Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alexgrasu View Post
    @Cezar: Stiu ca se chinuie un pic, dar masina aia nu a fost gandita pentru 400 de cai. Opelul Astra nu cred ca ar avea mari dificultati in a aseza pe asfalt 240-300 de cai pentru ca asa a fost proiectata. Ca sasiul nu-i prea reusit, asta e partea a doua. E cale lunga pana la a afirma ca e dezastru pe sosea, doar pentru ca are tractiune fata.
    tocmai asta e... ca n-a fost proiectata pt 300 cp. e modificat. si in general motoarele cu 300 cp si peste, nu sunt pt tractiune fata. punct. mai documentati-va.

    ON: mie imi place mult mai mult nissan murano decat suzuki ala. nu stiu ce o fi asa frumos ca are farurile alea de parca plange. de stopuri nu mai zic. sunt accesibile cu un motiv. nu prea stiu sa faca masini. la motoare e cu totul altceva

    Originally posted by samy0388 View Post
    da ma, ba a dreacu masina in curba, daca pune pe asfalt 300 de cai iti garantez ca tot pierzi directia indiferent ca iti trage fata sau spatele, evident scoatem din ecuatie sistemele antiderapaj si esp
    nu e nici pe departe acelasi lucru. daca asta e parerea ta nu prea mai am ce sa-ti explic.
    Last edited by B997NDL; 29 February 2012, 17:07. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Da, XL 7 e denumirea de baza. Suzuki sunt masini accesibile ca pret. Si destul de fiabile.
      varianta cu 7 locuri,ceva de genul renault grand scenic
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • varianta cu 7 locuri,ceva de genul renault grand scenic
        Unul e SUV mediu si unul monovolum.
        Poate un Q7 merge ca analogie.

        Comment


        • pai Q7 e suv mediu ?! e vreunul mai mare in afara de "americance" gen navigator, escalade..etc ?

          Comment


          • Am zis: ar merge, nu ca e comparatia exacta. Doar ca are tot 7 locuri si e SUV.

            Un SUV cu un MPV mare nu suporta comparatie, se termina in prima groapa.

            Comment


            • Este adevarat ca masinile cu peste 300 cp nu sunt pt tractiune fata.
              Dar stii de ce??? Pt nu mai sunt fiabile-sa scoti 300 cp din 2000 cmc.
              Din cauza spatiului dintre roti nu vei gasi masina mai mare de 2000 cmc si tractiune fata-pt ca nu incape mai mare.
              In schimb cele cu tractiune spate motorul este pozitionat longitudinal pe axa deci intra un motor mai mare gen 5000 cmc cum este pe Ford Mustang GT 500 Shelby din care poti scoate 500 cp si totusi sa fie fiabil.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                tocmai asta e... ca n-a fost proiectata pt 300 cp. e modificat. si in general motoarele cu 300 cp si peste, nu sunt pt tractiune fata. punct. mai documentati-va.
                Prefer sa ma opresc aici pentru ca nu vreau sa intru in discutii care nu au legatura cu titlul topicului

                @Nytro: Ford Focus II RS - 2521 cmc, 305 cp, tractiune fata
                sigpic

                Comment


                • se duc dreq si astia ca-si baga GM coada. http://www.incont.ro/auto/alianta-gi...m_nooverride=1

                  Comment


                  • O "jucarie" de 900 de cai
                    sigpic

                    Comment


                    • Sper ca ai observat ca pe langa cei 50 000 euro cat ii masina mai mai dai inca 51 767 euro taxa inmatriculare

                      Comment


                      • 900 de cai normal si 1200 cu NOS
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • 8.3 litri, impozit de vreo 3-4000 de euro pe an.
                          Nu mai raman bani si de NOS.

                          Comment


                          • @Nytro: Am vazut
                            @Dark: E putin ? )
                            sigpic

                            Comment


                            • Desi nu sunt adeptul, as pune-o pe Bulgaria si m-as plimba numai prin fata Guvernului
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Ca sa vada astia ca avem bani de viper si sa mai scada un pic din salarii
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google