Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.autovit.ro/hyundai-i40-C22718396.html superba masina, dar pretul...
    "PH-66-SIX"
    Dacia Golan 1.4

    Comment


    • Pretul te indeamna spre una europeana sau japoneza autentica, nu copie.

      mai adevarate offroad-uri, pana acum, sunt Defender-ul si Landcruiser-ul
      .

      G Klasse era in dotarea armatei elvetiene. Erau modele cu 3 diferentiale autoblocabile. Se batea cu cele 2 enumerate de tine, oricand. Si pe sosea nu e caruta.

      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Una acceptabila la pret, cu taxa de mediu platita.
      Last edited by mr.K; 10 February 2012, 11:56.

      Comment


      • superba masina, face toti banii !!!

        Comment


        • @mr.K : mai se fabrica? Din cate stiu nu. De G Klasse e vorba, care e superioara off-road LandCruiserului si nici nu se compara cu Defenderul pe sosea . Ca o paranteza cred ca si Pathfinderul de la Nissan este superior LandCruiserului, cel putin in desert este.
          Pe noroi cel mai bun este in mod surprinzator Suzuki Vitara.
          @Cezar: reductor avea si Aro. ).
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • @mr.K : mai se fabrica? Din cate stiu nu. De G Klasse e vorba, care e superioara off-road LandCruiserului si nici nu se compara cu Defenderul pe sosea .
            Intră pe site-ul oficial Mercedes-Benz România. Descoperă cele mai noi modele din universul Mercedes Benz, cu sisteme de tehnologie avansate, È™i o gamă întreagă de produse 100% electrice sau plug-in hybrid. Programează un test-drive, configurează-È›i modelul preferat È™i solicită o ofertă.


            Conform paginii lor da. Au vrut sa-l scoata de cateva ori din productie, dar cererea i-a facut sa se razgandeasca.
            Bine, performanta are si pret pe masura, incepand de la 60.000 de euro fara TVA.

            Pe noroi cel mai bun este in mod surprinzator Suzuki Vitara.
            Are avantajul greutatii mai mici fara de concurenti. Oricum Suzuki a avut si preturi mai mici la SUV-uri, decat toti concurentii. De aici succesul de piata.

            Clasa G este echipată cu tehnologie cu o eficienţă dovedită, astfel încât vă puteţi deplasa fără probleme pe teren accidentat. Soluţiile sofisticate oferite de Mercedes-Benz permit modelului să continue deplasarea chiar şi atunci când doar o singură roată are aderenţă.


            Cele trei diferenţiale autoblocabile din dotarea modelului Clasa G pot fi activate individual într-o succesiune determinată logic. Astfel, puteţi realiza un reglaj optim al comportamentului autovehiculului în funcţie de condiţiile de drum. Dacă o roată îşi pierde aderenţa, puterea va fi distribuită către roţile cu cea mai bună aderenţă.
            Si mai multe........

            La deplasarea pe teren accidentat, şoferul primeşte un sprijin suplimentar din partea cutiei de transfer cu raport scăzut (echipament standard). Această funcţie poate fi activată prin simpla apăsare a butonului aferent.
            Cutia de transfer schimbă raportul de transmitere necesar deplasării pe şosea cu cel necesar deplasării pe teren accidentat. Astfel, autovehiculul are capacitatea de urcare a rampelor cu o înclinare de până la 80%, cu viteză mică şi forţă de tracţiune maximă. Tehnologia inovativă transformă Clasa G într-un autovehicul cross-country optim.
            Last edited by mr.K; 10 February 2012, 13:11. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Are avantajul greutatii mai mici fara de concurenti. Oricum Suzuki a avut si preturi mai mici la SUV-uri, decat toti concurentii. De aici succesul de piata.
              Si rotile inguste.


              Pretul e piparat dar decat un X5/x6 care doarme in noroi prefer la orice ora un G Klasse.
              Ca o gluma, probabil mica asemanare cu Aro 244 ma face sa-mi placa mertul.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Si pe mine asemanarea la fiabilitate cu Loganul, ma face sa-mi placa Honda.

                Comment


                • Mi-am adus aminte de o faza legata de Honda ( chiar Accord daca tin bine minte). La o emisiune auto se plangeau de Honda ca e prea futurista, cu prea multe butoane si display-uri. Opinia nu e si a mea sa fim clari .
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Imi iau concediu sa invat toate butoanele, nu scapa ele asa usor cu mine.
                    Imi place sa apas pe butoane.

                    Comment


                    • superba honda aceea si nu-i foarte scumpa. pacat de impozitul la motorul de 2.2 (aproape 900 lei/an)
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Asta e alt aspect, ce tine exclusiv de hotii de guvernanti care pun impozit pe masina mai mult decat pe o vila ca a lui Videanu.

                        Comment


                        • Originally posted by Ph.66.SIX View Post
                          nu stiu voi ati da atatia bani pe ea? eu nu...
                          Originally posted by mr.K View Post
                          Pretul te indeamna spre una europeana sau japoneza autentica, nu copie.

                          .

                          G Klasse era in dotarea armatei elvetiene. Erau modele cu 3 diferentiale autoblocabile. Se batea cu cele 2 enumerate de tine, oricand. Si pe sosea nu e caruta.

                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                          Una acceptabila la pret, cu taxa de mediu platita.
                          imi place mai mult mazda 6
                          Originally posted by Cristi_LCD View Post
                          @mr.K : mai se fabrica? Din cate stiu nu. De G Klasse e vorba, care e superioara off-road LandCruiserului si nici nu se compara cu Defenderul pe sosea . Ca o paranteza cred ca si Pathfinderul de la Nissan este superior LandCruiserului, cel putin in desert este.
                          Pe noroi cel mai bun este in mod surprinzator Suzuki Vitara.
                          @Cezar: reductor avea si Aro. ).
                          sau am vazut la un test noul Amarok au sus ca e cea mai capabila camioneta in off-road
                          I changed her oil , she changed my life
                          sigpic

                          Comment


                          • imi place mai mult mazda 6
                            Si mie imi place Mazda 6/Ford Mondeo, dar cred ca Honda aia e mult mai dinamica.

                            sau am vazut la un test noul Amarok au sus ca e cea mai capabila camioneta in off-road
                            Daca ar face Mercedes o camioneta gen Amarok, n-ar mai fi valabil ce zice testul ala.
                            G Klasse varianta cabriolet, mai scurt, efectiv urca muntele.

                            Comment


                            • Originally posted by Ph.66.SIX View Post
                              e frumoasa dar la banii astia prefer parca un passat cc sau un mondeo.

                              @Cristi_LCD. am spus si eu ca defender-ul e f lent pe sosea dar niciun alt offroad nu poate visa sa ajunga pe unde ajunge el. g klass e departe ca offroad fata de defender. pathfinderul n-o sa fie niciodata mai bun ca landcruiserul.

                              Comment


                              • Sa revenim la masini )

                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google