Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kubala7 View Post
    e 2000 euro inmatricularea , si oricum in viitor planuiesc sa ma mut in germania ... acel ''sper'' era pt plecarea din tara asta ......
    stiu ca nu e WRX , 125cp 4x4 , mi-ar fi suficienti...masina e destul de usoara la 1125kg. consumul e decent pt generatia ei...
    si pt 2000 de euro pleci?! am inteles ca e suspendara taxa pana in 2013.

    pana te hotarasti sa pleci, nemtii vor face tabere de recreere pt romani, la Dachau si Auschwitz. deja vor sa-si faca moneda separata... vor fi f fericiti sa vada alti romanasi la usa lor.

    Comment


    • pt 2000 de euro pleci?! am inteles ca e suspendara taxa pana in 2013.
      Pentru masinile deja inmatriculate in Romania, pana la 01.01.2007.
      Platesti si pentru una noua, la prima inmatriculare.

      Comment


      • e acelasi lucru cu taxa de mediu? eu ma refeream la cea de mediu... care ajunge la 2000 eu la un logan 2004

        Comment


        • N-are rost sa o intind. Adu tu masina si o inmatriculeaza in Romania pana in 2013 si nu plati nimic pe ea.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            e acelasi lucru cu taxa de mediu? eu ma refeream la cea de mediu... care ajunge la 2000 eu la un logan 2004
            Da, e acelasi lucru.
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              N-are rost sa o intind. Adu tu masina si o inmatriculeaza in Romania pana in 2013 si nu plati nimic pe ea.
              nu trebuia sa intinzi nimic. decat sa-mi raspunzi cum a facut Niki B. nu te contraziceam, ci doar intrebam ca daca nu m-a interesat nu stiam.
              oricum o sa mor cu ea ca n-o sa-mi vina sa arunc masina buna. probabil in doi ani intra si a mea (2009) sub incidenta legii. asa ca...o dai pe nimic si practic trebuie sa pui toti banii pt a-ti lua alta. si la aia sa platesc iar taxa... oricum nu aveam de gand sa-mi iau masina noua. mi se pare aiurea. un sh e mult mai convenabil si poti lua ceva mult mai bun.

              Comment


              • nu trebuia sa intinzi nimic. decat sa-mi raspunzi cum a facut Niki B. nu te contraziceam, ci doar intrebam ca daca nu m-a interesat nu stiam.
                La cat citesti despre masini, ma mir ca nu stiai.
                Si cu contrazisul, las-o ca macane.

                oricum o sa mor cu ea ca n-o sa-mi vina sa arunc masina buna.
                Asa m-am gandit si eu. Oricum, ce sa pateasca in parcare? Doar sa cada niste zapada pe ea de pe acoperisul unui bloc, asa cum s-a intamplat in weekend la Iasi.

                Indiferent cum se numea/numeste taxa, ea exista pentru toate masinile sh aduse din afara sau cele noi, aflate la prima inmatriculare, ca-s autohtone sau de import.

                Comment


                • deja m-ai acrit cu parcarea asta. am vazut ca ai curte si nu prea am ce sa-ti explic. as vrea doar sa stai in bucuresti la bloc, sa te vad atunci cat de tare mai esti in gura. deja am vazut azi vreo 4 masini ridicate, ca trec pe sub fereastra mea. si in sec.6 sunt f harnici.

                  Comment


                  • Stau la bloc in Iasi, curtea e in alta parte.


                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                    Clasa premium. Daca n-ar fi taxele din Romania, masina ar fi o afacere buna.

                    Comment


                    • Frumoasa, dar cam multe elemente revopsite. Tuningul sa fie de vina?

                      Sunt curios totusi, cum se poate inmatricula in Romania, fara a plati taxa.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Ii pui numere de Texas.
                        Si una pe alb, pentru cei care apreciaza aceasta culoare, in mod special.

                        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                        Comment


                        • beton infiniti ala, pacat ca e motorul mare si mananca mult, te indoaie la inmatriculare, la impozit si cand o fi sa schimbi vreun cap de bara iti cam cade elasticu la chiloti, nu mai zic de un set de anvelope, ca o dam in SF ...
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Daca mai ai chiloti pe tine, dupa plata taxelor si impozitelor.

                            Cert, nu e masina pentru Romania, daca nu posezi portofel mare.

                            Comment


                            • oricum la noi nu e apreciata pentru ca nu e nemteasca, daca nu ie bemve, mercedes sau haudi se cheama ca nu ai masina !
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                                O zi buna, 'nea Ca!
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google