Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Special edition )
    117.000 km? Germania? 2003? Nu prea cred..

    Sent from my ZP1000 using Forum Runner
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • Ce naiba e ala servo total?
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Are servo si la usi, stergatoare, faruri.




        ps : acest post este un pamflet

        Comment


        • servo total e exprimarea samsarului model "full fara piele" si se refera la servo frana si servo directie...
          e una pe forumul vecin la 3190 inscrisa
          Last edited by sorin1983; 6 October 2014, 10:37. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Mai era si la Cielo expresia "full electric". Ziceai ca merge pe baterii, nu ca avea o amarata de antena care se ridica si cobora.

            Comment


            • Deci servo total= de fapt servodirectie, ca servofrana au mai toate masinile fabricate in ultimii 22 de ani prin europa.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                Special edition )
                117.000 km? Germania? 2003? Nu prea cred..
                daca-l intrebi cand e facut tuv ul te lamuresti de ce are km aia. e masluit pt vanzare. daca ar avea ultimile 3 tuv uri din urma (sa zicem) poate il credeam , ca-i benzinar.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Originally posted by Allyn_y View Post
                  vraja marii... totusi inca exista prostime care se arunca la trotinete din tzepland!
                  Last edited by jonnie007; 6 October 2014, 18:52.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • M-ati inebunit cu kilometrii vostri...

                    As prefera oricand o masina care arata si functioneaza bine, cu 500k la bord, decat sa iau una cu 100k facuti in romania de un habarnist care nu ocoleste nicio groapa, sau de vreo tuta care uita sa faca revizia si pentru care salovesti masina la fiecare parcare este ceva normal.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Daca zice ca accepta test in service VW si coaja ar avea service-ul facut la VW, se vede cati are are sau pana la ce km s-a facut service in reprezentanta, de ce si-ar pune paie-n cap?

                      Km foarte putini intr-adevar, fie e manareala grosolana, fie atatia km are.

                      La anii astia manereala e undeva la 140-170000 km "reali" (ca la mai toate)ca romanului asa-i place, sa aibe sub 200000 km si sa fie in stare brici (polishata sa-i ia ochii)

                      PS: am vazut cum se comporta potentialii cumparatori la un Golf IV dizal cu 240000 km (care sper sa-l iau io) "are cam multi km" , replica de la mai multi curiosi...

                      Pai nu-i nimic, ii facem sa fie cati vrei tu...
                      Last edited by Octavian; 6 October 2014, 20:16.

                      Comment


                      • Dar masina asta are km reali? Va intreb pe voi, cei care spuneti despre absolut toate masinile care se posteaza aici ca nu are km reali.

                        Mai conteaza ca are km reali? Cat timp meseriasul ala de-a reparat-o a prins calculatorul de injectie cu soricei, a omis sa mai puna cutia in care sta acumulatorul (o fi zis ca e o piesa pusa in plus de aia de la Seat si se poate rula foarte bine si fara ea) si cel mai important: a schimbat doar volanul (Dumnezeu stie daca o mai avea airbag) si a acoperit plansa de bord cu o "ceva" cu niste finisaje de trebuie sa fii batut in cap ca sa nu-ti dai seama ca sub aia este un bord crapat de un airbag sarit - ma cam doare in cot ca are 40k reali.

                        P.S. Si ca sa va dati seama la ce trucuri apeleaza samsarii: au pus o poseta pe scaunul din dreapta ca sa vada omu' care cauta masini cu km reali, ca masina este o condusa de o doamna - deci, nu e omorata.
                        Last edited by vitriol; 6 October 2014, 23:55.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Avand in vedere ca nu specifica tara de proveninta, cred ca ne minte "vis-a-vis "de km. Daca e din Ro...e foarte posibil (ca si ipoteza la modul general), insa daca e "adusa recent" ...e doar o tzeapa mica! in rest samsareala grupa mare pt gusteri amatori de putini km!
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Uitati si UNA pentru care as putea baga mana in foc la capitoilul km

                            Comment


                            • Eu ii explic lu' Gioni ca masina aia a fost facuta terci, iar el imi baga placa cu km reali - singura pe care o stie, dealtfel...
                              Last edited by vitriol; 7 October 2014, 07:40.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Terci sunt facute o importanta parte din tot ce aduc samasarii de afara. zic eu ca e undeva la minim 40%. Tre sa fii prea bou sa pui botu la cotiga aia. dar asa la prima vedere facem analiza pe text, iar la fata locului o luam la puricat.

                                Eu am tot zis. Peste 95% din ce aduc gainari astia de afara sunt bombe! Vrei ceva bun, tre sa mergi la fata locului.

                                Am fost acum vreo 2 luni intr-un asa zis parc auto, si erau vreo 15 masini expuse, toate aduse recent. Nu am gasit una la care sa coincida seria aia cu anul fabricatiei .... Parbriz 2005, luneta 2011, laterale 2008...etc etc.
                                Last edited by jonnie007; 7 October 2014, 12:12.
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google