Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu ma dau mare cu nimic, doar tu vad ca iei 3 A4 cu bani de pe cotiga ta.
    Tu nu ai demonstrat nimic punand linkuri cu epave, sau motoare mari, volan pe dreapta, sau masini neinmatriculate, pe Bulgaria sau alte combinatii...
    Eu am o masina inmatriculata in RO, imi platesc taxele in RO si o intretin cum cred eu de cuvinta.

    Pana una alta asa din gura toti suntem zmei, la fapte e mai greu... si eu maine daca imi vand masina de pe vremea lui Iliescu imi cumpar pe aceiasi bani un BMW X5 de 4.4 benzina, tot de pe vremea lui Iliescu ... e relevant ?...

    NU, ca nu imi permit, e o diferenta intre a achizitiona o masina si a folosi masina respectiva.

    Iar incepem cu faza cu AC- ca nu ai nevoie de el, la fel masina poate sa mearga la fel de bine fara servodirectie, ABS e pentru cei ce nu stiu sa puna frana...
    Last edited by Drogas; 16 July 2014, 11:12.

    Comment


    • http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT MASINA !
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • nu iti vinzi haudi`ul...pt ca nu ti-l ia nici dreaq! nu e simplu sa vinzi o masina de pe timpul eclipsei solare vazute din Romania! pai primul logan (ph2 nou) nu avea servo!
        in masinile postate nu e nicuna cu volan pe dreapta! si da, chiar daca refuzi sa crezi, un haudi cum au ai tai, face 1/3 dintr-un logan2 chel nou.
        Keep walking...

        Comment


        • Drogas, ironiile tale sunt de un prost gust exagerat. N-ai deloc simtul umorului si jignesti in mod repetat, toti userii carora nu le poti raspunde in aceeasi nota amuzanta si destinsa in care se desfasoara discutia.

          Pe scurt, daca nu incetezi, iei vacanta. Ca sa ne intelegem, sa n-o mai ardem dubios cu warn-uri inutile.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Originally posted by jonnie007 View Post
            Drogas atitudinea ta e sinistra! Eu ti-am demonstrat ca imi vand sareta si imi iau 3 cazane a4 fix cum detii si tu...sau ma rog...parintii tai! Daca tu o iei personal nu ma priveste!
            io`s la al 3-lea lighean fara ac in ultimii 3 ani. toate 3 luate de noi! nu tin o masina de 20 de ani... inca 20 de ani, ca tine! esti jalnic sa te dai oval cu un a4 de pe timpul cand era Iliescu presedinte si sa circuli vara cu gume de iarna si invers. foloseste transportul in comun! A spus si banatu` Cezar un adevar in viata! mai bine cu un logan nou decat cu o treuca de 30 jde ani! Rad colegii de tine ca faci valuri cu o coaja din 2000!



            aduse de afara sau de noi? pareri ceva?
            De noi in lesing.Arata impecabil,merg gigiuc etc..numai ca de noi sunt scumpe.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • volvo chinezesc ? n-as da atata pe el.
              as prefera asa ceva. mai putin stickerul ala sau ce naiba e (cred ca photoshop) cu M power.

              Comment


              • Cum ai ajuns la concluzia ca e chinezesc ?
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  Drogas, ironiile tale sunt de un prost gust exagerat. N-ai deloc simtul umorului si jignesti in mod repetat, toti userii carora nu le poti raspunde in aceeasi nota amuzanta si destinsa in care se desfasoara discutia.

                  Pe scurt, daca nu incetezi, iei vacanta. Ca sa ne intelegem, sa n-o mai ardem dubios cu warn-uri inutile.





                  Gata sefu'

                  Totusi puteai sa spui ceva si despre colegu'. In opinia mea nu l-am jignit cu nimic, dupa cum vezi nici nu s-a suparat in vreun fel si am continuat discutia ca atare. Iti dai seama daca il jigneam cum era...

                  Ca o concluzie de incheiere a discutiei:

                  Toti dar absolut toti useri de aici fac parte din cateva categorii distictive:

                  -I) Cei cu care se poate discuta despre orice masina( cezar, darkside, PCH, eu)
                  -II) cei cu care nu se poate discuta obiectiv despre orice masina cu urmatoarele subcategorii :
                  - cei blocati cu logan sub 2007 euro 3, care ar da orice sa scape de el ca rugineste... insa nu se poate din cauza statului, ca ei ar face-o cu ochii inchisi, dar na decat sa recunoasca mai bine merg pe ideea "e ieftin deci e normal sa aiba neajunsuri, doar le au si alte masini mai rasarite care costa mai mult"
                  - cei cu logan euro 4 dar taxa neplatita- merg pe ideea "asta e, o tin pana ii cad tablele desi mi-as dori altceva"
                  - cei cu logan 2 chel line, care o tin sus si tare ce afacere au facut si cate masini isi cumpara daca vand "bijuteria coroanei"

                  Ca dovada vedeti topicul cu colegul care si-a cumparat Seat Toldeo- unde categoria a II)-a a fost in actiune...
                  Last edited by Drogas; 16 July 2014, 11:56.

                  Comment


                  • Eu mai adaug categoriilor tale inca una, cea a soferilor ce merg vara cu anvelope de iarna, intrebarea e simpla, de ce?
                    Astia cum sunt? Miserupisti? Au bani de haudi dar n-au bani de anvelope de vara noi? Sau fac arogante ca au bani dar de ce sa cumpere cauciucuri la masina???

                    Ce repede ai clasat tu forumul asta dupa ce masina poseda fiecare :-)))
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Originally posted by kubala7 View Post
                      Cum ai ajuns la concluzia ca e chinezesc ?
                      stiu ca e cumparat de chinezi de ceva ani.

                      Comment


                      • @drogas:
                        acum intra in actiune unul de ala de care zici tu dar care nu a fost prins in nicio categorie.
                        am doua loganuri, un 2007 si un 2008. ambele au taxa platita.
                        ambele sunt euro 4. una are 98.000 si una 80.000. ce zici, m-am plimbat cu ele?
                        berlina 1.6 8v si MCV 16v...
                        marile lor avantaje: ma duc cu ele unde vreau, dorm in ele unde vreau si urc in ele in ce grad de murdarie vreau, in plus in MCV bag cata greutate vreau. atat, asta e tot ce apreciez.
                        ambele au ruginit.
                        ambele sunt lepre pe drum. cand plec cu prietenii undeva trebuie sa omor masina ca sa pot sa ma tin dupa ei. nu schimb prietenii nici nu ii conving sa isi logan.

                        nu mai dau banii astia pe dacie nici sa ma bati, mai ales ca acum sunt si mai proaste si mai scumpe si s-a scos si 16valve pentru ca vezi doamne nu mai corespunde.

                        dacia intai sa faca masini de banii aia care ii cere pe ele si dupa aia sa aiba pretentia sa mai vin sa cumpar.
                        crede-ma ca stiu ce spun.
                        ei cu gura lor au recunoscut ca Dacia a tinut Renault-ul pe linia de plutire prin criza.
                        plus atitudinea de ra!-!at a renoului care nu vrea sa puna motoare mai competente pe ele. studii de piata...bullshit... altii nu vand decat motoare mari si cu toate astea vand la fel de mult.

                        de asta nu mai pot sa fiu obiectiv cand vine vorba despre dacie vs orice altceva.
                        dacia pleaca cu minusuri multe in comparatiile pe care le fac eu.
                        minusuri pe care eu pe pielea mea l-am constatat in atatia km si care ma fac sa am decizia de mai sus in cap. nu regret banii dati pe dacie dar a doua oara nu. am fost prost o data.

                        Comment


                        • +1, Skd_ ozenel - bravo pentru sinceritate. In categoria ta( I conform nomeclatorului de mai sus ) am fost si eu si am preferat sa vand masina si sa imi iau ce cred eu ca imi place.

                          @sam, ai inteles tu gresit tati, nu e vorba ca n-am bani de cauciucuri , nu cumpar pentru ca in final nu voi apuca sa le uzez la cat merg eu cu masina...am mai mentionat ca am si masina de serviciu la discretie cu A4 nu fac mai mult 8-10 mii maxim pe an. Daca vrei sa o iei asa, imi fac damblaua cu ea.

                          Ca sa iti faci o idee de bani, am familie, un copil de 3 ani si o rata la casa, si intretin si circul cu un A4. Calculeaza tu cam cati bani imi trec prin mana pe luna si dupa vezi cat costa 4 anvelope de vara...si dupa aia te las sa ma judeci si sa imi pui eticheta de "sarac"
                          Last edited by Drogas; 16 July 2014, 12:48.

                          Comment


                          • foarte corect, plus ca in momentul asta am alte obiective in cap cand ma gandesc la masina urmatoare
                            - 4x4 - must have
                            - rust free - must have
                            - vagon - must have
                            samd.
                            dacia nu produce decat o masina care sa corespunda cat de cat - duster. rugineste la fel ca loganul, bantuit de probleme, posibilitati de modificare foarte limitate,
                            e MUUUULT prea scump pentru ce ofera.
                            la banii de duster chel 4x2 imi iau SH din 2008-2009 freelander 2 aproape full care calca pe cadavre de duster cu terrain control-ul ala al lor. motor de 2.4 td, 160 cai.

                            Comment


                            • atat ca e deranj la partea cu impozitu`! la 2.4 in jur de 1000 lei/an
                              Keep walking...

                              Comment


                              • De la masini sh se ajunge la cat "banet" are fiecare si laude ))
                                Volvo ala imi place mult, culoarea e super. Sunt destul de rare, eu unul nu prea am vazut pe soselele patriei.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google