Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grand Scenic-ului ala ii lipsesc 2 locuri. Atat. ;)

    Comment


    • Originally posted by andreyi View Post
      Intamplator am vazut azi asta http://www.autovit.ro/skoda-fabia-C32710343.html si am scos-o la 10.000 lei. Ce ziceti?
      Are taxa platita, arata binisor si nu are probleme din ce am discutat.
      Insa are o culoare de te doare capu'...
      Eu zic sa stai cuminte. Am un vecin ce detine una, Skoda Fabia 1.4 16V 110 CP si a avut si are probleme cu motorul de te plictisesti pana termina sa ti le spuna. Mai nasol ca dupa ce mai rezolva una din problemele motorului incepeau sa-i pice de pe la interior si asa a ajuns sa schimbe toate butoanele geamurilor electrice, oglinda din dreapta (care a trebuit sa fie si revopsita) pentru ca nu a gasit doar motorasul pe nicaieri, doar oglinda completa. O alta chestie deranjanta in masina lui e un tacanit in boxe. Probabil de la bujii neecranate corect sau orice altceva de pe partea electrica. Cand are motorul oprit tacanitul din boxe dispare ....
      sigpic
      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

      Comment


      • Intr-adevar, Fabia 1.4 16v sunt niste masini problematice. Am un verisor care detine o asemenea hardughie. A cumparat-o la vreo 100k km reali din Germania. Acum are 120-130k si s-a cam plictisit la cati bani a bagat numai in reparatii. Cred ca sta aproape lunar in servis cu cate o problema )
        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

        Comment


        • Originally posted by Allyn_y View Post
          Niciodata nu m-au interesat monovolumele dar una cu un design atat de placut si un interior mai frumos n-am vazut..ideala pt o familie
          http://www.autovit.ro/renault-grand-...C32594201.html
          Masina aia pe 10/10/2013 in Franta avea 144615 km.
          Anuntul zice "ATENTIE DACA MASINA ARE 1 SG.KM DAT INAPOI,SUPORT:
          *CHELTUIELI TEST+DRUM CLIENT
          CARTE RAR"
          In anunt zice 149,215 km....
          Sunt scumpe scaunele alea spate , vreo 1000 de euro perechea cred.
          Dar are frane noi si alternator "refurbished" de la renault si o planetara dreapta noi.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • @vali2008 - nu cred ca incape comparatie intre scenic si lodgy. poate doar pentru ca sunt in aceiasi clasa de caroserii.


            off: puteam sa pun pariu pana acum ca einstein lucreaza la dacia sau renault dar ar fi fost sanse sa pierd. acum sunt sigur ca iau banii pe pariu. ICM rullz
            Last edited by skd_ozenel; 7 April 2014, 16:31.

            Comment


            • si eu cunosc un baiat tot cu 1,4 16v.Adus masina din Nemtia,a mers sa zicem 2000 3000 cu ea in tara,hop tzop i a iesit o biela prin motor..sper sa nu vb prostii..ideea e ca blocul motor avea o gaura in el..cumparat alt motor sh..masina tot nu functiona cum trebuia..pana la urma a vandut-o.Arata bine la exterior interior..Eu as lua un 1.4 din seria mai noua cea de 85 cp.Nu stiu daca mai este disponibila si acum pe fabia.
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • O sa ma duc s-o vad p-asta
                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Vad ca nu mai e pe mercador, o postasem acum ceva timp.
                Telefonic am "dus-o" in 2400 euro fara taxa, sa vedem, poate mai lasa.
                Motorizarea e ok(ma refer ca fiabilitate si intretinere, performantele nu conteaza, banuiesc ca e ca un 1,4 mpi de la Logan)?

                Comment


                • E mai puturoasa ptr. ca e mai grea. Oricum, masina arata bine.
                  Cati km are? nu vad scris pe nicaieri.
                  Last edited by Kojak; 7 April 2014, 20:54.

                  Comment


                  • Are 180.000 km, dar i-au expirat cica numerele rosii, asa ca, cum mama dracului merg cu ea la un service s-o verific?

                    Comment


                    • Pe platforma?

                      180 mii, destul de plauzibili ptr. o banzinara din 2004, sanse mari sa fie reali.

                      Comment


                      • Lonjeron spate ford focus hatch 2005 cumparat din Germania...........mai laudati-le.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • ce-are?...e bun!
                          pana nu-ti intra pumnu' prin el, merge.

                          Comment


                          • N-am vazut masina din pitesti buna la fel cum n-am vazut niciunde macar o curva virgina.
                            Feriti-va de sh din pitesti, arges, bv, ploiesti, bz, din 10 masini 9 sunt masluite.
                            Incepand de la declararea unui alt an de productie pana la minciuni de genul ca are 85 da cai bosule, si era defapt de 68
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • La fel si cele din SJ,SM, aduse din germanica lovite, reparate si vandute ca masini bune plus km dati inapoi, stiu cazuri destule plus ca ii vad cand aduc cate 4-5 pe platforma toate lovite.
                              sigpic

                              Comment


                              • deci toata tara...e plina de samsari rautaciosi??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google