa nu zici dupa aia ca nu ti-a spus nimeni.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Vitrioale, daca masina aia (nu modelul de mercedes) e intradevar o superbitate si totul ar fi cum spune moldoveanu`, n-ar fi acum pe autovit la vanzare, s-ar fi dat la cunostinte din prima clipa.
                        Last edited by 827sam; 28 September 2014, 22:25. Reason: Automerged Doublepost
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • @Ady- Nu contest ca o masina 4x4 are o tinuta mai sigura iarna decat una 4x2,nici nu mai aduc in discutie fata de una cu tractiune spate,insa in restul anului nu cred ca sunt diferente f mari..dar daca asta doresti,optiuni ai destule,mai ales ultimul golf mi se pare foarte ok, referitor la acel Sportage mi se pare o masina cu un design f misto,motorizare ok cu o intretinere si consum ca de sedan,dotari f bune,garda mai inalta care te face sa uiti de strazile din Romania,si 4x4 care ajuta iarna sau pt cine are o cabana la munte ceva,per total un Suv excelent.
                          Last edited by Allyn_y; 28 September 2014, 22:50.

                          Comment


                          • cum dracu' nu sunt diferente asa de mari ?! sunt enorme intre 4x4 si 4x2. mai ales fata de cele cu tractiune pe fata, care sufera din greu la directie, mai ales la puteri mai mari.

                            Comment


                            • Originally posted by 827sam View Post
                              Vitrioale, daca masina aia (nu modelul de mercedes) e intradevar o superbitate si totul ar fi cum spune moldoveanu`, n-ar fi acum pe autovit la vanzare, s-ar fi dat la cunostinte din prima clipa.
                              Pe principiul asta nu ne mai cumparam decat masini noi. Dar si acolo sunt suspiciiuni; am citit deunazi pe forum pareri conform carora masinile noi sunt supuse la tratamente inumane in aia 7 km pe care ii are pe bord atunci cand o iei de la dealer. :|

                              Tu cand te hotarasti sa-ti vinzi masina, te apuci sa suni toata agenda?

                              Nu spun ca ar fi vreo "impecabilitate" pentru ca n-am vazut-o live, dar nici tu nu poti sa spui ca ar fi vreo gioasa, exact din acelasi motiv.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • "93.000 km din 2008" - pai 40.000 km are tata care merge o data la o luna la tara cate 120 km+ceva drumuri scurte prin oras la carrefour, fara concedii, fara alte iesiri; deci km sigur sunt mai multi
                                "automata" : la mercedes cand iti cade cutia nu se repara, nu se schimba timoneria, nu se cauta de bube, se schimba cutia de viteze cu totul, iar la modelul ala costa cateva mii de euro, lejer.

                                De 12.000 oiro gasesti masina de 1-2 ani cu km putini la 60-70% din pretul de nou

                                E o superbitate sa te uiti la ea si s-o conduci, ca s-o intretii nu cred ca-i super.

                                PS: poate are intradevar 93.000 km si 6 ani, cam ce incepe sa pice de-acu inainte avand in vedere drumurile din RO, dai cu banul la fiecare revizie de-un pivot, cap de bara sau amortizor scurs ?
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google