Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bre, iar incepi?

    E chestie de gusturi, da?
    Daca tot o ardem pro-Leon, compara-i interiorul cu al alte masini, din aceeasi clasa, din aceeasi perioada: Astra H, Focus, Golf.

    Din 3 vorbe, tre' sa ajungem iar la "cat de nasol e Loganu'"?
    Adevaru' pute, dar trebuie acceptat. Altfel, expunem idei delirante, ceea ce nu e tocmai ok.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Loganul face parte din alta categorie de pret, tinteste alt tip de client, asa cum si astra, focus, leon, golf tintesc un alt tip de client. E normal ca interiorul Loganului sa fie mai spartan, costa mai putin! Cum de altfel e normal ca un Focus, Golf, Leon, Astra, sa coste mai mult...iti ofera alta calitate, alt comfort, siguranta, etc etc, chestii pe care le primesti in plus. Treaba e simpla! )

      Comment


      • Designul are de-a face doar partial cu banii. Dotarea si calitatea materialelor, au de a face cu banii.

        Ca exemplu, in acelasi buget, poti sa-ti faci casa un veritabil kitsch sau ceva cu gust.

        Va veni o vreme cand scuza Loganului nu va mai fi pretul. Renault sa dea explicatii cum la Clio nou au facut altceva.

        Chiar macar niste pedale mai cum trebuie nu-i puteau pune?
        Last edited by mr.K; 14 February 2013, 15:29.

        Comment


        • Nea K, uite un exemplu de pret : masina noua, aer conditionat, geamuri electrice, servo, abs, esp, usb cu blustut, diesel. (dotari minime de bun simt) cost 10.600 euro. Adu in discutie urmatoarea cea mai ieftina masina cu aceeasi motorizare si dotari, noua bineinteles.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Cei 10.600 de euro puteau avea o alta forma. Daca iti dau 2 scanduri, le poti imbina bine sau prost, ele tot atat vor costa. Diferenta de manopera ar fi ca ar trebuie sa te straduiesti si sa iti pese.
            In fine, n-am chef sa mai aud ridicandu-se in slavi Loganul. Ca ma ia cu greata.
            E the best of the best. Cu motz e!

            Comment


            • Dar asta nou arata chiar bine si nu pare imbinat prost ... acum om vedea, depinde foarte mult de gusturi si faptul ca te-ai saturat tu de marca asta si de doreii retarzi de la dacia e de inteles, insa nu e asa praf precum se contureaza ...
              PS: sa vedem unul trantit caci garda aia la sol de 20 de cm il cam strica ...
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Aceeasi clasa cu loganu, pret mai mare de noua, ultimul model de polo, uite pedale... dar na, la asta-s bune ca doar e vw...

                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Comment


                • Ia uite ce bord nasol are Leonul asta.

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                  Polo e masina de clasa mai mica decat Loganul, Loganul e ceva intermediar intre Polo si Golf/Jetta.
                  Aceeasi clasa cu loganu, pret mai mare de noua, ultimul model de polo, uite pedale... dar na, la asta-s bune ca doar e vw...
                  Unde am zis eu ca-s bune?
                  Last edited by mr.K; 14 February 2013, 15:49.

                  Comment


                  • si eu am spus mereu asta.
                    uite cum arata peugeot 301, care e mai scumpa la loganul (ca sa nu sara lumea) dar e conceputa tot ca low cost. doar ca e facuta cu interes.
                    Sunt curios, pentru ca am inteles ca vin si cei de la Tata pe la cluj.
                    si vor si nemtii s-o scoata pe cea de 7000. se inte'este lupta.
                    mereu ne intoarcem in a compara nou cu sh.
                    noul pierde clar. de o mie de ori mi-as lua leonul postat de mine, la 11400, cu nici un an vechime decat un laureate diesel nou.
                    intr-un an ala e dus pe langa leon.
                    au fost destui pe aici cu rugina dupa un an. avea cineva si dupa trei luni.
                    asa ca interiorul ala de leon chiar nu m-ar deranja absolut deloc.

                    Originally posted by mr.K View Post
                    Cei 10.600 de euro puteau avea o alta forma. Daca iti dau 2 scanduri, le poti imbina bine sau prost, ele tot atat vor costa. Diferenta de manopera ar fi ca ar trebuie sa te straduiesti si sa iti pese.
                    In fine, n-am chef sa mai aud ridicandu-se in slavi Loganul. Ca ma ia cu greata.
                    E the best of the best. Cu motz e!
                    adica asta de mai sus.
                    Last edited by B997NDL; 14 February 2013, 15:51. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • @mr.K n-ai spus niciunde, ideea era alta, de logan se lua toata lumea, ba ca n-are abs(standard), esp, navigatie, piele, asr, cruise control, amortizor la capota, duze tip perdea etc. Acum ca le are, nu-s bune pedalele, aripa fata(deasupra farului) are colturi etc. Da, are defecte, e LOW COST! Dacia, ca orice alt producator de masini, nu face acte de caritate sa-ti dea dotari, finisaje etc. de s class la pret de 12.000 coco full option. Polo era un exemplu ca si producatori mai mari ca dacia, nu fac acte de caritate.

                      On: bordu de golf 5, e la ani lumina fata bordu seatului, dupa gusturile mele, evident. Iar ca design(la calitate, leonul clar iese castigator) imi place mai mult cel de logan 2.

                      Comment


                      • @ renault -nu-i mai tineti atat partea . se poate mai bine cu aceeasi bani la dacia. nu se vrea. e o discutie veche , haideti sa n-o reluam.

                        @ mr.k - bine ca macar au modificat putin bordul , au pus un motor de generatie noua , abs si esp , etc fiind fortati de piata externa ... ca altfel il faceau si mai low cost pentru romani , la un pret mai mare ...

                        si dintre leon 1.2 tsi si focus 1.0 l ... ca design , fordul e mult peste si am auzit ca 1.2 tsi is foarte proaste ...
                        Last edited by Costi-bc; 14 February 2013, 16:39. Reason: Automerged Doublepost
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Lasa leon si ford, asta cu niste anvelope bune ar face multe ...
                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                          si nici scumpa nu e, nici intretinerea nu cred ca te omoara, motor mic, buna de carausie
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Sunt curios cum se simt cei ce cumpara mercedes si dau aproape 3500 euro pe navigatie!!!!
                            Oare atat face?
                            Sau 3000 euro pe tapiteria de piele.
                            Sau poate cand trebuie sa platesti pt scrumiera 56 euro!
                            Sau poate pt incalzirea in scaune fata 450 euro.

                            Mai continui?
                            Sau hai sa ne plangem ca Dacia ne da la 10.000 euro prea putin.
                            Luati-va Mercedes daca vrei multe multe optiuni. INsa nu sunt gratis

                            Comment


                            • navigatia 300 euro la Logan....prea putin!la valoarea noastra.revenind la subiect ,Land Rover Freelander ala mie mi se pare scump.eu cred ca daca fugi in Germania si aduci o tigaie de asta cred ca iesi mai ieftin.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • Intr-o vreme, prin 2000-2002, in Romania navigatia era inutila, dar toti isi comandau masini cu navy. Era si o vorba, n-are navy, nu e masina.

                                Navigatia aia zici ca tine loc de vopsea, motor, confort si toate alea, m-am plictisit sa tot aud de navigatia de la Logan 2.

                                Freeelander e o masina decenta si chiar bunisoara. Am facut cam 80k cu unul, model 2005. Cand a ajuns la mine avea 75k, ambreiajul era pe duca, dar atat, impecabila in rest. a Cica mai mult nu tine ambreiajul, 80-100k, dar nu dadea semne sa pice al 2-lea kit, cand am predat-o.
                                Last edited by mr.K; 14 February 2013, 17:22.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google