Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meganul ala a fost taxi in Franta.

    Comment


    • Originally posted by kubala7 View Post
      Scump Megane-ul ala, iar la km aia pe minunatele dci-uri incep sa pice multe chestii
      La generatia aia nu mai au treaba in general.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Originally posted by jonnie007 View Post
        maxim 4000 zic eu! personal nu as da nici 3000 pe tigaie, care sigur e la a 7-a mana...kilometri suspecti...probabil e din jermanica...si multe alte povesti nemuritoare!
        Masina nu este o "tigaie", asta iti zice unul care merge zilnic cu ea si ii cunoaste tot istoricul, de cand a fost adusa in tara.
        Intr-adevar, km sunt suspecti, iar la o verificare mai amanuntita, din pacate dupa ce a fost cumparata, s-a stabilit ca ar avea cu ~100.000 km mai mult decat ceea ce indica bordul.
        A fost adusa din Spania, in 2008, cu 36.000 km pe bord.

        Originally posted by Allyn_y View Post
        Nu stiu cat face..insa eu nu as cumpara asa ceva,mi se pare ca are cam multe ''interventii '' pt 150 000 km..nu stiu dar chiar nu imi place cum se prezinta
        Nu iti place cum se prezinta... ce?!?
        Interventiile s-au realizat in aproximativ 120.000 km de Romania, pe tot felul de drumuri. Sunt multe, e adevarat, dar proprietarul nu este genul de om "las-o ba, ca merge asa!", ci, la cea mai mica suspiciune de defectiune merge cu ea in service si o verifica integral.

        Originally posted by madi View Post
        De ce a vopsit masina pe casco? E un paragraf special care iti permite sa vopsesti masina daca vopseaua e deteriorata? Bine, poate fi cazul in care o gasesti varza in parcare.
        Masina a fost vopsita integral deoarece a fost vandalizata (zgariate toate portierele, aripile si capotele) de un bolnav psihic.

        Originally posted by Allyn_y View Post
        Corect ,asta in caz de nu a fost rasturnat putin , nici vopsit profi nu mi se pare ca este,plus ca are cam multe elemente schimbate pt 150k
        Aici vorbesti ca orice roman cunoscator a tot, doar ca sa te afli in treaba. Datul cu parerea in necunostinta de cauza e sport national, nu-i bai.
        Totusi, eu am o curiozitate: cum poate evalua ochiul tau, o vopsire "profi", doar privind niste fotografii pe un monitor?
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Bre Niki nu te mai aprinde ca benzina...

          Pune orice anunt de oriunde si primul care isi da cu parerea e @Jony, in general parea lui contine maxim 5-6 cuvinte in care se spun 4 idei:

          - e scumpa
          - e veche
          - are de 3-4 ori mai multi Km
          - a fost lovita

          Dupa care apare comportamentul de turma

          On topic diesel de 10 ani cu 250.000 de km reali e parfum. La pret de logan chel care rugineste repede, garantat golful la acest moment ingroapa un logan II iesit pe poarta fabricii.
          Daca nu a fost troznita si se mai negociaza la pret un 2-3 sute, aia e o masina ok de luat. Sigur ca intretinerea e mai scumpa decat la logan nou insa nu e de speriat se gasesc preturi bune la dezmembrari. Practic anual iesi la acelasi pret cu loganul care face revizii la reprezentanta, iar la golf se mai repara una alta.


          @ jony- tu cand intrii in showroom la Mercedes si E'ul costa 50.000 EUR tu sa le spui ca dai maxim 30.000 EUR si daca vor sa iti vanda sa o faca repede pana nu te razgandesti si oferi 25.000 EUR
          Last edited by Drogas; 19 September 2014, 15:03.

          Comment


          • Bah, nu e corect, tu stii "subiectele" si "raspunsurile".

            Comment


            • Nu m-am aprins deloc.
              Anuntul ala a fost doar un test, care mi-a confirmat banuielile.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Niki eu raman pe pozitii. Ca stii tu masina si cutare...e alta treaba! dar iata ca s-a umblat la kilometri. Poate mai sunt si altele de care nu stii...

                In 2008 la ce bani a fost?

                Decat o masina de 10 ani suspecta sau nu...mai bine un Lighean nou! Asta ca si caz general!

                Drogas cam asta e realitatea pietii auto sh din Ro!
                Last edited by jonnie007; 19 September 2014, 15:27.
                Keep walking...

                Comment


                • Am spus ca nu imi place cum se prezinta ,era o parere pur personala
                  Dupa cum am zis ,in primul rand pentru cei ''150 000'' afisati consider ca are prea multe piese schimbate .Deci avem asa : kit ambreiaj plus volanta, 4 amortizoare plus vopsire integrala , dc a fost la cuptor etc nici nu as mai intra in detalii,iar ce am observat ca un mic detaliu este un golf 5 din 2004,asta inseamna primul an de fabricatie daca nu ma insel,.Concluzie pt mine: pas ! Consider ca sunt golfuri 5 pe piata mult mai ok ca cel de sus,mai ales la pretul cerut.
                  Faptul ca tu il cunosti pe proprietar nu te face decat sa fii subiectiv asa ca nu are relevanta
                  Last edited by Allyn_y; 19 September 2014, 15:30.

                  Comment


                  • Adica ? prea multe piese schimbate ? pai pe la 150.000km nu incepe sa se duca naibii ambreiajul ? Adica eu daca am schimbat la 80.000km amortizoarele la cotet, e masina suspecta ? Daca a fost vandalizata si a fost revopsita e suspecta ? trebuia sa o lase asa zgariata ?
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • La motoarele 1.9 TDI e cunoscuta problema ambreiajului / volantei. De obicei apare dupa 130.000 km, nefiind regula generala.

                      @jonnie: aproximativ 10.000 E, nu mai retin. Intreb si revin cu raspunsul exact.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        Decat o masina de 10 ani suspecta sau nu...mai bine un Lighean nou! Asta ca si caz general!
                        daca se plimba aia prin fabrica si apoi ii dau km inapoi ?!

                        Comment


                        • ) asa-i romanu.
                          Isi pune semn de intrebare si la o masina noua ) daca are sau nu km reali
                          My Ride ! B - 29 - TmT

                          Comment


                          • Asta sa aiba km reali ?! hmm par cam putini.. )

                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                            Last edited by Allyn_y; 19 September 2014, 19:18.

                            Comment


                            • Preferata mea:
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Comment


                              • si una pentru drifting si liniute.
                                de unde a luat asta defender in romania, in 1996 ?! asta e masina de offroad.
                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google