Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mda ... as da loganul meu, dati-mi un sfat, ce pret sa cer pe dansul.
    2005, noiembrie,1.6 laureate, 73000 km, gpl, jante aliaj, jante tabla cu anvelope iarna aproape noi, revizii la zi.
    scot un 3500 iepuri ?
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Mda ... as da loganul meu, dati-mi un sfat, ce pret sa cer pe dansul.
      2005, noiembrie,1.6 laureate, 73000 km, gpl, jante aliaj, jante tabla cu anvelope iarna aproape noi, revizii la zi.
      scot un 3500 iepuri ?
      Nu spun ca masina nu face 3500 ci doar ca e greu sa obtii banii astia, deoarece cumparatorii sunt ori samsari, ori pretentiosi care vor moka. Daca vor gasi cu 3500 un Logan mai nou, iti vor flutura anunturile pe sub nas, ca sa lasi la pret.
      Prestige-ul pus de Niki e 2008, motor mai bun, si-l scoti cu 3750.

      Comment


      • E adevarat, piata a scazut drastic, acum 1 an am dat pe el 3 mii si pretul era sub piata destul de mult. Cu investitia am ajuns la 4 mii, oricum pierd mia de euro lejer. Ma mai gandesc.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • 2500 si vin sa ti-l iau din fata scarii. ))))
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • 3450 Hai ca are mobil 1, 0w40, bautura ta preferata
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • hmm e rentabil 4600,cu 3 salarii ma achit de datorie Apoi cu benzina
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • @ K & Samy

                Pretul este facut de piata iar in afaceri nu trebuie sa existe sentimente.
                Este normal ca un vanzator sa spere sa obtina cat mai mult pe un bun, iar cumparatorul acelui bun sa ofere un pret cat mai mic.

                Nu vreau nimic "moka", dar daca ai fi tu (oricine citeste) in postura de a cumpara o masina, ce ai face? Ai da 3500-4000 E pe o masina pe al carui proprietar il cunosti oarecum si stii ca a avut grija de ea, sau ai da aceeasi suma (sau 500 E in plus), pe o masina mai tanara cu cel putin 3 ani, cu o motorizare mai "potenta", fara semne pronuntate de uzura, ok din toate punctele de vedere?
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Niki, aia mai noua si mai potenta. Fara sentimente.
                  Nu exista garantia ca atunci cand stii masina, va fi ok si in perioada urmatoare, nici fostul proprietar n-are de unde sti.

                  Comment


                  • Normal ca nu alegi sa dai o suma apropiata pe o masina cu 3 ani mai veche. Sunt constient de asta, atat doar ajunsesem la suma asta pentru ca masina are gepeleu. Plus ca e o suma tinta, nu trebuie sa fie si una reala. Poate 3200 sau poate 3 mii.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Intotdeauna mi-a placut modelul asta.

                      Comment


                      • Si mie, dar nu mi-as cumpara
                        Am vreo 3 prieteni care au modelul asta, 2.0 TDCi, 130 cai si toti au avut probleme cu injectoarele. Unul din ei le-a schimbat de 3 ori anul acesta si intre schimburi le-a mai reparat de tot atatea ori...Dupa toate astea, injectoarele tot "bat" si "tacane". S-a hotarat sa o vanda, cere vreo 3000 de euro pe ea, dar s-ar multumi si cu 2500
                        Un alt prieten care are un 2.0 TDDi, 115 cai, rade tot timpul de ei, el neavand niciuna din problemele expuse mai sus.
                        sigpic

                        Comment


                        • Deci renuntam la 15 CP, da-i dreaqu.
                          Cine vrea tractor, sa suporte si ceva zgomot in plus.
                          Last edited by mr.K; 2 October 2012, 10:41.

                          Comment


                          • asta cam asa-i ...
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Eu am un prieten cu un 2.0 TDCi 130 cp, a cumparat masina la 200k, acum are 300k+, n-are si nici n-a avut probleme cu injectoarele. Sa depinda de stilul de condus?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • @Vitriol: E posibil sa conteze si stilul de condus.
                                Chiar si asa, 3 din 3?!?
                                Poate nu le face bine aerul din Bolintin
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google