Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
    sigpic

    Comment


    • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      asta pare chiar in regula.
      Keep walking...

      Comment


      • Cumperi un Focus 1.6 diesel acelasi an cu maxim 6000 euro, ca doar e aceeasi platforma. Sta si mai bine pe drum fata de S40. N-am inteles cum Volvo face un interior placut la SUV-uri, iar la berline arat lipsa de imaginatie.
        Last edited by mr.K; 18 June 2014, 12:48.

        Comment


        • interiorul e cu adevarat neinspirat.
          Keep walking...

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Cele cu taxa platita sunt mai scumpe.


            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


            Ce zice asta:



            Lumea nu prea mai are bani de asa ceva.
            E din galati, dar are nr.de Bucuresti. Care o fi baiul?
            Masinile mari nu-si prea mai au rostul.
            Eu unul ma gandesc la ceva electric mic de oras.
            Ba chiar m-am dus chitit sa iau un Renault Twizy. In schimb dezamagirea a fost uriasa...
            Cum sa nu ai domnule usi? Cum sa nu ai geamuri la usi? Cum sa nu ai clante la usi. Eu am 1.80 si dadeam cu capul in tavan. Cum sa nu ai decat o singura ajustare a scaunului (inainte si inapoi). Cum sa ai autocolant in loc de vopsea.
            Cum sa ai o consola de toata jena. Cum sa ai o masina ce teoretic are 100 km autonomie, insa eu am mers 50 si m-a lasat balta...
            Cum sa ai o masina cu 1 singur loc!!!!! Ciu ciu loc de bagaje. In spate mai poti pune un copil, ce moare la primul impact din spate.
            Singurul lucru demential: designul exterior. In rest, o toroapa ce nu merita mai mult de 2000 euro.

            Comment


            • Originally posted by kubala7 View Post
              , eu m-am uitat acum cu google street view, (asta pt ca m-ati facut curios) pe niste strazi din San Francisco, e full de Prius, Mazda, alte Toyote si Honda... majoritatea modele noi... Scuze de off-topic

              Nu e nici o noutate .. dar cu comentariul asta i-ai dat Game over
              On: Un Porsche cu adevarat frumos..de fapt singurul care-mi place 911

              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

              Comment


              • Asa este. L-ai ales si bine: 4s. O bijuterie. Singura problema majora este ca nu este un GT, ci doar un auto ce poti merge pana la mare si inapoi, cu un singur troler. Ai 2? Vb cu curierul
                Asta este marele dezavantaj...
                Caymanul are 410 l, asta doar 160 l.
                cu 911 teoretic poti merge 4, practic 2 adulti, 2 copii de pana in 10 ani.
                Caymanul simplu e lesinat (il cam altoieste si un VW GTI).
                Caymanul S e ceva mai ok, insa nu se compara cu un carrera S. Poate doar pe drumuri virajate, insa nici acolo.

                Cel mai tare design este totusi al acestuia : http://www.autovit.ro/porsche-911-C33587930.html.
                Imi pare cu adevarat "maturat" si implinit.

                Am mers de curand cu o astfel de jartea: http://www.autovit.ro/porsche-cayenn...C33216285.html. Incredibila masinarie...
                Last edited by Cezar; 18 June 2014, 14:58. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Pai nu toti doresc sa alere cu 600 km/h asa ca nu conteaza daca este Gt sau nu. Deci 385 Cp eu cred ca este destul de sport pt orice om normal sau care nu doreste sa alerge la concursuri. Ceea ce ai pus este din 2014 ,arata f bine insa sincer imi place mai mult modelul din 2009 partea din spate mai ales ,iar despre Cayman nu imi pare un adevarat Porsche,adica nu imi place aspectul.Singurul Porsche adevarat il consider 911 sau Boxterul iarasi arata extraordinar
                  ps : apropo de masini electrice..ceva interesant mi se pare Citroen C zero,are 4 locuri parca si e disponibil in Romania
                  Last edited by Allyn_y; 18 June 2014, 15:08.

                  Comment


                  • http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT imi plac astea dar au niste preturi.... :|
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • Originally posted by Allyn_y View Post
                      Pai nu toti doresc sa alere cu 600 km/h asa ca nu conteaza daca este Gt sau nu. Deci 385 Cp eu cred ca este destul de sport pt orice om normal sau care nu doreste sa alerge la concursuri. Ceea ce ai pus este din 2014 ,arata f bine insa sincer imi place mai mult modelul din 2009 partea din spate mai ales ,iar despre Cayman nu imi pare un adevarat Porsche,adica nu imi place aspectul.Singurul Porsche adevarat il consider 911 sau Boxterul iarasi arata extraordinar
                      ps : apropo de masini electrice..ceva interesant mi se pare Citroen C zero,are 4 locuri parca si e disponibil in Romania
                      Grand Tourer, adica rapid si confortabil. 911 este orice, numai confortabil nu.
                      Caymanul si Boxterul arata aproape la fel...
                      Momentan Caymanul S sau R, este la fel de rapid ca un 911 Carrera (R e mai rapid) insa mai ieftin si mai practic.
                      Singurul Porsche cu pedigree este 911, pentru ca are istorie. Poate mai fac si celelalte istorie...
                      Din punctul meu de vedere, singurul Porsche pe care l-as lua din gama 911, este turbo-s. Restul sunt mult prea asemanatoare, diferentele fiind infime.
                      Atunci, daca diferentele sunt infime, de ce sa platesti mai mult? Doar pentru brand? Pai nu inseamna ca suntem cocalari? Sau de ce cumperi o masina sport?

                      Legat de citroen c zero: tu ai vazut pretul? Ca esti hilar de-a dreptul...SAu de-a stangul in cazul lui.

                      Daca vrei sa fii flashy, iei un Gallardo in locul lui 911. E ceva mai rapid, mai fitos, mai nervos, mai al dracului si atrage mult mai multe priviri.
                      Daca vrei performante la un pret ok, iei un Cayman S.
                      Daca vrei pedigree dar n-ai treaba cu masinile, iei un 911 simplu.
                      Daca vrei pedigree, viteza de iti muta ceafa in portbagaj, iti iei un 911 turbo-s.
                      Restul sunt cazuri intermediare ce nu-si au rostul.

                      Uite de ce porsche 911 turbo S, si nu un porsche simplu:
                      Porsche 911 (991) Turbo SEngine : flat six biturboPower : 560 PSTorque : 750 NMWeight : 1 605 kg0-100 km/h : 3"10-200 km/h : 9"8Standing kilometer : 19"9Pric...
                      Last edited by Cezar; 18 June 2014, 15:17. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Poate diferentele infime sunt ca sportivitate,dar pe langa asta pt foarte multi conteaza si designul iar aici sunt diferente mari.Altfel sunt altii care modifica ursuleti,subaru etc si sunt multt mai''sportive'', dar pentru anumite persoane imaginea are un loc important daca nu decisiv in achizitionarea unei masini,desigur este o parere personala,911 mi se pare cel mai adevarat
                        Referitor la Citroen C zero nu m-am uitat ce pret are,stiam doar ca e full electric(30k se pare ,pana la urma e o masina electrica noua)
                        Last edited by Allyn_y; 18 June 2014, 15:27.

                        Comment


                        • "Poate diferentele infime sunt ca sportivitate,dar pe langa asta pt foarte multi conteaza si designul iar aici sunt diferente mari" - si esti dispus sa platesti dublu pentru acel design?
                          Cand o sa ai banii aia, o sa vezi ca te gandesti de 1000 de ori si ai de ales intre:
                          - ce crede lumea ca e ok, si cum te vede
                          - ce simti tu cand conduci si cu ce bani ramai.
                          Cine isi ia Cayman (in speta eu), nu are bani de un 911 CORESPUNZATOR!!! Adica nu carrera, ci 4S, turbo, Turbo-S.
                          Si nu este dispus sa dea 20.000 euro in plus pe un design ceva mai altfel (nu cu mult), insa pentru mai putin lucruri practice in plus.
                          Crezi ca eu n-am salivat la un 911 4s? Sau la un turbo... Insa diferentele de preturi sunt colosale.
                          Plus ca, la condus, Cayman S este mai responsiv si mai agil ca un carrera simplu. Ba mai mult, este si mai practic.
                          Pentru fite, exista intotdeauna Lamborghini

                          Citroen c zero este 30.000 euro.

                          Comment


                          • Da ,de acord pentru imagine Ferrari sau Lamborghini insa pretul de nou cred ca despaseste cu mult un Porsche ,sunt in alta liga.Daca bugetul nu ar fi o problema si as dori sa achizitonez un Porsche neaparat ,categoric ar fi un Porsche 911, sau Boxter,insa daca bugetul totusi ar fi cam la limita nu cred ca as achizitiona un alt model de Porsche (cayman,panamera) etc,ci m-as indrepta catre alta marca,dar asta tine de gustul fiecaruia . Despre Citroen nu imi dau seama daca 30k inseamna mult sau putin pt o masina electrica nou,pentru ca nu stiu pretul celorlalte insa un Mitsubishi I-Miev este 36k si practic e aceeasi masina

                            Last edited by Allyn_y; 18 June 2014, 15:41.

                            Comment


                            • Cumpar Citroen C zero SH. Ofer 300 euro!

                              Care e smecheria sa salvezi planeta platind pe o masina electrica de cateva ori pretul unei masini normale, in timp ce americanii afuma din V8-rile lor in continuare?

                              Comment


                              • Pai tot pentru ei s-a inventat prius si leaf si lexus masapegheata 6000 benzina-hibrid si alte cotetze eco. Pe langa scutire de taxe , ai multe alte facilitati , plus ca esti in trend, nu poluezi , vegetarian , etc atunci tot ei se uita chioras la aia cu v8 uri.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google