Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ahaa... sorry, am avut mintea in vacanta si eram obisnuit ca Ionica (Jonnie nu e pentru Romania ) sa gaseasca ceva necorespunzator si la una noua.

    Comment


    • Asta zic Nedelica...negru nu e de Romanica! o speli dimineata..si seara deja e jegoasa! se jigaresc toate....dar pe negru se vede in secunda 2!
      pretul zic eu ca e corect...masina e in garantie si e din 2012 totusi!
      Keep walking...

      Comment


      • acum am inteles. mi-am cerut scuze ca n-am fost atent. dar am observat ca pe bleumarinul meu se cunoaste si mai rau mizeria. pana la urma, cine vrea vw o poate si spala, nu s-o lase murdara cate 2 luni, ca mine.

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          Benzina ca benzina, dar numerele? Cat sunt acelea?
          Si daca ai un trailer cat crezi ca ar costa adusul unei masini?
          Stii taxele pentru o asemenea hardughie?
          Dar costul de achizitie? Poate cel de intretinere?
          Eu n-am prea vazut samsar sa-si cumpere un mastodont de vreo 30.000 euro. (si aici vorbim de masina mai veche de 8 ani).

          PS: 60 euro profit de masina? Pai cam atat costa depozitarea ei pana la vanzare! Ca atunci cand iei 10 pe saptamana, iti trebuie un teren pe care ori il inchiriezi, ori il cumperi. Sau, cazul cel mai bun: il mostenesti. Insa si acolo iti trebuie paza, curent, etc.
          Eu gandeam din perspectiva "samsarului " . Costurile sunt reduse , profitul este maxim daca ai putin noroc , ceva experienta in spate. Pentru samsar , daca are bani sa cumpere 8-10 masini , le pune pe platforma si e ca si cum ar veni cu 2 masini pe roti (ca si costuri ) .
          Mai este o alta varianta , poate lucra cu cineva care are trailer , bursa transporturilor spune tot .
          In general respectivul este axat pe masini mici (lupo , polo , aerosa , c1 , c3 ,fiesta ) , rar mai scapa cate un golf , leon .
          PS : Scuzati de offtopic .

          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


          Astia da km reali .

          Comment


          • pretul e urias! insa e de apreciat ca omu` e corect!
            Keep walking...

            Comment


            • Dupa 250k cred ca incepi sa mesteresti la 2.0 tdi-ul ala, mai un injector pentru inceput, apoi cine mai stie ce. Sa te rogi sa pice toate cat mai e masina in garantie sau cum? Panarama de motor. Tocmai ce vinde cineva unul asemanator, are 270k, 3 injectoare cu probleme, a dat pe el multi bani si s-a devalorizat mult. Passatul nu mai merita cumparat, cred ca Octavia 3 ii cam da clasa si o cumperi si mai ieftin.
              Last edited by mr.K; 9 October 2014, 19:02.

              Comment


              • pe octavia sunt aceleasi motoare (cred) ...

                in banii aia avem asa http://www.autovit.ro/skoda-superb-C34735596.html
                Keep walking...

                Comment


                • Ce naiba sa faci cu un hectar de masina daca nu ai sofer?
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Sa te simti bine in ea cat mergi, de exemplu. Are un coleg una noua 4x4, e superba.

                    Comment


                    • http://www.autovit.ro/toyota-prius-C33994725.html Cica e o masina cu costuri de intretinere mici, franele tin mult, nu are curele de schimbat, fiabilitate japoneza, doar ceva ulei si filtre din cand in cand. Daca mai punem si consumul mic in balanta e ok.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Bateriile Prius-ului au o durata medie de folosinta de 5 ani. De ce crezi ca o vinde ala? Probabil ca merge mai mult pe carburant, bateriile nu se reincarca asa cum ar trebui.
                        Iar ca aspect...nasoala masina.
                        Last edited by mr.K; 10 October 2014, 08:35.

                        Comment


                        • poate la rpius 1, la 2 tin cat masina. Si masina tine mult, sunt destule la vanzare cu mai multi km.
                          Cat priveste superbul, poti sa te simti la fel de bine intr-o seria 1 sau mini, mai scurta si mai masina. Daca vrei sa te simti bine in spate, da, e de inteles.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Hai bre einstein ca nu-i aceeasi senzatie.
                            Eu cred ca n-ai incercat seria 1 sa vezi ce pichineata este. Mini-ul e ceva mai aerisit.
                            Insa e o diferenta monumentala fata de superb.
                            Masina cu sofer = rolls. Si pe alocuri nici aia

                            Zic pe alocuri, pt ca am mers cu un tanc dintr-ala si facut sa fie condus placut. La cat de barja este, in antiteza se conduce si se simte.
                            Last edited by Cezar; 10 October 2014, 09:51. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Acuma daca esti claustrofob poate ai nevoie de o galeata de masina, insa si un scenic e spatios insa mai util decat locomotiva skoda. generatia curenta a trecut la punte independenta spate?
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • E multibrat cu bara stabilizatoare, conforma catalogului.
                                Last edited by mr.K; 10 October 2014, 11:35.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google