Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe langa puntea spate mai au belele si cu cablurile de ambreiaj cu reglaj automat

    Comment


    • La 206, tot zvonistica spune ca daca schimbi rulmentii pe spate inainte de a se face praf, puntea nu se mai cracaneaza.
      Eu n-am vazut pana acum o flota de 206, o fi vreun motiv...

      Comment


      • Originally posted by 30_VLD View Post
        [...] eu ii caut consoartei o masina dă oras in maaaaxim 1500 coco ). Asa, sa mearga dupa paine cu ea, nimic mai mult. Oscilez intre un ford KA si un 206, acu' sa vad, poate mai adun buget.
        Originally posted by vitriol View Post
        Ce cauti tu se numeste Opel Corsa C. Pe mine m-a cucerit din prima, masina asta. La 1.90 si 90kg, ma simt ca intr-o masina normala, nu ca intr-o chichineata - asa cum pare din exterior. + ca se conduce foarte bine.
        [...]
        Vitriol a vorbit pe limba mea. Corsa C e masina ideala pentru miscat prin oras cu costuri minime. Preferabil, daca o tii doar pentru trafic urban, motorul de 1.0 l: taxe mici, consum mic, lenes (ceea ce e ideal pentru o fata cu permis proaspat). Daca nu gasesti sau nu esti de acord cu asta, ia 1.2-ul. Mai mare nu e cazul, diesel nici sa nu te gandesti! A, si sa aiba neaparat aer conditionat!

        Ca idee, arunca si tu un ochi pe urmatoarele:

        1.
        2.
        3.
        4.

        Personal, imi place cea rosie, de HD. Dotata corespunzator, 5 usi, culoarea potrivita (Vitrioale, taci!), pretul il mai poti negocia, cu siguranta vei descoperi mici defecte optice / mecanice, datorate, in primul rand, vechimii.

        Succesuri!
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Clio 2 de 1.2
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Nu arata rau. Acu' sa mai adun ceva fonduri luni am drum prin zona, poate il sun pe om sa merg sa o si vad. Nu se stie.

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              Clio 2 de 1.2
              In afara de consum, dar asta e ceva relativ, si scaunele fata profilate frumos, la ce exceleaza Clio in detrimentul Corsei?
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Am avut corsa C 1.2 16v, daca nu aveam nevoie de spatiu, si azi era masina perfecta ptr oras.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  In afara de consum, dar asta e ceva relativ, si scaunele fata profilate frumos, la ce exceleaza Clio in detrimentul Corsei?
                  Tu ai cumparat masina pentru vreo femeie? Explica-i tu ca e fiabila, nemteasca, are x sisteme de securitate, consuma putin etc. Daca nu ii place cum arata ura si la gara, ar cumpara si Lancia Ypsilon daca le place cum arata.
                  Nu am zis ca nicaieri exceleaza, mi se pare o optiune similara si la bani si la dotari si la de toate. Un Symbol chiar are portbagaj mai mare.
                  As si Punto e o masina de oras ok, motor de 1.2 si 85 de cai.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Sa nu uitam ca in cazul de fata e cado', deci mofturi n-are de ce sa faca. Oricum, mai mult de 1500 nu am de unde, momentan. Eventual mai prelungesc 2, 3 luni si mai pun ceva..daca nu ii bag in ligheanul meu )

                    Comment


                    • Originally posted by einstein1984 View Post
                      Tu ai cumparat masina pentru vreo femeie? Explica-i tu ca e fiabila, nemteasca, are x sisteme de securitate, consuma putin etc. Daca nu ii place cum arata ura si la gara, ar cumpara si Lancia Ypsilon daca le place cum arata.
                      Nu am zis ca nicaieri exceleaza, mi se pare o optiune similara si la bani si la dotari si la de toate. Un Symbol chiar are portbagaj mai mare.
                      As si Punto e o masina de oras ok, motor de 1.2 si 85 de cai.



                      din proprie experienta: nu, eu vreau matiz! nu ma intereseaza! MAAATIIIIIZ!!!

                      of doamne cum pot fi unele femei!

                      Comment


                      • Originally posted by einstein1984 View Post
                        Clio 2 de 1.2
                        Originally posted by Niki View Post
                        In afara de consum, dar asta e ceva relativ, si scaunele fata profilate frumos, la ce exceleaza Clio in detrimentul Corsei?
                        Originally posted by einstein1984 View Post
                        Tu ai cumparat masina pentru vreo femeie? Explica-i tu ca e fiabila, nemteasca, are x sisteme de securitate, consuma putin etc. Daca nu ii place cum arata ura si la gara, ar cumpara si Lancia Ypsilon daca le place cum arata.
                        Nu am zis ca nicaieri exceleaza, mi se pare o optiune similara si la bani si la dotari si la de toate. Un Symbol chiar are portbagaj mai mare.
                        As si Punto e o masina de oras ok, motor de 1.2 si 85 de cai.
                        Eu uneori am impresia ca esti femeie. Numai femeile iti raspund ce vor ele, desi tu le-ai intrebat ceva concret. A zis Vlad ca prietena lui este pretentioasa si ca nu-i place Corsa? Sau ai simtit nevoia sa vorbesti in numele ei?

                        Intai zici de Clio II, apoi ne spui ca Symbol-ul are portbagajul mare...
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Eu am impresia ca esti offtopic si meschin.
                          Symbolul ESTE un clio 2. E o varianta de caroserie, cea mai intalnita de la noi din tara chiar. Am zis eu undeva ca e clio 2 excelent si corsa naspa? Omul a intrebat de o masina de oras de x lei, i-am oferit si o alternativa, nu-mi cer scuze ca nu seamana cu ce a propus niki.
                          Nah, daca ai amnezie
                          Originally posted by 30_VLD View Post
                          Iancule, nu ma speria ) Ca eu ii caut consoartei o masina dă oras in maaaaxim 1500 coco ). Asa, sa mearga dupa paine cu ea, nimic mai mult. Oscilez intre un ford KA si un 206, acu' sa vad, poate mai adun buget.
                          Nu a intrebat nicaieri cat de marfa e corsa C!
                          Last edited by einstein1984; 28 January 2015, 09:14.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Eu meschin?

                            Dupa cate ai vazut mai sus (daca ai apucat sa citesti, evident), lucrez doar cu materialul clientului.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Amice eu vorbeam de masini pe un topic de masini> Tu vad ca ai alte griji, cum ar fi sa ma faultezi pe mine. Da-mi ignore daca nu-ti convine si plimva ursul.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Ideea e ca in gama asta de 1500/2000 coco gasesti destule modele ca sa compari. Oricum, in teorie trebuie ceva ieftin la intretinere, in primul rand. Ca ma repet, la cado' nu se face moft!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google