Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie imi place cu cata lejeritate se vorbeste de 100-120k pe an.
    Pai 10k pe luna inseamna 300 km/zi, daca merge si in weekend. La ce naiba sa te plimbi atat, nu stiu, doar sa faci o naveta de 250km dus si 250km intors in zilele lucratoare si sa cheltuia juma' de salar numai pe carburant. Mai bine se muta unde lucreaza, ca iese mai ieftin cu chiria si are timp sa si doarma, nu pierde 4 ore pe autostrada.
    Exeo ala nu e vandabil, de aia costa doar atat. Mai era unul si la o reprezentanta din Romania, tot ieftin si de doar 2 ani vechime.

    Ala cu Golf 4 si 400k in 3 ani e probabil din categoria alora care se cred interesanti daca spun ca au rulaj mare cu masina, doar doar o crede lumea ca-s niste genii in afaceri care calatoresc mult. De papagali din astia e plina Romania.

    Octavia are face banii, ambreiajul si volanta oricum nu fac mai mult de 500 de euro.
    Last edited by mr.K; 29 March 2013, 22:38.

    Comment


    • si mie mi se pare mult 100 mii pe an. chiar asa ?!
      mai las-o...

      Originally posted by Cezar View Post
      Voi nu vedeti ca e lucios?
      Chiar asa va place sa va mintiti?
      acum m-am uitat mai atent. normal ca ti se pare lucios,ca din partea aia bate lumina daca ai e pentru tine "mai lucios"... am curaj sa fac pariu si sa mergem s-o vedem nu e cu nimic diferita de partea dreapta. si sa inteleg ca se invartea in cerc, de e lucios doar pe o parte ?
      are dreptate mr K, defectul e ca nu e audi sau bmw sa se vanda imesiat "la romanica"
      Last edited by B997NDL; 29 March 2013, 23:04. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Dragii mei , am lucrat undeva , unde venea cineva . Acolo la acel cineva , aveau skoda octavia 2 1.9 tdi din 2010 , treaba se intampla in 2011 iunie/iulie/august si masinile aveau 110.000 km , si la firma aia mai aveau si cateva superb (cele noi) , tot din 2010 , cu 98.000-120.000km . Deci ?
        Golf 4 ala sa stii ca are toate sansele sa aibe km reali , era o masina de la o companie farmaceutica (ceva de genu) si adusa de samsarei .
        Last edited by Nimeni; 29 March 2013, 23:14.

        Comment


        • vorba lui mr k. chiar faci zilnic 300 km ? sa ce ?! masini de curierat, da. nici taximetristi nu fac nici macar pe aproape. ar vrea ei...

          Comment


          • Si totusi sunt... Multinationale , companii care au contracte cu statu (si statu degeaba ) , nu mai zic de masinile de la stat.....

            Comment


            • 30-40 de litri pe zi ca sa iei comenzi cand exista net ?! eu nu cred ca nemtii merg din poarta in poarte ca bergenbierul la noi
              la asta m-as incumeta. ce-i drept, ar mai putea fi taxa, dar tot e ok
              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

              Comment


              • Ocazie pentru pasionatii marcii :
                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Comment


                • masina diesel nu se vinde pana nu-ti scoti macar diferenta aia de cost de noua fata de benzinara. adica in afara macar 150-200k km. nu le vezi decat botite sub 100k reali la vanzare.
                  si eu stiu cateva aici. la fel firme care dau masina angajatului si ala face km cu nemiluita. ar putea exeo ala sa aiba km reali. defapt nici nu conteaza atat de mult km de la un momentdat daca intretinerea a fost facuta la timp.
                  eu am mai zis ca romanu-i setat pe marca/model decat pe ce ofera masina.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Una e sa iti permiti sa te plimbi si alta e sa o faci. Doar sa conduci toata ziua si toata noaptea.
                    Nemtii nu-s natiune de agenti de vanzari, ca romanii. Sau sa faca pe calauzele calare pe masina, 24 h/24, ori transport de persoane Romania-Vest.
                    Si chiar asa, cunostintele mele ce lucreaza in vanzari freaca masina toata ziua pe unde au treaba, dar nu trec de 5-7k pe luna.
                    Si-apoi, la cate masini se aduc din Germania, n-or fi fost toate pe firme.



                    Masina ieftina pentru tineri.
                    Last edited by mr.K; 31 March 2013, 15:27. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • brera aia in urma cu ceva timp a fost la un parc de dezmembrari , era lovita (Posibil sa ma insel ,sau sa o confund).... Legat de km , am mai aflat o bomba de la cineva . ML din 2007 adus din nemtia cu 400.000km )) , acu are pe bord 170.000

                      Comment


                      • N-are cum, doar nu era sa faca atatia km in asa scurt timp
                        Eu am luat Citroenul C4 cu 196.000km reali si 48.000 in bord.
                        Masina avea 2 ani si era dintre cele mai putin rulate, existand si variante la 300.000 +.

                        Insa fiecare crede ce doreste!

                        NDL: daca esti om al pariurilor, du-te si fa pariuri Daca vrei sa-ti iei masina, lasa pariatul. Daca vrei sa facem un pariu pe nr. de km al masinii aleia, o facem. Cat esti dispus sa pui la masa?
                        Nu uita ca eu am cumparat mai multe masini decat ai cumparat tu si implicit m-am lovit de mai multe. Nici eu nu am crezut prima data, insa se pare ca asta este rulajul obisnuit.

                        Sa vezi ce le ruleaza belgienii... De aia sa te feresti, ca majoritatea masinilor au km cu carul si intretinere semi-proasta.

                        Comment


                        • eu vorbeam de volan, ca nu e mai lucios pe nicio parte. ala era pariul si daca masina are 200-300k care e problema ? sunt dacii care merg si azi. si nu putine. alea cati km or avea ?!
                          Last edited by B997NDL; 2 April 2013, 00:17.

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            si mie mi se pare mult 100 mii pe an. chiar asa ?!
                            mai las-o...


                            acum m-am uitat mai atent. normal ca ti se pare lucios,ca din partea aia bate lumina daca ai e pentru tine "mai lucios"... am curaj sa fac pariu si sa mergem s-o vedem nu e cu nimic diferita de partea dreapta. si sa inteleg ca se invartea in cerc, de e lucios doar pe o parte ?
                            are dreptate mr K, defectul e ca nu e audi sau bmw sa se vanda imesiat "la romanica"
                            Eu am sustinut in primul rand ca este lucios. La asta de fapt ai si dat qoute, doar ca iti place sa te dai rotund.
                            Exista si masini ce au o uzura mai pronuntata pe partea stanga a volanului, sau chiar pe partea superioara.
                            Doar nu ai de gand sa negi si asta...
                            Ca de fapt exista posibilitatea ca acel luciu pe partea stanga sa fie din cauza luminii, este partea a 2 a. Insa exista masini ce au astfel de uzura: mai pronuntata pe partea stanga.
                            Iar daca tot o dai cu pariul, pune la bataie fundul unde ai gurita, si hai sa-ti arat uzura la volan de Mercedes. Sa te vad atunci daca mai faci pe desteptul.
                            O sa fac o poza, sa te scutesc de niste bani pierduti (pe care oricum nu i-ai fi pus la bataie, ca doar gura vorbeste multe).


                            Acum vad ca e ok sa aiba 300.000 km, unde pana acum era improbabil. Deci ai acceptat aceasta idee?

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Una e sa iti permiti sa te plimbi si alta e sa o faci. Doar sa conduci toata ziua si toata noaptea.
                            Nemtii nu-s natiune de agenti de vanzari, ca romanii. Sau sa faca pe calauzele calare pe masina, 24 h/24, ori transport de persoane Romania-Vest.
                            Si chiar asa, cunostintele mele ce lucreaza in vanzari freaca masina toata ziua pe unde au treaba, dar nu trec de 5-7k pe luna.
                            Si-apoi, la cate masini se aduc din Germania, n-or fi fost toate pe firme.



                            Masina ieftina pentru tineri.
                            Cum e ieftina pentru tineri?
                            500 euro transportul
                            500 actele + taxa.
                            In total 1500 euro. Nu mai e asa ieftina...

                            Legat de rulaj, tu crezi ce vrei, eu cred ce vad.
                            Tu foloseste logica dumitale si convingerea ca masinile aduse din Franta, Germania si altele asemenea sunt masini de persoana fizica, rulate putin, la pret foarte mic. Iar eu vad si cumpar ceea ce exista!
                            Daca vrei de la persoana fizica nu renteaza!
                            Sunt foarte scumpe!
                            Last edited by Cezar; 2 April 2013, 01:50. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Si-apoi, la cate masini se aduc din Germania, n-or fi fost toate pe firme.
                              pai asta-i problema. se aduc doar astea ieftine , cu multi km , tavalite , botite , pentru ca daca s-ar aduce alea bune nu s-ar cumpara ca-s scumpe.
                              multi au un soc cand ajung in autohaus-uri prima data si vad masini asemanatoare la preturi foarte diferite. nemtii stiu de ce le vand asa ...
                              1899 euro
                              5950 euro
                              Last edited by Costi-bc; 2 April 2013, 03:07.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Care nu are bani acum nu avea nici inainte de.timbru si tot rapandule.cumpara...se gasesc masini bune sh si in Romania inmatriculate dupa 2007, nu trebuie aduse neaparat de afara.

                                Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google