Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-am avut nici-o intentie de off dar ironiile astea ieftine mie nu-mi plac atata timp cat nu cunosti persoana.

    End off-topic.

    Comment


    • Originally posted by Cromatic View Post
      N-am avut nici-o intentie de off dar ironiile astea ieftine mie nu-mi plac atata timp cat nu cunosti persoana.

      End off-topic.
      "Cromatic, la motorizare ai de ales doar tipul de combustibil ;)
      adica generator(benzina), tractor(diesel), aragaz (gpl) sau polizor (electric)

      Razvy se referea la faptul ca la adaugarea unui anunt pe tocmai.ro siteul iti da optiunea de a alege doar tipul de combustibil.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Asta e "da curse"
        " ...Are cip Audi montat pe computerul de bord si este setat in prezent la 30% din putere adica 200cp"
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Razvy View Post
          Drogas, cat te costa intretinerea la audi si cat te costa la logan. Pe drumurile de la noi, cu audi nu te bagi pe unde te bagi cu loganul.
          Asa gandeam si eu ca tine, dar la un moment dat cand tragi linie constati ca intretinerea aia mai mare la Audi aduce satisfactii mult mai mari in comparatie cu intretinerea aia mica de la Logan.

          Costurile masinii nu inseamna totul pe lumea asta. "Daca stai sa calculezi cat pui intr-o placinta mai bine nu o mai faci".

          Diferenta vine in momentul in care te sui la volan, stai in masina si observi in jurul tau "calitate", apoi e o placere sa mergi cu ea chit ca merg pana la Carrefour, manevrabilitate, stabilitate, tinuta de drum putere etc.

          PS Apropo, zilele trecute pe un drum ingust dintre blocuri mi-a facut loc o masina de politie sa trec ... priceless.
          Last edited by Drogas; 22 October 2013, 16:27.

          Comment


          • Originally posted by 827sam View Post
            Razvy se referea la faptul ca la adaugarea unui anunt pe tocmai.ro siteul iti da optiunea de a alege doar tipul de combustibil.
            OK, scuzele mele.

            Daca totusi vrei sa fii transparent si corect ca vanzator pe tocmai.ro atunci precizezi la descrierea masinii ceea ce nu este by default.

            Uite mai jos un anunt cat de cat corect.

            http://www.tocmai.ro/vw-polo-2008-ta...-13059166.html

            Comment


            • Si la mine a tras o masina de politie pe dreapta sa-i depasesc, si ?
              Crezi ca ma incanta cu ceva faptul ca haudi are catifea sau te miri ce rahat si ca plasticul e mai scump ca la logan? Sau crezi ca ma incalzeste cu ceva faptul ca am 4 cerculete in locul unui desfacator de sticle? Nu are nici o chestie suplimentara fata de loganul meu. Si aici vorbesc de ceva care sa conteze pentru mine macar cat negrul sub unghie.
              Si crede-ma ca sunt multi ca mine. Uita-te la nemti si la altii care desi isi permit si alte masini, circula zilnic cu ligheanul. Dar poate ca eu si cu aia suntem prosti, si zmeii cu basini sh de peste 10 ani sunt mai inteligenti.

              @Cromatic - aia tine de buna-vointa celui care pune anuntul.

              Comment


              • N-ai inteles nimic.
                Trebuie
                Originally posted by Drogas View Post
                manevrabilitate, stabilitate, tinuta de drum putere etc.
                Originally posted by Drogas View Post
                chit ca merg pana la Carrefour ...
                Originally posted by Drogas View Post
                priceless.
                P.S. M-am jucat un pic cu postul colegului ... desi cuvintele sunt ale lui.
                P.S.2 Scuze dar nu m-am putut abtine.

                Comment


                • Originally posted by alexgrasu View Post
                  Asta e "da curse"
                  " ...Are cip Audi montat pe computerul de bord si este setat in prezent la 30% din putere adica 200cp"
                  Asa ceva nu credeam ca o sa vad la un posesor de audi.Dar gradina Domnului este mare.Cumputerul de bord se ocupa cu gestionarea cip-ului ce da putere motorului !
                  In plus au fost fabricate in 2003 variante de 150 cp(110kw) si unele mai rare de 170cp(125KW)
                  Conform pozelor este varianta de 150 cp.
                  Intretinerea Audi este devastatoare.Setul complet de brate fata este 1500 ron !Nu mai vorbim ca motorul de 1,8 turbo are 20 de supape si un geamantan de senzori.....
                  Autovit este dominat 99% de bisnitari !Cine a adus masini din Germania stie ca anul de vechime atrage rulaj de min 80.000 km(la diesel) si sensibil mai putin la benzina !
                  Masina o iei direct cu rulaj mic din Germania.Arabii,rusii,polonezii,romanii ce detin parcuri stiu ce tebuie sa vanda !Privatii vand si ei ,dar la alte preturi !
                  Asta inseamna rulaj mic,real! Pret mai mare ca in RO:
                  Last edited by Rac; 22 October 2013, 19:58.

                  Comment


                  • deci uat dă fac ?
                    Cezareee, de ce nu ai pus si aici anuntul?

                    Taxa ce-i drept e mica, 400 de iepuroi

                    Comment


                    • Originally posted by Drogas View Post
                      Mai oameni buni, pe bune daca inteleg.

                      Cum ati stabilit daca acel audi are km sau nu ii are reali?

                      Omul accepta test la reprezentanta unde accesezi si istoricul masinii, daca masina are service an de an in reprezentanta si km la ultima revizie sunt "aproape de bord " ?

                      De ce ar manari cineva KM ca ulterior sa accepte test reprezentanta unde se vor vedea KM ?

                      Acel Audi vechi de 11 ani arata foarte bine, e mult mai accesorizat deca un logan 2 nou iar tabla mai tine 15 ani, e groasa si galvanizata si cantareste 1.5 Tone, adica un Duster si vreo 6 saci de ciment in portbagaj.

                      Care e problema daca acel om a vandut si alte masini la viata lui ? E obligatoriu ca masina din anunt sa fie rasturnata sau km dati inapoi ? Raspuns NU
                      E teapa toata ziua! toata lumea scrie ca accepta test la reprezentanta...dar cand ii zici ca hai!!...domne ca stai...ca o fi...ca o pati...e mai mult la deruta! si multi nici nu merg la reprezentanta la teste...o ia la ochi si aia e! din 100 de masini aduse de afara azi si scoase la vanzare maine, toate sunt tepe bine ascutite! iar kilometrii aia trebuie minim triplati! pretul este mare, interiorul e manelistic, samd! pt tine Drogas nu e clar ca cine aduce masina de afara si o vinde imediat e teapa curata?! pai cheltuielile ocazionate cu aducerea masinii bat spre 1000 de castraveciori, sa o spele de "pacate" inca ceva sute...si plus ce si-a mai pus si el peste pretul initial ... => a cumparat acest audi cu maxim 2000 euro!
                      Last edited by jonnie007; 22 October 2013, 20:06.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Nu stiu de de lumea nu intelege ca nu toate reviziile in Germania se fac in reprezentante !
                        Producatorii dau garantie 100-120.000 km.Daca masina face acesti km intr-un an si jumatate s-a dus garantia !Sunt zeci de mii de service-uri de cartier specifice marcilor(audi,opel,bmw) autorizate,neafiliate la un sistem informatic al producatorilor
                        Ce verifici la reprezentanta ?Reviziile din reprezentanta ?
                        Sa-mi verifice cineva si mie Loganul sa vada cati km are in toate reprezentantele Dacia-Renault din lume !
                        Nu are nici o revizie la ei !
                        Am adus multi ani la rand masini din Germania,Belgia,Olanda.Trebuie sa ai noroc sa gasesti o masina buna.Am un prieten foarte bun si l-am ajutat cu o masina foarte buna.I-am adus un Ford Mondeo diesel "vechi" de 9 luni,(luna productie =>data intrarii in tara) cu 76.000 km la bord.O masina excelenta dealtfel la un asemenea rulaj!A facut 168.000 km fara sa schimbe nimic important.3000 km m-am plimbat prin Germania dupa masina,am cheltuit zeci de euro la internet(este cu fise internetul sau pe stick,dupa posibilitati) si sute de euro pe carburant.
                        Niciodata nu mi-as lua masina de pe autovit adusa din UE.Prefer una cumparata din tara !
                        Last edited by Rac; 22 October 2013, 20:25.

                        Comment


                        • Originally posted by Razvy View Post
                          deci uat dă fac ?
                          Cezareee, de ce nu ai pus si aici anuntul?

                          Taxa ce-i drept e mica, 400 de iepuroi
                          Poate 10.000 lei vechi. Eu n-am inteles oamenii astia ce vand toroape la pret de masini serioase. Chit ca are 0 km, tot o porcarie ramane.
                          Cand urci pretul la 10.000 euro vei intra in targetul celor ce se ocupa cu achizitii de masini istorice. Chiar sunt curios ce fata ar face unul ce are ca hobby masinile vechi. Cred ca ar rade si cu dosul....

                          Legat de Sh vs nou. Eu unul n-as lua masina de afara mai veche de 6 ani. Mai ales la pret mic. Masinile bune, dupa cum a aratat Rac, si afara sunt scumpe.
                          Ce gasim in Romania "ieftin si bun", de fapt este scump si foarte prost.
                          Nu zic ca toate sunt asa, insa cand exista o diferenta asa de mare de preturi, este clar ca masina aceea nu poate fi buna.
                          Sau, poate arata ca a cumparat-o de la vreo executare silita. Doar atunci.

                          Dragos, sunt sigur ca Politia nu a cazut pe spate cand ti-a vazut Audi-ul.
                          Doar daca nu cumva este un R8. Singurul lucru priceless a fost bunul-simt al militienilor.

                          Comment


                          • Sper sa vada si Drogas postul lui Rac.

                            Comment


                            • Pai nea Cromatic, tu daca ai fi militian, ti-ar tremura picioarele daca ai vede asta?
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              E la pret de logan SH. Nici macar de un Logan nou.

                              Comparativ cu un logan, la un rulaj de 50.000 km, e o oferta mai buna un Audi vechi. Si doar daca faci 50.000 in 10 ani. Daca utilizezi intens o masina, Audi-ul se duce de rapa mai mult ca sigur.
                              Problema e o vad astfel: multi cumpara masini noi si le vand la putini km. Evident ca in cazul acesta, e mai buna o masina Sh. Una noua trebuie rulata in jurul a 200.000 km ca sa renteze. Abia atunci isi arata valoarea.

                              Comment


                              • Eu nu as da un Logan luat nou cu 50.000 km pe capcana de Audi din link-ul postat de Cezar.
                                Pentru ca, lasand la o parte prestanta si besinile rasuflate de cartier,ma gandesc intotdeauna la partea financiara.Partea financiara a unui om echilibrat nu a unui pusti necopt,ce suge banii parintilor intr-o masina cum este cea de mai sus.
                                Sunt ferm convins ca loganul-caruta de 50.000km rulati, pot sa-l duc lejer la 3-400.000 km fara sa ma ating prea mult de el.Insa pana fac cu Audi (ce are probabil 300-400.000 rulati) inca 200.000 km,"caleasca"o sa-mi "haleasca" banii de inca o casa !Raman la caruta !
                                Sa cumperi o masina noua si sa o vinzi la km putini este evident, o afacere esuata.Masina noua se tine si se ruleaza ,sa-si scoata banii,exact cum spune Cezar.
                                Last edited by Rac; 22 October 2013, 20:55.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google