Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca e vorba de viteza cand cumperi un S8. E vorba de orice nu exista pe un Logan.

    Comment


    • Si un A8 cu dieselul de baza are tot ce nu are loganul dar si autonomie, confort etc
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Buhnici, vazut bine de multi de e aici pentru ca lauda Logan-ul, in cazul unui Citroen C4 demonstreaza ca stie "meserie".

        Raul, trebuie să te felicit pentru că ai procedat ca la carte. Dacă nu verificai maşina, ai fi putut să te trezeşti că ai dat banii pe o maşină de produs pagube. Motorul de 1.6 diesel este foarte prost. Dacă a ajuns la 170.000 de km fără injectoare sau pompă de injecţie schimbate este o minune. Urmează apoi să cadă ambreiajul cu placă de presiune şi rulment. Unde mai pui şi volanta. Aşadar, după ce dai pe maşină un pumn de bani, mai pui în primul an cel puţin 1.500 de euro ca să o repari cu piese din dezmembrări. Mai bine pas. Eu aş da banii aceştia avans la o maşină nouă cu o rată de vreo 100 de euro. Aşa sunt sigur că am garanţie. Şi să nu fie diesel. Nu mai merită.
        Si cand te gandesti ca 1.6hdi, 2.0hdi sunt printre cele mai fiabile motoare diesel, iti dai seama ce baza pui in vorbele habarnistului asta cand recomanda o masina, inclusiv nationala.

        Comment


        • Buhnici chiar e de pe alta lume...
          Insa, are vizualiari pe canalul sau.
          Cred ca a incurcat HDI cu TDI.
          La cat de bine pregatit este, nu m-ar mira!

          Comment


          • Buhnici este un baiat pregatit pe partea de IT, rubrica lui, din grila ProTv-ului, fiind una destul de urmarita si foarte interesanta.
            Partea proasta este ca ii ocupa foarte mult timp, iar domeniul auto, fiind unul foarte vast, necesita, de asememea, mult timp, de aici si imposibilitatea lui de a fi foarte capabil in doua domenii diferite si intr-o continua expansiune.


            Vizualizarile se datoreaza in primul rand profanilor curiosi dornici de a obtine o sumedenie de informatii rapid, gratuite si, din punctul lor de vedere, decisive in alegerea unui autoturism.
            Last edited by Niki; 16 October 2014, 13:59.
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Buhnici e in primul rand jurnalist. Ca orice jurnalist, daca n-a putut practica o meserie cu succes/i-a fost lene sa munceasca, s-a reorientat mai bine critica/lauda ce fac altii.

              Ca isi da cu parerea, nu-i bai, toti o facem. Doar ca multi dintre noi nu suntem persoane publice, sa spunem ce gandim bine/prost unui numar mare de oameni, asa cum face el la ProTV sau pe blogul sau.

              Cat despre partea de IT, nu vad cat de pregatit e, doar se joaca/probeaza gadgeturi inaintea spectatorilor, e normal sa para pregatit. E UTILIZATOR si atat.
              Dokker este unul dintre modelele din gama Dacia ce vine să înlocuiască ceva din vechiul Logan VAN dar și din MCV sau chiar Lodgy. Nouă ne-a plăcut Dokker și l-am recomanda oricui are nevoie de spațiu interior, eficiență și caută un preț cât mai scăzut de achiziție. Ba chiar am putea spune că nu nici nu arată rău, având o parte frontală asemănătoare cu cea de pe Lodgy – dacă ar fi primit jantele mai mari de pe Dacia Logan 10 Ani, probabil ne-ar fi convins pe deplin; așa, încă își trădează rădăcinile de mașină mică.
              Ai ci vorbeste de niste jante de le SL10 despre care crede, eronat, ca sunt mai bune ca cele de pe Dokkerul testat, ce avea jante de aliaj. S-avem pardon, dar baiatul vorbeste din informari de presa, nu testeaza prea multe.
              Last edited by mr.K; 16 October 2014, 14:25.

              Comment


              • urmeaza dokker stepway.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                  azi o alimentau 2 baieti cu motorina din sticle de plastic, dupa care au luat-o la forje prin cartier. o fi de bine?

                  Comment


                  • "Merge ca noua. A fost condusa de un batranel plapand" )
                    Replica asta am auzit-o de la un vanzator. Opel astra 98' era podoaba.

                    Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • Oricum, Germania e cunoscuta in Romania, ca o tara cu multi doctori si avocati nefumatori, si ...damen vaduve.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Masina pentru pretentiosi! cat o mai merge cu tzepele in Romanica?! chiar asa naiva e "lumea" ?!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • cat o mai merge cu tzepele in Romanica?!
                          Pana cand o sa aiba majoritatea romanasilor bani de masini bune noi. Adica niciodata, dupa calculele mele.

                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                          1.6tdi, bun sau nu prea, ca motor?

                          Comment


                          • Fiecare masina, isi are cumparatorul ei
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Misto octavia dar e mare dricul. Daca nu ai pretentii de mare dinamica de la ea cred ca e placut de condus, consuma putin. Navigatia aia "mare 3D" e jenabila...
                              Dar olandezii tracteaza in draci rulote (aia nu pun carligul pe post de bara de protectie spate ca romanasii), ceea ce nu e minunat pentru cutiuta aia de viteze.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • 1.6 tdi din cate stiu e cel mai fiabil motor vag de la alh incoace. Sigur ca trebuie intretinut corespunzator...
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google