Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ROY View Post
    Lasati-ma sa ma desfasor :

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    @Cezar,

    "- sunt alti oameni care lucreaza o laie. Castiga 2000 euro, si isi cumpara o masina de la un samsar."

    As vrea si eu sa lucrez o laie si sa castig 2000e macar o data la doua luni...
    Daca ar avea toti romanii venituri consistente, ar umbla toti cu masini de peste 40,ooo euro ,e specific snobismul romanesc.Cum ducem lipsa de venituri , cumparam ce ne permitem de unde e mai ieftin.
    Hai totusi sa coboram cu picioarele pe pamant si sa vedem realitatea din jurul nostru.
    Nu bre, eu ziceam ca oamenii strang 2000 euro intr-o perioada de x ani.
    Nu sa castigi 2000 euro lunar
    Eu zic asa: reusesc sa castig 2000 euro in 2 ani, atunci imi cumpar o masina cat mai noua cu putinta (pe cat posibil, evident).
    Insa, majoritatea isi iau cazane rupte in dos, doar sa fie de marca nemteasca.

    exact genul de masina de care vorbeam: de lux, insa rulata si foarte scump de intretinut.
    Pai de ce sa ma spetesc ca prostul sa o intretin, si sa nu merg cu ea pt ca are un consum de 20 in oras, cand pot sa-mi iau o masina super decenta in banii aia, cu care sa ma plimb mai departe de coltul strazii. Sa fac concedii si sa nu ma coste pana la mare si inapoi 500 lei.
    Asta e problema romanului si a generatiei post-comuniste: vrem luxul de fatada, insa mancam iaurt cu slana. Facem case de 2 etaje, insa 2 camere zugravite si 1 incalzita.
    Luam TV-uri de 7000 lei, cand avem salarii de 1500.
    Pai e normal?
    In fine, fiecare cu piticul lui.
    Insa, eu cred ca am fi mai castigati daca ne-am lua CE NE PERMITEM. Nu ce crede vecinul, de altfel un cretin, de aici rezultand si ironia: ne cumparam produse pentru vecinii pe care oricum nu dam 2 lei.

    Si on-topic: eu as lua asa ceva pt oras - http://www.autovit.ro/citroen-saxo-C32798055.html.
    Sau un fiesta.
    Merg cu el 2 ani si s-a amortizat complet!
    Last edited by Cezar; 11 April 2014, 00:57. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • merita pentru mersul prin oras si cred ca se intretine foarte usor.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • sunt multe masini de genul asta si fiabile si ieftine(vw polo/lupo, opel corsa, smart etc) dar ne invartim in acelasi cerc vicios... cum sa iesim oare?
        "E, eu pe astia i-as impozita de le-ar sarii capacele:
        - o data pe cel ce-si ia cazan de 2000 euro, vechi de 15 ani, dar cu alura de Panzer raios..."
        Last edited by sorin1983; 11 April 2014, 09:56.

        Comment


        • off topic.atunci când vezi ca cei care te impoziteaza isi bat joc de banii stransi de la tine ,de la altul etc ,nu prea iti mai arde sa le mai dai un ban.din aceasta cauza fiecare incearca sa se descurce cat mai bine ,chiar daca e in detrimentul altora.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • Da. Ce sa mai impozitezi daca si rca-ul este enorm si combustibilul , taxa de inmatriculare... le-am baga toti pe bulgarica...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • @ Cezar ,sunt om de rand ,cu venituri modeste ,am 2500 euro (500 luati de la fratele imprumut) si vreau sa cumpar masina. Ai tu vreo varianta cat mai noua posibil ,sa nu fie cazan care sa necesite costuri neasteptate ? Care ?

              Tv -ul de 7000 de roni e luat de cei care au fentat staul sau care nu au muncit respectivii bani.Am fost azi in supermarket, culmea, nu era deloc coada la plasme (leduri ) ...

              Problema samsarilor/taxelor/tva-ului/impozitelor pe venit , ar trebui reglementata de fisc,eu asa cred.

              On topic :

              Daca nu sunt "farse" la mijloc ,cred ca merita banii :
              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

              Comment


              • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                Le-am pus in functie de preferintele mele

                Comment


                • Suspect de puţini kilometri pentru Peugeot 407, 64.000km în 10 ani şi cu ţară de origine Franţa!
                  Bine, teoretic totul este posibil, dar mai greu de crezut la samsarii din târg!

                  Comment


                  • Peugeotul il scoatem din ecuatie. Insa restul, sunt o alegere buna.

                    Comment


                    • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                      asta ar fi ok, taxa nu e prea mare
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Asta ce dreaq o mai avea http://www.autovit.ro/opel-vectra-C32654743.html?

                        Comment


                        • o fi teapa cu avans prin western union

                          Comment


                          • Si nici taxa platita nu are. Totusi pare ok!
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Zice ca taxa e 0.

                              Comment


                              • chiar daca a platit-o, dar nu are dovada, o mai platesti odata. cel putin eu asa stiu.
                                se mai facea modelul ala in 2004 ?!

                                Da, vad ca s-a facut pana in 2008. habar n-aveam.
                                urata masina... se "bate" cu symbolul.
                                asta arata altfel... desi la top gear le-au facut de c.......... ca sunt f proaste...etc
                                Last edited by B997NDL; 12 April 2014, 14:33.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google