Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si p-aici erau unii care ziceau ca 1.6 16v de pe logan e de fuga, si cum sa pui gaz pe el ?

    sa nu mai zic de asta
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • la bmw chiar e adica ai bani de seria 6 care e masina de fite nu are niciun aspect practic
      la porsche nush e masina de lux dar nu chiar de fite ca bmw-ul deoarece are si oarecare aspect practic
      parerea mea
      ps sunt curios cat o costa o intalatie deasta pt porsche/bmw ca am intrebat pt al meu 1.4 tsi 2.000e
      I changed her oil , she changed my life
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Costi-bc View Post
        2l 140 cai benzina 4x4 8,3 l/100 in oras

        ce prostii mai au in cap ...

        si mie imi place acel focus. tucsonul nu.

        Focus Trend, 5 uşi, motorizare 1,6 105 CP, Euro 5. 11000E + 3 tichete cred ...
        si nu e bine?! oricum abs-ul si ac-ul cred ca sunt standard.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          In trafic la ore de varf Kia aia de care vorbeam inghite iarna 15-16l/100.
          Probabil ca si Tucsonul la fel.
          Deci avem asa: iarna, ora de varf, trafic aglomerat, 2.0 benzina, 4x4 => 15-16 l/100 km.

          Ti se pare mult?

          Mie nu, iar ca si contraexemplu iti zic asa: Logan 1.6 MPI, iarna, trafic redus dar drum nedeszapezit corespunzator, trasee scurte => consum mediu 13 l/100 km. Misto, nu?!
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • @stapandegolan : 1.4 tsi euro 5 n-are cum sa fie 2 mii euri, tre sa fie undeva la 4000 lei, mai suna si intereseaza-te ca nu e atat de mult
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • eu am intrebat la firma care mi-a montat gpl pe logan(tomasetto e instalatia si acostat 2500 roni) si am intrebat am spus 1.4 tsi 122 cp cu turbina si au spus ca nu merge tomasetto si ca tb pusa una care e aprox 8000 roni
              ps e euro 4 nu euro 5
              I changed her oil , she changed my life
              sigpic

              Comment


              • Pe mine instalatia de GPL pt Logan 1.4 mpi m-a costat vreo 500 euro...dar 2000 e pt instalatie de gaz chiar ca au EXAGERAT

                Comment


                • eu vorbeam de instlatie pt passatul meu care e 1.4 tsi
                  I changed her oil , she changed my life
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by StapanDegoLan View Post
                    la bmw chiar e adica ai bani de seria 6 care e masina de fite nu are niciun aspect practic
                    la porsche nush e masina de lux dar nu chiar de fite ca bmw-ul deoarece are si oarecare aspect practic
                    parerea mea
                    ps sunt curios cat o costa o intalatie deasta pt porsche/bmw ca am intrebat pt al meu 1.4 tsi 2.000e
                    Cine isi pune gaz pe asa ceva se gandeste si la autonomie.
                    Sa nu crezi ca n-are respectivul bani de benzina...

                    Doar romanii isi iau masini de fite din zona sub 100.000 euro. Restul, chiar isi iau masini de fite, adica acele masini ce fac 2000 km anual.
                    Cine are porsche cu gaz, e clar ca o foloseste intens, are nevoie de autonomie si si-a cumparat masina ca sa o foloseasca, nu sa o tina de bibelou.

                    PS: seria 6 e recunoscut ca un foarte bun GT, si te cam intereseaza autonomia cand mergi de-ti sar capacele cu 200 km/h.

                    Comment


                    • Cezar problema e ca un cayenne gasesti sh la 15-20.000e la fel si un seria 6 si multi in loc sa-si ia cv nou isi iau seria 6 si nush ce fite si constata ca n-au cum sa le intretina sunt o goraza de specimene d-astea...
                      I changed her oil , she changed my life
                      sigpic

                      Comment


                      • Lasa mai, ca nu vb despre taranul de oras ce s-a nascut in masina.
                        Vb de oameni cu ceva scaun la cap, nu scaun maro in cap
                        Adica cel ce-si cumpara masina pt nevoile lui, sau ceva mai sus de nevoile lui. Nu de taranul smecher ce isi ia masina sa se dea pe magheru cu ea, ca uite, el are cu ce domne....

                        Comment


                        • Sa vezi autonomie cand o sa-si puna baietii GPL pe diesel.

                          Comment


                          • buna asta..
                            una care pare cam ieftina. nu arata ea ca noul model dar totusi la banii astia merge.
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                            sau asta pt dieselari
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                            Last edited by B997NDL; 30 March 2012, 00:34. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by samy0388 View Post
                              de asta ce ziceti ?
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              iti bagi mortul in casa cu ea, sau e o masina ok ?
                              la prima vedere e o afacere foarte buna, acu la cate am auzit despre hyundai la partea de directie si amortizoare ...
                              A luat un prieten un Tucson asa ieftin si a bagat o caruta de bani in el. Nu ca ar fi fost masina proasta, pur si simplu nu a fost intretinuta corespunzator. La prima vedere/conducere parea OK dar dupa o luna a inceput sa bage bani in ea ca descoperea in fiecare zi cate ceva stricat sau neinlocuit la timp. In fine ideea e ca preturile astea mici ar trebui sa dea de banuit.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Preturile mici la SUV-uri pe benzina vin si din lipsa de clienti in momentul actual. Cineva vinde un tot un Kia Sportage 2, 2.0 benzina din 2009, de la 12 mii de euro l-a lasat la 10 mii, apoi la 8 mii si tot nu sunt clienti. Masina are 45.000 de km, cumparata din Romania, carte service etc. Degeaba, masinile astea nu au piata.

                                Niki, Kia aia pe drum inzapezit se duce in 20 l/100. Dar cum am zis, vrei SUV, fii pregatit cu bani mai multi fata de o berlina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google