Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai si tu dreptate.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Mi se pare aiurea sa iei ceva all in one'' .Bentleyu ala poate sa aiba si 6599 de cp , nu se poate compara cu un Ferrari in viata lui
      O masina sport ramane sport, are o anumita manevrabilitate pe viraje plus multe alte detalii caracteristice masinilor sport .Vrei limuzina ,cumperi limuzina,vrei sport ia-ti sport pur sange,niciodata nu mi-au placut combinatiile astea .De la Bentley, Mulsanne mi se pare o masina foarte ok desi daca il compar cu ultimul S Klasse are mari probleme,cu Rolls Royce nici nu are rost
      Last edited by Allyn_y; 21 October 2014, 13:27.

      Comment


      • Dar cine a zis ca bentleyul e sport? E o masina de lux rapida, nu e facuta insa pentru stelvio.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Pai eu cred ca sunt destul de rapide si alte masini de lux cu motoare de 3000 cmc . Daca nu vrei sport ce cauti cu motor de 7000 cmc aproape pe masina si cuplu de locomotiva?!
          Masinile astea sunt facute cu un singur scop :sa pacaleasca pe unii fraieri bogatasi,adica Ferrari nu vor pt ca la clantane dintii in gura de la suspensie ,iar limuzine de lux nu pot ca ii fac de ras cei cu masinile sport. Dar tzeapa..pana la urma nu e mai buna decat un Ferrari si nici decat un Rolls
          Last edited by Allyn_y; 21 October 2014, 13:47.

          Comment


          • All in one: Range Rover, motor 5.0 benzina, 510 CP, poti merge cu ea la un restaurant de lux sau pe coclauri, la vanatoare sau pe Grossglockner.

            Comment


            • Originally posted by Allyn_y View Post
              Pai eu cred ca sunt destul de rapide si alte masini de lux cu motoare de 3000 cmc . Daca nu vrei sport ce cauti cu motor de 7000 cmc aproape pe masina si cuplu de locomotiva?! Masinile astea sunt facute sa pacaleasca bogatasii,adica Ferrari nu vor ca la clantane dintii in gura de la suspensii,iar limuzine nu pot ca ii fac de ras cei cu masinile sport. Dar tzeapa..pana la urma nu e mai buna decat un Ferrari si nici decat un Rolls
              ma rog, crezi ce vrei. asta face la 1200 de ture ce nu fac alea de 3000 la 6500.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Total de acord cu tine aici insa nici nu trebuie sa faca asta , pana la urma tu clientule doresti o masina de lux ,sau esti genul care da forja ca nebunu? Avem si de lux(Rolls Royce,)si sport(Ferrari,Lamborghini). Daca te tine iti iei din ambele.
                Mixurile astea sunt facute pt unii grandomani care nu stiu ce sa mai faca cu banii si cred in prostia lor ca,cumpara ''perfectiunea'' ,lux+sport.
                In cele din urma firmele le ia banii,si iei tzeapa,perfectiunea nu exista !
                Last edited by Allyn_y; 21 October 2014, 14:04.

                Comment


                • Hmm...
                  Mi-ar placea una ca asta
                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                  sigpic

                  Comment


                  • De ce ai face o asemenea balena "coupe", mi-e cam greu sa inteleg... in conditiile in care, varianta "normala", cu 4 portiere, are o forma destul de frumoasa iar in plus este si utila.


                    @Allyn: rafinamentul unei limuzine ultraluxoase nu tine doar de materialele folosite la interior si calitatea imbinarilor, ci si de motorizare. Altfel, un motor de 3-4 litri, diesel, ar misca decent un Phantom.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Corect,dar mai sus am rectificat si am scris Rolls,chiar Bentley in 4 usi cum zici tu merge la sectiunea lux,ideea s-a inteles oricum,sunt 2 genuri pentru mine lux si sport.
                      Last edited by Allyn_y; 21 October 2014, 14:33.

                      Comment


                      • Originally posted by Allyn_y View Post
                        Pai eu cred ca sunt destul de rapide si alte masini de lux cu motoare de 3000 cmc . Daca nu vrei sport ce cauti cu motor de 7000 cmc aproape pe masina si cuplu de locomotiva?!
                        Masinile astea sunt facute cu un singur scop :sa pacaleasca pe unii fraieri bogatasi,adica Ferrari nu vor pt ca la clantane dintii in gura de la suspensie ,iar limuzine de lux nu pot ca ii fac de ras cei cu masinile sport. Dar tzeapa..pana la urma nu e mai buna decat un Ferrari si nici decat un Rolls
                        Fiecare masina e cu targetul ei. Teapa? Masina asta? Hahahaha.
                        Nu totul consta in cum ia curbele, ci felul in care ruleaza fara efort cu viteze ridicate in liniste deplina. Cum conteaza reprizele, si nu doar 0-100. Mult mai interesante la drum intins sunt 100-200, sau 150-250.
                        Nu e mai buna decat un Ferrari? De care? Ca momentan Ferrari nu are masina de talia asteia.
                        Se poate compara cu un Rolls coupe. Ambele sunt la fel, doar ca acest bentley are un pedigree aparte. Rolls doar e nou si cam atat.

                        Iti zic sigur ca masinile astea nu sunt construite sa fraiereasca pe niciun bogatas! As zice ca ferrari este asa. Ca fapt divers, un f bun cunoscut de-al meu a dat inapoi un F430 spunand ca-i o masina foarte slaba si a dorit inlocuirea ei. Dealerul a refuzat

                        Plus ca uitati un lucru: masinile astea se adreseaza nu cocalarilor ce s-au imbogatit peste noapte, ci domnilor ce provin din familii vechi cu un istoric. Acei domni au educatie si stiu ce-i aia o masina de buna calitate si una care nu este.

                        Comment


                        • Sa compari range rover cu Bentley e ca si cum ai zice : ce prosti sunt aia cu conace vechi de 200 de ani la tara, un penthouse in oras e mai fain .
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Ce parere aveti de asa ceva ?
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                            Mi se pare mai ok decat un golf, astra sau un focus ...
                            Ceva probleme des intalnite ?
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Mie unul nu-mi place.

                              @einstein: buna comparatie

                              Comment


                              • Originally posted by 827sam View Post
                                Ce parere aveti de asa ceva ?
                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                                Mi se pare mai ok decat un golf, astra sau un focus ...
                                Ceva probleme des intalnite ?
                                Din cate stiu au un bug la frana de mana, se cam blocheaza...in rest, super, sta foarte bine pe viraje, iar 1.4 diesel se misca foarte bine cu un consum redus.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google