Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ROY View Post
    @ Cezar , ai mers constant cu 160-200 km /h pe Trans-F , asa-i ...?

    Eu nu-ti atribui niciun comportament , tu te dai pe fata ...daca are omul o masina mai tare ..gata !! e cocalar si e tigan naspa ..

    Poate acel om care avea CL-ul a muncit mult mai mult ca tine in viata asta , ce zici ? Poate fi corecta si varianta asta ?

    De cate ori ai atins viteza maxima din talon a bolidului din Sttutgard ? Ahh , de foarte putine ori sau deloc ...ai vazut sensul intrebarilor mele ??
    Pt tine doar top speed conteaza? Nu si acceleratia? Felul in care masina este neutra? Sau cand ii fuge dosul, o poti redresa?
    Sa recapitulam de ce am zis ca-i cocalar, si de ce tu zi zis ca nu este.
    Pro cocalar:
    - masina in primul rand (discutabil)
    - amg, dar nu este!!!
    - geanta falsa in drepta (de unde stiu? Pt ca ma obliga sotia sa-i iau porcarii de genul acela)
    Anticocalar:
    - fara argumente reale, ci doar chestii conjuncturale si tipologii universale : "poatr a muncit mai mult" "ai zis ca-i de rahat pt ca-i mai tare ca a ta" etc
    Hai cu argumentele sa veddem de ce nu-i cocalar

    Originally posted by Drogas View Post
    Una e sa te iei de o masina pe care ai condus-o si pe care o poti compara cu altele din aceiasi clasa si sa o critici ca nu face treaba ca altele si alta e sa spui ca proprietarul e un taran oparit, un cocalar basinos si rupt in cur care sta cu masa in garsoniera si o arde cu CL cu benzina de 50 de ron in rezervor.
    VeZi ca bagi de la tine, si nu-i corect.
    Pana una alta, ia spune-mi tu de ce un astfel de personaj ar fi domn si nu cocalar.
    Ai vazut domni ce au business-uri ce isi cumpara mercedesuri non amg si apoi le fac amg sau brabus?
    Eu aduc in discutie tipologia comportamentala a acestui individ.
    Voi aduceti in discutie exceptia!

    legat de "basinile" mele: eu inceerc sa port discutii civilizate cu majoritatea dintre voi. Ca sunt mai acid sau abrupt in discutie este secundar lipsei de rabdare intr-o discutie non-argumentata, sau argumentata prin exceptii!

    Originally posted by darksid3 View Post
    Eu n-am vazut X6 aici, chiar uitasem de masina asa )))) ...in schimb, X5 M destul de multe
    Pai americanul e prost? Nu e cocalar, decat daca-i negru
    Last edited by Cezar; 25 September 2014, 12:51. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Uite cum ai spus tu :

      Ce masina de tigan coclit si fiert, consumator de cafele "high class" impreuna cu a sa pitipoanca (a se vedea geanta din dreapta falsa Louis vuitonul).
      Cocalarul combinator ce se faleste in fata altor prosti "BUEI fraEre, Je are aemgheu! Hauite ce frumoasa este ea care este! Si fuge...mama, RUPE. TRAGE GRAV".


      uite ce zice omul in anunt:

      Pachet AMG complet (exterior, interior, motor, calculator, evacuare + soft evacuare) de la CL 65 AMG. Modificarile efectuate in Germania la tunerul oficial.
      Defectele specifice marcii/modelului remediate recent. Numai reparatiile din ultimul an au costat peste 20k euro.
      Urgent, accept variante doar cu SUV-uri, preferabil ML.
      Deosebita, merita vazuta!


      A spus clar ca e modificata vizual sa fie AMG, nu e un AMG iesit pe poarta fabricii.

      Eu zic ca nu oricine modifica in acest fel o astfel de masina ci numai un pasionat. Si ca sa ai motor de 5500 CMC in Romania si 150.000 de km in 8 ani la sugatoru asta de benzina inseamna ca omul are bani nene. Nu as crede ca e masina de pitziponc cu bani de la taticu' pentru ca e mult peste categoria de masini pe care le-ar conduce un pustan de bani gata ( gen BMW 320-520, hai un X5 mai vechi pana in 3.0 CMC, un Mercedes kompressor de acum 10 ani) . Mai e acel cocalar High class de Dorobani dar si ala a cam saracit din liga Q7, X5, A6 toate SH 3.0 maxim obligatoriu diesel, consumul incepe sa il intereseze...
      Nu mi-as permite sa fac vreo afirmatie despre el pana nu as vedea cu ochii mei ca e un tigan fiert cum spui tu.

      De obicei tiganii nu modifica nimic la o masina, ei se multumesc cu sigla de Mercedes si poate sa nu aiba servodirectie, ABS ca nu mai conteaza, Mercedes sa fie.
      Last edited by Drogas; 25 September 2014, 13:52.

      Comment


      • [QUOTE=B997NDL;1618980]si ai senzatia ca ar fi mai buna decat Brera ?!

        Nu stiu daca este mai buna..nu cred insa sunt clase diferite.Doar ca nume poate suna feminin,in rest n-are treaba e in clasa golfului e hatchback.Asta e pt asa ceva : http://www.autovit.ro/alfa-romeo-mito-C34482084.html
        Apropo de X5 ,ala si cu X6 parca se fac chiar la americani ..in fine sa terminam cu prostiile si sa trecem la lucruri mai serioase
        Last edited by Allyn_y; 25 September 2014, 14:12.

        Comment


        • cel mai mic motor de pe X5-ul vechi era de 3.0, 6 cilindri in linie, fie benzina fie diesel. si pe astea noi am impresia ca e la fel.

          Comment


          • Au si 2 l diesel acum, cu putere cam primul diesel de 3 l.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Primul diesel de 3l avea 184cp, iar noul model de X5 echipat cu 2.0d are 218cp. Deci, e chiar mai puternic decat primul 3.0d.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Multumesc! QED
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • incredibil. nu mai stiam cum e la F-uri, dar acum ca ati zis voi de 2.0, am luat catalogul la puricat. ce vb fratica... nici x5-ul nu mai e ce-a fost. X5 (BMW X5 sDrive25d) cu propulsie... fara Xdrive... care mai e rostul??? de ce rahat ti-ai luat o masina cat o cisterna daca nu e si 4x4? care e rostul? spatiu ai la fel sau mai mult si in alte tipuri de caroserii...
                  ce chestie dom'le....

                  Comment


                  • Pai cine te obliga sa cumperi sDrive cata vreme ai la dispozitie restul motorizarillor cu xDrive?
                    Mai sunt si zone pe glob unde nu ninge nici macar o zi a anului, iar potentialul cumparator nu are nevoie de o masina cu care sa intre pe coclauri, asa ca acum nu mai este obligat sa plateasca niste bani in plus pentru xDrive.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Chiar si pe la noi nu e atat de imperios necesar 4x4...sunt maxim 2 saptamani/an cu drumuri (asfaltate) impracticabile pt 4x2.
                      Last edited by jonnie007; 25 September 2014, 17:18.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Pai cine te obliga sa cumperi sDrive cata vreme ai la dispozitie restul motorizarillor cu xDrive?
                        Mai sunt si zone pe glob unde nu ninge nici macar o zi a anului, iar potentialul cumparator nu are nevoie de o masina cu care sa intre pe coclauri, asa ca acum nu mai este obligat sa plateasca niste bani in plus pentru xDrive.
                        eu ziceam ca nu mai vad rostul unui X5 fara integrala. nu ii inteleg sensul existentei. dar era doar un gand de-al meu.

                        Comment


                        • Cererea de piata, trebuie satisfacuta din toate punctele de vedere. Discutam de constructori care fac profit, nu pomeni ))))
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Am mers cu un 2.0d si e ok. Se miscam cam ca 3.0 benzina. (si datele tehnice confirma asta).
                            Mie unul imi pare un pas in fata!
                            Plus ca, avea un consum in oras de doar 12. Ceea ce este halucinant pentru o troaca asa mare.
                            Legat de 4x4: mie unul imi place ideea de a opta pentru tipul de transmisie. Daca as lua masina pentru Romania, nu as avea nevoie de 4x4. Nici daca as avea o casa asezata mai la mama dracului

                            Comment


                            • [QUOTE=Cezar;1618982]Pt tine doar top speed conteaza? Nu si acceleratia? Felul in care masina este neutra? Sau cand ii fuge dosul, o poti redresa?
                              Sa recapitulam de ce am zis ca-i cocalar, si de ce tu zi zis ca nu este.
                              Pro cocalar:
                              - masina in primul rand (discutabil)
                              - amg, dar nu este!!!
                              - geanta falsa in drepta (de unde stiu? Pt ca ma obliga sotia sa-i iau porcarii de genul acela)
                              Anticocalar:
                              - fara argumente reale, ci doar chestii conjuncturale si tipologii universale : "poatr a muncit mai mult" "ai zis ca-i de rahat pt ca-i mai tare ca a ta" etc
                              Hai cu argumentele sa veddem de ce nu-i cocalar

                              Pai daca nu ai argumente reale , de ce arunci cu noroi in oameni pe care nu-i cunosti ? Eticheta ieftina pusa imediat pe omul banal ...Ala are , ala nu are , etc ...Pai te consideri cel mai muncitor om din RO? Patriciu trebuia sa te intrebe pe tine daca poate sa-si ia un CL sau care-i faza ?

                              P.S. Se castiga bine din medicamente , tratamente decontate aiurea cu CAS ?
                              ?

                              Comment


                              • De ce? Vrei tratament?
                                Eu tot astept argumentele tale si nu contra-argumentareap prin exceptie!

                                Ps: cand a avut vreodata patriciu cl?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google