Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La 8000 si ceva +rabla e un rapid spaceback! care e din toate punctele de vedere peste un logan, fie el si cel mai scump!
    Asta ziceam si eu...Loganu` se merita, insa doar varianta cu chelie!
    Keep walking...

    Comment


    • Nu stiu cum astia de la Hyundai pot sa iti ofere niste jante de aliaj pe 16" la 195 de euro, dar Dacia cere pe niste jante de 15" 350 de euro!!!!!!!! (intrand aici si geamurile electrice spate, care la Hyundai sunt standard).

      Comment


      • [QUOTE=bossake;1585302]La clasa asta low cost o diferenta de 1000-2000 (nici nu stau sa calculez cat este exact) este deja o diferenta mare de tot. Deci cu loganul nu prea se bate nimeni, nu stiu cum sunt preturile la Aveo si Hyundai Accent...


        Chevrolet pleaca din Europa iar Hyundai Accent la fel nu mai este pe piata de la noi desii se mai produce

        Referitor la ceea ce ai spus trebuie din nou sa afirm ca ai perfecta dreptate-pt cine plateste maxim 9-10k pt o masina noua 1500-2000 in plus este deja o diferenta mare sau nu este dispusa sa plateasca mai mult.
        O cunostinta e in situatia asta si dupa ce am rasfoit putin se pare ca optiunile sunt Logan 0.9 Tce + Ac =9700,Kia Rio =10.465+tichet iar Skoda are o promotie acum Rapid 8600 +tichet.(Rapid spaceback este 12 000 si nu intra la promotie tichet)
        Ar mai fi intrat in discutie si peugeot 301 insa am primit cv feedback uri si n-ar fi peste Logan ca motorizare sau optiuni,mai era si clasa goanga'' adica fiesta polo etc dar nu este interesat de asa ceva,iar Hyundai I30 nu intra in discutie e 11k plus tichet iar asta inseamna cam plus 2000 E ,iar in exact aceeasi bani e o oferta la Fluence deci nu intra in discutie.
        Deci da ai avut dreptate nimieni nu se poate bate cu Loganul in acesti bani insa Skoda Rapid are o promotie buna zic eu in acest moment ,insa si Kia Rio mie se pare interesanta insa daca am scadea si un tichet la Logan,ar fi o diferenta de 2000 E ceea ce e mult.
        Last edited by Allyn_y; 16 May 2014, 14:28.

        Comment


        • La Laureate-ul 0.9 tce daca ii pui optiuni, ajunge la un pret frumusel .
          Si incepe de la 10.000 euro, nu 9700.
          Accesează configuratorul online Dacia Logan. Alege motorul, caroseria, jantele, tapițeria și echipamentul pentru a calcula prețul configurării tale.



          O koreeanca ok:

          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
          Last edited by mr.K; 16 May 2014, 14:38.

          Comment


          • Poate n-ai vazut bine, am spus Logan 0.9 Tce+ Ac adica Ambiance +AC =9680,00
            Daca mai pui si alte optiuni gen navigatie etc desigur ca ajunge la un pret mai mare dar putini sunt care le ia full ,dar pe persoana respectiva n-o intereseaza mai mult de geamuri electrice,esp,ac,celelalte nu sunt indispensabile oricum.
            Iar oricum ceea ce conteaza in primul rand este motorul la o masina iar Dacia vine cu un 0.9 Tce ce inseamna taxe consum putere peste celelalte,pentru ca Rapid veni cu un motor de 1.2 iar Kia Rio la fel care sunt mai slabe cu 2 sec ceea ce este destul de mult
            Last edited by Allyn_y; 16 May 2014, 15:18.

            Comment


            • Ambiance + AC, am inteles acum.

              Comment


              • Daca doreste cineva o masina care sa consume doar 3 litri la suta de km, accesati ->

                http://olx.ro/oferta/schimb-ford-fie...tml#2d836d8a50
                sigpic

                Comment


                • Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                  Pe forum o dai mai scump.

                  Comment


                  • Si ceva mic de oras bun de luat pentru sotie/prietena/amanta/parinti/bunici.

                    Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.



                    edit: @mr.K, asa e. Am uitat sa updatez pretul si pe forum. Adevaru' e ca diferenta e mare...
                    Last edited by PrietenCuTine; 16 May 2014, 15:59.
                    sigpic

                    Comment


                    • ceva mic daca vrei sa scapi de ei plus ca nu e in mare forma...

                      Comment


                      • Originally posted by vali2706 View Post
                        Cat as putea sa cer pe Loganul meu ambiance 1.4 cu 33.000 km din 2005?
                        Cum, naibii, sa dai o masina aproape noua, care nu iti cere bani, pe o masina cu 200k la bord in care o sa trebuiasca (inevitabil) sa mai bagi ceva bani (mai mult sau mai putin, depinde de noroc)?
                        La ~3600 km/an cat faci tu, as zice ca nici n-ai nevoie de masina, ci doar sa fie acolo in caz ca ai nevoie.
                        Daca faceai si tu 10-15k pe an, intelegeam sa vrei o masina cu care sa dai bine in fata vecinilor si in care sa ai tot confortul, pentru ca mergeai cu ea in fiecare zi, dar in cazul tau, n-are niciun sens.
                        Ai avea noroc daca ai lua 1200E pe ea, mai ales ca cei care vor sa-si cumpere o masina, vor minim de dotari, pentru ca piata are multe oferte bune la bani putini.
                        Asa ca tine-o acolo si fa-ti treaba cu ea.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Asta a dat kilometrajul inapoi pana la fix 199.999 km.

                          http://www.autovit.ro/fiat-punto-C33218450.html
                          Aia a fost botita`n bot, se vede clar dupa airbag-ul pasager de alta culoare + bara schimbata cu dopul de la carligul de remorcare visiniu cum a avut bara inainte.
                          sigpic

                          Comment


                          • N-are dotari. Si fara AC, mai bine inchiriezi o masina.

                            Comment


                            • Originally posted by vali2706 View Post
                              Subscriu la ce zice Cezar

                              Apropo de 40.000 km in 10 ani
                              Cat as putea sa cer pe Loganul meu ambiance 1.4 cu 33.000 km din 2005?

                              Sal,am intrebat si eu cat as putea lua pe 1,2 16v din 2009 cu 19000km la bord,fara taxa platita(330 euro) Prin email tipul de la adras spunea ca 3000 mi-ar da dar fata in fata nu cred ca sarea de 2500-2700euro

                              La tine taxa e si mai mare...!!Eu as tine-o,o dai de pomana..
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Credeți ca merita bani de logan cu jumătate sau sfert km și mai nou la ani?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google