Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut ieri un Opel Corsa rosu din 2011 la 3500 de euro cu 98000km diesel,full din brasov acum vad ca anuntul a expirat. O fi vreo teapa pentru ca vad ca pretul lor e intre 5000-8000 de euro.
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

    Comment


    • Salut dragi forumisti

      Am si eu o mare rugaminte. Unchiul meu a ajuns la o frumoasa varsta, si cu economiile lui vrea sa isi ia un suv nou. Are cateva cerinte. In primul rand dupa spusele lui, vrea masina noua si vrea ceva care sa consume putin, fiabila, ieftin de intretinut si cel mai important, vrea sa se ingroape cu ea

      Am aici o lista:
      Mazda CX5
      VW Tiguan
      Opel Antara
      Opel Mokka

      Pretul maxim pe care vrea sa il dea este 22k euro, cash.
      Puteti va rog sa ma indrumati?

      Eu am dat sfaturi cate am putu, din lista de sus i-am zis ca eu personal as lua Mazda CX5 sau opel Antara(parere personala, am condus un Antara, am vazut la open days Opel unu, si am ramas indragostit)

      Legat de fiecare acuma:
      La Mazda ii este frica unchiului meu ca te " rupe" la piese, impozit,casco alea alea

      La Mokka ii este frica, masina fiind prea noua, nu sunt multi posesori, cat de fiabila este. Masina are 1.7 cdti 130 cp de pe Astra, care e un motor bun, dar restul....

      La Tiguan fuge de rupe de motorul 2.0 tdi de pe passat, care cica e la fel de predestinat la defectiuni ale injectiei ca si vestitul 1.5 dci

      Iar la Antara cea mai mare buba este motorul cel mai mic 2.0 diesel, deci consum mare taxe alea alea.

      Eu personal as lua Antara fara sa stau pe ganduri. Acuma cum a iesit Opel Mokka, Antara are discount mare, cu banii de un Mokka chel, iei un Antara f decent.

      Puteti va rog sa ma ajutati?

      Multumesc frumos

      Comment


      • singurul suv din lista ar fi mazda. In 22k nu gasesti suv nou, doar crossover. Vezi ofertele de la mitsubishi asx (1.8 diesel 116->150cp), renault koleos (2.0dci 146->171cp) si nissan kaskai (1.5dci 116cp si 2.0dci 140cp)
        Personal as alegea prima ta varianta cx5 daca se incadeaza la bani de diesel
        http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

        Comment


        • Kuga ))

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

          Comment


          • Ce aprere aveti?
            Cica are nevoie urgenta de bani..


            Dar aici, oare chiar atat de creduli sunt unii??.."Puteti ajunge la mine in orice moment, zi si noapte"

            Comment


            • golful ala are pe stanga niste jante, iar pe dreapta alt model de jante ?!
              cred ca e teapa cu avansul. nu cred ca exista masina aia.

              Comment


              • Ai sunat? Raspunde cineva?

                Is 2 masini diferite in pozele golfului. Uite-te la praguri.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Nu am sunat..am sa incerc maine,din curiozitate, sa aud "perle".
                  La golf nci spoilerul fata nu este identic in cele doua poze..iar oglinda stanga este cromata..
                  Nici fundalul nu este acelasi.

                  Comment


                  • tzepe autentice!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • ...bine, aia cu fundalu' sa zicem ca le-a facut (pozele) in zile si ore diferite...in rest sunt de acord cu (,) "constatarile".
                      Last edited by Kojak; 12 March 2014, 00:33.

                      Comment


                      • si cine ar fi interesat sa cumpere masina si sa fie in acelasi timp si atat de prost incat sa nu vada diferentele ?! era atat de greu sa pozeze o masina pe strada ?!
                        nu mai exista profesionisti in tara asta. asta cred ca era atat de matol ca nici el n-a observat.

                        Comment


                        • nu e nevoie de tepari profesionisti ptr. rumani...pot fi pacaliti de orice gainar cu minim de strategie

                          exista cel putin "un cineva" destul de credul care se va arde cu "masina" aia
                          Last edited by Kojak; 12 March 2014, 00:42.

                          Comment


                          • am incercat sa sun eu la golf , mai ales ca zice ca-i din Bacau. suna ocupat in decurs de o ora...
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • ...juma' de Moldova a navalit p-ala

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google