Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca masina e ok, da, sunt foarte bune conditiile descrise. Prima masina e luata SHi nsa de la primul propietar persoana fizica, as prefera ca si a doua sa fie la fel daca o sa-mi permit insa sistemul asta are si el avantajele sale.
    Nu stiu cum isi finateaza vanzatorul afacerile (de unde bani sa cumpere alte masini dupa ce vinde ce e in parc).
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Poate are alte afaceri din care o finanteaza pe asta, pana cand face rulaj mare, insa mizand pe calitate!

      Comment


      • As zice ca tot o "samsareala"e.Numai ca e perfect legala cu de toate.In afaceri cumperi mai ieftin ca sa dai mai scump.Nu cred ca e cineva sa munceasca sa scoata bani si pe urma sa ii bage in ceva care nu aduce profit.Nu "iexista " asa ceva.Probabil ca baiatul lucreaza corect si vrea sa-si atraga clienti.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • Diferenta intre sistemul asta si cel samsaresc este ca aici profitul nu este atat de mare, si se cauta stabilirea unei relatii cu clientul pe termen lung. Deci, nu se pot vinde ciurucuri pe post de masini intregi, pt ca apoi clientul nu-ti mai calca pragul.

          Comment


          • Pai am zis ca baiatul vrea sa fie decent.Practic e un magazin la care vrei sa-ti atragi multi clienti.Cum?Le vorbesti frumos ,preturile nu-s batute in cuie(mai merge o bomboana ,o scobitoare,etc),problemele aparute se rezolva fara scandal,marfa de buna calitate,etc.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • @ Cezar e o idee foarte buna, probabil pleaca de la faptul ca in ziua de azi bugetul romanului pentru o masina se invarte pe la 2000-3000 de euro. restul pe caiet. e ok. cred ca e mai castigat decat samsarul, pune adaos comercial si la vanzare si la service.
              Last edited by mcornel; 23 July 2014, 16:28.

              Comment


              • Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                Cel mai tare anunt ever !!!
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • Bozgoru' ala habar n-are sa vorbeste limba romaneste.

                  Comment


                  • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    daca as avea bani....

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      Bozgoru' ala habar n-are sa vorbeste limba romaneste.


                      Din pacate daca urmareai mai atent, iti dadeai seama ca 'bozgorul' a pus anuntul la misto... in anunt apar pana si diacritice, deci nu este chiar un 'bozgor' care nu stie romaneste, ci a prezentat anuntul ca un pamflet...

                      Ai cam jignit cu postul tau.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Concret:
                        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                        5690 pret de vanzare. Leasing fara dobanda 4300 + 1390 pe durata a 12 luni.
                        Reviziile vor fi la pret de service de cartier - 400 lei media pe revizie
                        Ati cumpara asa ceva?

                        Sau: 2500euro + 1400 + 1790 valoare reziduala.
                        Plata fiind astfel facuta in urmatorul mod:
                        - avans (mai mare decat ofera ceilalti)
                        - 1400 sub forma de 14 rate
                        - 1790 valoare reziduala

                        Valoarea reziduala poate fi platita, sau se poate da masina inapoi unde se va primi o alta suma. Sa zicem 1000 euro.
                        Vad ca Skodita are numere de Germania, si fiind in leasing, banuiesc ca lor le revine obligatia de a o inmatricula cu tot ce implica (taxele de poluare, talon, numere, etc.), nu?
                        In principiu, strict la masina asta ar fi ok conditiile financiare, dar am o retinere de ordin tehnic, cutia automata! Din ce-am citit, masinile echipate cu DSG-uri consuma destul de mult si intretinerea acestei cutii e destul de scumpa.
                        sigpic
                        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                        Comment


                        • Trebuie intretinuta cutia DSG? Stiu ca e 60-70 de lei litrul de ulei, dar la cat timp se schimba?
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • schimbat la fiecare 60.000 km daca e cu ambreiaje umede, cum cred ca e la anii aia si e cam 100 de ron din cate stiu litrul.

                            @ady_p... daca se respecta, da, ei se ocupa si iti fac toate actele... la sfarsit iti trimit actele si factura/facturile.

                            Comment


                            • Personal, auzisem de o suma ce se invarte in jurul a 1000 RON / revizie la aceasta cutie. Nu stiu exact ce presupune aceasta revizie, dar cam asta era pretul pentru consumabile si manopera. Daca-mi amintesc bine, intra cam 7.5 l de ulei la o revizie. Daca in privinta pretului @skd_ozenel are dreptate, doar uleiul e 750-800 RON (ma gandesc ca nu au fractii de 1/2l si esti nevoit sa cumperi 8 l)...[!!!] In plus mai sunt si filtrele pentru DSG. Si daca schimbul de ulei in cutie nu se face intr-o anumita ordine sau etape se risca distrugerea unei piese numita mecanotronicul, daca-mi amintesc corect denumirea. Doar acest mecatronic e vreo 2000 euro ....
                              sigpic
                              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                              Comment


                              • Se mai gasesc piese la noi pt masini japoneze din anii aceia sau este mai dificil ?
                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                                Sau este mai ok o vectra,astra etc ? masina va fi pt un prieten incepator,daca este vreun coleg care a avut sau are asa cv m-ar interesa o parere ,ms
                                Last edited by Allyn_y; 29 July 2014, 13:18.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google