Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cred ca astia cu masini "bengoase" in leasing ce stau in garsoniere cu ma-sa sunt mai mult un mit.
    Ca sa-ti iei in leasing trebuie sa fii solvabil. Deci, ori e masina companiei la care lucrezi, ori ai tu o firma suficiet de coioasa cat sa poata suporta o masina. Daca e firma ta, nu cred ca stai in garsoniera cu ma-ta!
    Sigur, exista si 2-3 specimene ferentariene care-si cumpara trocarice de 2000 euro ce dau senzatia ca ar costa 20.000 euro si evident ca stau intr-o garsoniera!

    Ce au facut Dej si cu Ceausescu a fost dezastruos! Au facut "noul om est european". Au invatat oamenii sa fie puturosi si sa primeasca de-a gata lucruri. Sa nu fie competitivi, sa fie niste vite obosite numai bune pt viitoarele piete de desfacere. Sa aiba toti cate-o slujba, desi nu merita! Sa dea raportari false, sa fure! Dar, sa se imbete cu apa rece: "Uite domne ce am realizat noi. Ce-am facut..." Iar acum cand cureau s-a strans, sa-si gaseasca bucurie in achizitia unei masini ce imbraca aura unui om de succes (orice cazan premium) (pt ca de altfel boschetarul care cumpara nu prea e asa citit sa inteleaga diferentele intre masini. El o cumpara strict pt parerea vecinului). Iar dupa ce si-a luat masina premium, se duce frumos sa-si ia mancare. Multa mancare...
    Si dupa ce si-a luat mancare, se duce acasa, sa se uite la emisiuni. Ghici cu ce? Exact... cu mancare, gatit si toate lucrurile conexe acestora! Si leneveste astfel intr-o stare cvasi boema in care se imbata cu apa rece ca el e regele planetei:
    - masina premium are
    - mancare multa are
    - televizor oled curbat are
    Pai gata, e om realizat.

    @mihai: ce-a fost asta? Mentalitate est europeanului. Homo sapiens putoris laudorosus!
    Last edited by Cezar; 16 March 2015, 11:22. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Ai masina, ai TV esti sef

      Un duster cu gaz.
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      Desi in poza asta am impresia ca e o diferenta generoasa de nuanta a culorii.
      Attached Files
      sigpic
      !

      Comment


      • Daca nu e leasing... E un rate, pe numele mamei...

        Fac pe mine de ras cand vad baietasi cu 'valoare' si gipan la benzinarie...cand eu fac, si faceam mereu plinul, astia baga de 25 lei... Astia ce specimen sunt?
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Trebuie văzută. E posibil să fie de la lumina.
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • Baietasii nu isi ia Duster
            Mai degraba....
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

            sau
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
            sigpic
            !

            Comment


            • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.



              Frumusel, si cu taxa aia de euro3 platita

              Comment


              • Vand VW Golf stare tehnica ireprosabila,service la zi,unic proprietar (femeie,
                Ma puteti acuza ca-s misogin, dar masina condusa de femeie n-as cumpara.

                Comment


                • Este o bariera pshihologica inutila. Daca masina este intr-o stare buna din punct de vedere tehnic, desi e atinsa pe la colturi, as prefera s-o iau pe aia decat sa iau una de la un "pasionat" care baga bani in treburi inutile dar se zgarceste la piese importante. Ex. cumpara jante pe 18 dar nu-i mai ajung banii decat de anvelope sh. Sau cumpara bare de protectie de M/GTI/RS, dar nu-i mai ajung bani de articulatie (aia nu se vede si nu impresioneaza pustii).

                  Discutand la subiect: eu nu as lua 1.9 TDI 131cp; consuma cat un 1.8T/2.0 benzina.
                  Last edited by vitriol; 16 March 2015, 17:07.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • dar cred ca se misca frumos, mai ales cu cuplul de diesel.

                    Comment


                    • Se misca frumos de la 2000 rpm pana la 2001 rpm. In schimb, un 1.8T/2.0FSI trage liniar de la 0 la 200 km/h.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • te cred, dar eu n-as mai trece pe benzina nici mort.

                        Comment


                        • Exact cum e si 2.0 hdi de pe citroen c4 de 130 de cai, e foarte ciudat de condus si trebuie sa fii mereu peste 2000 rpm, zgomotos.
                          In alta ordine de idei am condus-o p-asta. Am mers putin prin oras, dupa ce am coborat n-am vorbit 10 minute, e o bijuterie.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Polo ala din 2014 si 6000 de euro l-ai mai vazut?

                            Este o bariera pshihologica inutila. Daca masina este intr-o stare buna din punct de vedere tehnic,
                            Inutila sau nu, imi ajunge sa stiu cum fac reviziile la masini femeile, cum debreiaza...
                            Aia din anunt nici pe interior nu se vede ca e masina de femeie.
                            Oricum, ca o fi fost sau nu femeie cine a avut-o in Germania, nu stim. Dar anuntul a fost cu tinta, se pare ca te numeri printre cei care apreciaza masinile de femei. Sa pastrezi bani de ambreiaj deoparte, cand cumperi asa o masina.
                            Last edited by mr.K; 16 March 2015, 19:01.

                            Comment


                            • Face 14000 sareta asta?
                              ImageUploadedByTapatalk1426584726.534552.jpg
                              ImageUploadedByTapatalk1426584850.933684.jpg

                              07/2011, 84k km, optiuni fara numar...


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Scout facelift.

                                Aia e masina de >25k, daca tu intrebi daca merita 14k, intrebarea mea e cine iti vinde tie o masina cu 10 miare discount.



                                Vad ca ai editat.

                                Ca an si km, merita pretul.
                                Last edited by mr.K; 17 March 2015, 12:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google