Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai ieftin da, mai bun nu cred. altfel se si vindea mai bine.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Exact. Bunul simt comercial se vede

      Comment


      • Credeti ca vorbeam din poze?
        Am mers sute de km cu is220d , seria 3 2.0d , a4 2.0d si lexus-ul mi-a lasat o impresie foarte buna. Plansa de bord intradevar nu e foarte reusita , dar fiabilitatea e mai buna (cred eu).
        Nu se vinde exact pt ca romanii au o gandire "colectiva"!
        Last edited by Costi-bc; 28 October 2014, 12:20.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Daca ai mers sute de km, cum poti sa vorbesti de fiabilitate? Despre fiabilitate vorbim toti din poze.
          Insa, masinile nu se pot compara, la niciun capitol!
          Daca ti-a placut, e ok. Nu trebuie sa ne placa aceleasi lucruri.
          Mie lexus mi-a lasat o impresie de masina mediocra, overpriced.
          La fel si Infiniti. In special Infiniti suv, 50S. Si m-am tot contrat cu un amic, cum ca Infiniti acela e mai bun ca orice troaca premium. Ulterior, a venit un alt amic cu un X5M.
          Proprietarul Infiniti-ului era intr-o transa dupa ce a condus monstrul german.
          Cine dracului n-ar fi....
          Morala pentru mine: X5M trezeste la viata spalatii pe creier.

          Comment


          • Pai compari mere cu prune. Nici pretul de nou nu cred ca e acelasi , nici segmentul de piata pe care-l tintesc.
            Despre fiabilitate am vorbit pentru ca acele masini au cativa ani buni la proprietari pe care-i cunosc personal.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Daca vrei fiabilitate maxima, iti iei un Land-Rover sau un Logan
              REstul masinilor le iei pt alte aspecte.
              Plus ca, eu ma indoiesc de fiabilitatea miracol a Lexului vs Audi, Mercedes, BMW.
              In general, Lexus este o masina mediocra.
              Si in dex daca te apuci sa cauti mediocru, va scrie Lexus in paranteza.

              PS: de ce am comparat mere cu prune? Infinity FX 50S cu ce suv se lupta?

              Comment


              • infinity da. credeam ca e hibrid. oricum m de la bmw nu e orice bmw , nu mai mentionam ca are cam 550 de caluti pe cand 50s are sub 400.

                si vorbind de masini mediocre (cum naiba iar vorbeam de avioane ?) seria 3 ( nu m3) , a4 (nu s4) si c classe (nu amg) is tot mediocre , la fel ca lexus is si au cam aceleasi preturi.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Da' asta ce-are?

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                  Comment


                  • Descrierea e tare.

                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Originally posted by Costi-bc View Post
                      infinity da. credeam ca e hibrid. oricum m de la bmw nu e orice bmw , nu mai mentionam ca are cam 550 de caluti pe cand 50s are sub 400.

                      si vorbind de masini mediocre (cum naiba iar vorbeam de avioane ?) seria 3 ( nu m3) , a4 (nu s4) si c classe (nu amg) is tot mediocre , la fel ca lexus is si au cam aceleasi preturi.
                      A4, Seria 3 si C classe sunt peste orice soi de lexus.
                      De la motorizare, la optiuni, mod de a le conduce, ce vrei tu.
                      Sa nu mai zic de varfurile de gama.
                      Lexus este o marca MEDIOCRA, unde cele mentionate nu sunt.

                      Acum, evident, poti aduce contraargumente si sa ramificam putin discutia.

                      Originally posted by sorinacho View Post
                      E misto masina. Are si km reali. Pt amatorii de Renault, este o masina super.
                      Last edited by Cezar; 28 October 2014, 18:56. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by sorinacho View Post
                        parca vad ca de fapt e 2012 !
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Masina aia prinde bine in USA, ca aia sunt obisnuiti cu troacele. Confort sa aiba.
                          Da' de unde, ca se devalorizeaza mult mai repede Lexus, decat BMW sau Mercedes, aici. Daca stau sa ma gandesc, BMW-uri pe care le iei in Romania la 10.000 dolari (~9000 euro), aici sub 12.000 de dolari nu le gasesti.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • De mediocre ce sunt

                            Si ce mi se pare de-a dreptul haios este faptul ca americanii sunt mari consumatori, si pe alocuri nu-i intereseaza foarte mult detaliile. Cu exceptia masinilor
                            Last edited by Cezar; 29 October 2014, 00:06. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Sunt niste diferente in ceea ce priveste piata auto si cultura auto, aici. In primul rand, oricat de bine arata o masina sau cat de noua este, daca are kilometraj mare, scade drastic pretul. Nu mai are rost sa aduc in discutie faptul ca, 99,9% dintre masini, au kilometrajul real. Daca masina a avut accidente, daca a fost dauna totala si reconstruita, apare in istoria certificatului auto. E totul transparent.

                              In alta ordine de ide, Jaguarurile sunt mari chilipiruri aici. Masini din 2003-2005, le iei cu 3000-4000 de dolari si arata de-ti faci mustata in ele. Cred ca pana la urma, ma incumet la o "carutza" d-asta S-Type cu V8 si supercharger, ca daca transform pretul in euro si ma gandesc ce CARUTZA as lua de ei, in Europa, chiar ca e degeaba.
                              Te intrebi de ce se devalorizeaza marca asta, asa mult, aici? Pentru ca sunt considerate niste Forduri scumpe ))))))
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Da, dar in varianta V8 supraalimentat, nu conteaza ce scrie pe motor.
                                Ba chiar vreau sa scrie FORD pe un V8.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google