Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cezar View Post
    Pai tu ce contrazici nea PCH, ca spui acelasi lucru pe care-l spune Samy
    El spune ca o masina de 3-4 ani cu peste 40.000 km deja nu mai merita comparativ cu una noua, eu spun ca merita, pentru ca am experimentat acest fapt. Cum spun acelasi lucru cu el?!

    Comment


    • Gata pregatita pentru taxi.
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Iar astea stiu ca sunt rupte in doua, nu fac decat 2 parale ... dar macar arata binisor.
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
      Last edited by mr.K; 28 May 2014, 08:44.

      Comment


      • Originally posted by PCH View Post
        El spune ca o masina de 3-4 ani cu peste 40.000 km deja nu mai merita comparativ cu una noua, eu spun ca merita, pentru ca am experimentat acest fapt. Cum spun acelasi lucru cu el?!
        El spune ca una de 2-3 ani si pana in 40.000... si tu contraargumentezi cu una de 3.5 ani si 40.000
        Cred ca vezi si tu ironia.
        Aici nu-i instanta sa conteze ce e dupa virgula.

        COrect este ca nu merita una de 150.000 fardata sa arate a 40.000. Ca iar apar oameni ce pun link-uri cu ciurucuri de peste 150.000, dar in bord doar 40.000.
        Last edited by Cezar; 28 May 2014, 10:33. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • PCH, ia lamureste tata problema. Acum, la momentul de fata, masina ta, cu cat are la bord (mai mult de 40k) si cativa ani vechime (mai multi de 3-4), e mai buna decat era Loganul tau luat de NOU?

          La cate lacune are loganul asta nou nu stiu daca voi mai lua in calcul, eram chitit pe un 1.5, cel mai tare m-a dezamagit cand am vazut ca placutele de frana sunt mai mici decat la logan1 ...
          Si totusi, nu-l cumperi dar sustii ca e mai bun ca orice sh peste 3-4 ani vechime, peste 40k. Pai sa faci comparatii de genul dar sa nu-l cumpari ca are diverse lacune, suna a ipocrizie, este?
          E bun dom'le, dar mie nu-mi trebuie, ca are tot felul de neajunsuri. Si asta dupa 10 ani aproape de la lansare. Pai nu mai putem vorbi de bolile copilariei, este. Asta nou rugineste mai reoede ca ala vechi, ploua in el mai tare decat in ala vechi, franele sunt subdimensionate fata de ala vechi, AC are diverse elemente mai proaste fata de cele de la lansare, etc. Dar macare are navy touchscreen. Bah, noi suntem indienii lui Columb, sa ne vindem pentru o margica din aia colorata?
          Are ASR si ESP, care se reflecta din plin in pretul mai mare fata de primul model.
          Last edited by mr.K; 28 May 2014, 10:44.

          Comment


          • Mo, cred ca ori discutam pe langa subiect, ori nu ai inteles ce am vrut sa spun.

            "PCH, ia lamureste tata problema. Acum, la momentul de fata, masina ta, cu cat are la bord (mai mult de 40k) si cativa ani vechime (mai multi de 3-4), e mai buna decat era Loganul tau luat de NOU?"

            Eu faceam comparatia masinii aleia cu un logan nou, nu cu unul SH. Si nu faceam comparatia care masina este mai buna ci strict din punct de vedere al intretinerii, folosirii, banilor pe care-i bagi in ea.

            In fine, cert e ca nu putem discuta pe obiectivism.
            In alta ordine de idei am intors situatia pe toate partile si am ajuns la concluzia ca diferenta dintre un focus din 2010 si un logan din 2005 cu dotari similare e mare dar nu incat sa merite o diferenta de 4500 euro (parerea mea). Loganul meu face 1500 si un focus mai jos de 6000 n-am vazut sa fie intr-o stare buna la vreun dealer serios; in conditiile in care am 95.000 km si masina e intr-o stare foarte buna, inafara de renumita rugina discreta la aripile spate.
            Last edited by 827sam; 28 May 2014, 11:40.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • De banii pe un Logan 2 nou, iti cumperi 2 Focus-uri in stare buna, sa ai una pentru piese.

              Comment


              • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Un Logan bun la pret,parerea mea.

                Comment


                • Pe asta de a cumparat-o l-a costat ~3000 de euro ca sa parcurga 3.000 de km, deci 1 euro pe km, incluzand si asigurari, timbru de mediu, carburant, etc.
                  Probabil nu poate sa mai plateasca.

                  Cu 3000 de euro isi cumpara o masina decenta , fara rate la leasing, credit, nebunii.
                  Last edited by mr.K; 28 May 2014, 13:15.

                  Comment


                  • eu cred ca mai degraba s-a lamurit in 3000 km.

                    Comment


                    • Am zis sa nu fiu chiar asa de rau si subiectiv.
                      Putea sa se lamureasca de la un drive test ce poate si ce nu, masina. Mai intai gusti vinul, nu comanzi un butoi intreg.
                      Hai sa presupunem ca emigreaza.

                      Comment


                      • cred ca una e un drive test prin jurul reprezentantei, si alta e un drum lung prin tara. si nu vad nimic cum ca ar fi in leasing.
                        si accepta variante auto, ca deh... e noua si foarte buna.
                        asta cred ca a pus ochii pe flocusul lui PCH.
                        pardon... accepta unele schimburi ( atata timp cat nu e dacia, banuiesc. )
                        Last edited by B997NDL; 28 May 2014, 13:58.

                        Comment


                        • In mare te lamuresti si in cativa km afara ce e cu masina masina. Pentru cei care se lamuresc greu, exista posibilitatea unui test la Nurburgring. Parca am testa Ferrari. Vezi cum ia virajele, cum franeaza, cum o simti...
                          Cati isi cumpara masina dupa ce au parcurs sute/mii de km cu modelul respectiv? Sa fim seriosi...
                          pardon... accepta unele schimburi ( atata timp cat nu e dacia, banuiesc. )
                          Te si gandeai ca dai la schimb un Logan blue navy.
                          Last edited by mr.K; 28 May 2014, 14:09.

                          Comment


                          • nu. dar atata timp cat vrea alta masina, e clar ca nu nevoia de bani la impins, Sherlock...

                            Comment


                            • Vezi ca nu o vinde o persoana fizica, my dear Watson.
                              PARC AUTO ROATA accepta si schimburi, ca-s samsari, nu or sa stea cu droanga in curte. Daca ii suni si-i intrebi de apare numele lor pe certificatul de inmatriculare, fac eu cinste cu o bere daca e masina lor.
                              Last edited by mr.K; 28 May 2014, 15:09.

                              Comment


                              • 0.9 asta o merge cu turbina mai mare si resoftat? sa dea un 200 CP la 6000 rpm din el?

                                LoL
                                ce caterinca.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google