Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fabia 1.4...una dintre cele mai lesinate masini conduse de mine. 65 cp la vo 1200 kg

    Comment


    • astea ambele erau 1.4 16v, 100cp
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Am avut eu Fabia 1.4 8v 67cp(cod motor aqw parca) din 2002 si pot spune ca bati la fund Logan-ul de 1.4.......nici nu se pot face comparatii....singura problema a acestui motor este oscilatia motorului la ralanti....in rest nu's probleme mari......la motor zic.....

        Comment


        • Are alt cuplu..si eu am observat la fabia si la passat 1.6 ..trage mai decat un 1.6 16v.

          Comment


          • Cu ce fabia de 1.4 de 67 cp bate la fund 1.4mpi?
            Nu de alta...dar am avut si eu de noua (am facut aprox 90.000 km cu ea...2001)...si era mult mai lesinata decat vechiul meu logan 1.4mpi. Cuplu mai mic...putere mai mica si masina mai grea. Cu atat mai mult cu cat consuma...N-am reusit sa scot sub 6L afara si 11 in oras.

            Comment


            • Cu o Fabia din 2002.....poate fi subiectiva treaba.....eu consider ca era mai fasneata....si cel mai bine o simteam pe autostrada.....parerea mea.....
              Nu am vazut masina mai lesinata ca Logan-ul de 1.4.......(poate 1.2....)) )

              Eu am facut in 10 zile, serbia, croatia, slovenia, italia, ungaria si pot spune ca nu a sarit de 6l/100km in conditiile in care am mers constant cu 140 si eram 4 oameni in masina + bagaje....
              Sincer, nu o omoram cu 140 la ora constant daca eram singur.....dar mai erau 3 masini care puteau mult mai mult si treb sa ma tin dupa ei (chiar am stabilit de la plecare ca viteza va fi intre 140 si 150).
              Last edited by enc_edy; 27 August 2016, 10:06. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • ....poate fi subiectiva treaba.....eu consider ca era mai fasneata....si cel mai bine o simteam pe autostrada.....parerea mea.....
                Nu am vazut masina mai lesinata ca Logan-ul de 1.4.......(poate 1.2....)) )...
                Desigur. Este vorba de un factor psihologic, Sk abia, pardon, Skoda Fabia este mai mica si ai senzatia ca se misca mai repede decât Loganul care e mai mare si iti da senzatia ca e mai lent. În afara de asta, când te uiti la Logan si vezi ditai hardughia te astepti sa rupa soseaua. Am avut Dacia sport care era mai joasa si mai scurta decât berlina si aveam senzatia ca alerg cu ea când aveam 60 km/h, fata de berlina, ca-mi zicea si sotia: "vezi ca e politie, las-o mai usor".
                Cu A6 nici nu-ti dai seama când ai prins suta, dar cu Loganul te prinzi imediat.
                Last edited by Fanez; 27 August 2016, 11:18.

                Comment


                • Fabia 1.4 are cutia mai bine etajata decat Logan 1.4, de aia e mai fasneata. La fel si Ibiza 1.4.
                  La o plecare de la semafor, ambele lasa in urma Loganul.

                  Comment


                  • mr.K eu am circulat prea putin in oras cu masina. Si prin TM...nu prea se simte diferenta intre 50cp si 500 cp. La fel de repede stai pe loc.
                    Singurul lucru vazut...era consumul in oras. Iar afara...Aveam nevoie de minim 30% in plus la distanta pt depasire. Iar consumul era cu aprox 1L mai mare.
                    Mie tare mi-a placut masina...dar nu cu motorul ala...

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Desigur. Este vorba de un factor psihologic, Sk abia, pardon, Skoda Fabia este mai mica si ai senzatia ca se misca mai repede decât Loganul care e mai mare si iti da senzatia ca e mai lent. În afara de asta, când te uiti la Logan si vezi ditai hardughia te astepti sa rupa soseaua. Am avut Dacia sport care era mai joasa si mai scurta decât berlina si aveam senzatia ca alerg cu ea când aveam 60 km/h, fata de berlina, ca-mi zicea si sotia: "vezi ca e politie, las-o mai usor".
                      Cu A6 nici nu-ti dai seama când ai prins suta, dar cu Loganul te prinzi imediat.
                      hahhaaaa ! eu credeam ca-i de la suspensie-stabilitate , antifonare , etajarea treptelor si altele ...
                      adica daca mergi cu un frigider imens cu 100 la ora ai impresia ca e mai lent ? mergi cu un tir sa vezi senzatii , apoi cu un saviem (care e mai mic).
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Fabia 1.4 are cutia mai bine etajata decat Logan 1.4, de aia e mai fasneata. La fel si Ibiza 1.4.
                        La o plecare de la semafor, ambele lasa in urma Loganul.
                        La fel si hiundai accent de 1.4 care bea 13/100. Loganul le prinde din urma la urmatorul stop.

                        Comment


                        • aia e ! bine boss , loganul e cea mai tare din parcare (sau in parcare), "factorul psihologic" isi face prezenta , pentru ca loganul e cel mai mare si cel mai ieftin. dar la topic revenim ?
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • http://autovit.ro/anunt/volkswagen-golf-ID7Girer.html cum e asta baieti ? Merg mâine sa o vad, un sfat ceva?
                            sigpic

                            Comment


                            • Daca nu ma inseala ochiul aripa dreapta spate revopsita, bara spate revopsita la fel. Nu mai cade bine la colturi.

                              Uita-te foarte bine la cantul de la usa spate, sigur se vede urma de kit.

                              Mare grija!

                              Comment


                              • Prea scumpa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google