Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by einstein1984 View Post
    Am auzit ca e suficient sa pleci cu un singur copil la mare si volumul de saltele gonflabile, jucarii, mingi, haine (dezumflatre desigur)etc ca sa dea pe din afara din loganu berlina....
    Kojak poate ne spune dacva e asa, sau nea k.
    Esti aproape de adevar...cel putin la primele drumuri cand nu prea stiam cum sta treaba pe unde ajungem, era jaleeeeeee, luam TOT, mai putin sifonieru' si cada. .
    De incaput, au incaput, la limita si cu "strategie" de asezare.
    Acu' e ceva mai bine, mai incape si-o persoana - doua in plus la bord pe langa noi 3 + un bagaj (ce-i drept, mai mult simbolic )
    Iarna e bine ca iei doar o sanie dupa tine pe care o proptesti pe undeva, daca nu, o tin io cu mana stanga afara din masina, sprijinita de portiera in timp ce conduc.
    Dar vara e cam cum zice mr.k, gomflabile (nu si ptr. mine ), jucarii d-ale voluminoase de nisip, trotineta, bicicleta etc.

    Oricum, desi nu-mi plac deloc brek-urile, la ora asta mi se par cele mai potrivite.
    Last edited by Kojak; 8 December 2014, 16:26.

    Comment


    • Cand eram mic si mergeam cu ai mei in concedii, aveam si saltele, si colaci, si barcute, si trotinete + haine si doua canistre de 20l pline cu benzina (era perioada cu criza de benzina, de dinainde de '89). Nu stiu cum le bagau ai mei pe toate in Dacia 1310 berlina.
      De aia mi se pare inutil monovolumul, pentru o famile normala (1-2 copii).

      L.E. Mai, si daca tot te gandesti sa iei si cada si sifonierul dupa tine, iti cumperi un portbagaj Thule si il folosesti doar atunci cand ai nevoie. Nu trebuie neaparat sa te plimi zi de zi prin oras cu o inutilitate de masina.
      Attached Files
      Last edited by vitriol; 8 December 2014, 16:37.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • in dacie mereu era loc asa a zis si tata mai demult...maaaa asta e mai mare pe dinauntru decat pe afara

        Comment


        • ...macar de canistrele de benzina am scapat.

          Imi aduc aminte, imediat dupa ce mi-am luat permisu' si am facut io primele drumuri mai lungi prin tara cum m-am carat cu o canistra de 20 litriii plina de benzina dupa mine printre bagaje...ca-asa ma sfatuisera batranii dacioti, ca "ie rare pecourili prin tara si nu se stie prin ce camp ramai cu ea"
          Ce-i drept erau mai rare ca acu' (1998), da' nici vorba de pustietati.
          Asa am ajuns cu aia 20 litrii inapoi acasa..."pe care i-am baut!"

          Comment


          • Deci doar aia fara copii inca sustin ca incap si in altceva... E drept, daca esti burlac ca nu ai nevoie de atat dar totusi sunt si oameni care cghiar folosesc un monovolum.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Stiu unu' care a plecat la mare bulgari cu un LT46, 2 familii cu kinderii. Bineinteles ca i l-au si furat, l-a gasit ca avea GPS pe masina dupa ce militia bulgareasca se facea ca ploua. Cand l-au gasit intr-un depozit (a asistat si politia lor, nemultumiti ca probabil li s-a dus spaga), cand sa dea asta cheie, ciuciu, aia bagasera alte chei in soft, du-te pe platforma la reprezentanta VAG din Sofia si rezolva problema.

              Cu un MPV mic nu te chinui in oras, pana la urma are dimensiuni apropiate de modelul de la care a imprumutat platforma, consumul e multumitor, deci ai 2 masini in 1.

              Mai sunt si derivatele de genul Jazz, clasa B sau cum ii zice, astea sunt perfecte pentru o femeie, se conduce si foarte fain, cutie automata, spatiu in portbagaj, bancheta rabatabila.

              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
              Last edited by mr.K; 9 December 2014, 09:27.

              Comment


              • Baietii, v-ati saturat de stat prin scari de bloc? ) ce imaginatie au unii....

                Asta-i din seria : ca sa moara totzi dushmanii
                Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                Attached Files
                Last edited by Andrei.TMT; 10 December 2014, 23:19.
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • masina ptr. "cunoscatorri" cu target precis, nu se-ncurca cu d-aia plapanzi.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Abia cand se vor contopi regulamentele, vedem unde se situeaza americhenii. Cred ca japonezii o sa le dea ceata nemtalailor si yankeilor.
                    Sa nu intre DACIA in camptionat, ca-i ia dracu'pe toti atunci!

                    Mi se par o idee interesanta daca asa va fi, un fel de Super Campionat.

                    Originally posted by Cezar View Post
                    Am mers cu una dintr-asta. http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C35241610.html
                    Spectacol! In sfarsit un C classe asa cum trebuie! O idee peste BMW seria 3, cel putin pt ceea ce consider eu important.

                    Vs un serica 3 http://www.autovit.ro/bmw-320-C34864827.html
                    Mult mai matur Mercedesul.
                    Sigur, BMW-ul se conduce o idee mai bine. Insa pentru uz normal, prefer confortul si luxul lui nea Mercedes.
                    Sincer va zic ca am ramas masca de cat de mult au evoluat. Pai la ce jeguri de masini faceau pana in 2008...
                    Sa vedeti C din 2008-2012, ca te caci in el, nu alta. O porcarie sinistra!
                    Asta in schimb, parca nu au facut-o ei))
                    Arata foarte elegant noul C (fata de modelul precedent cel putin), chiar imi place, in special la interior.

                    Comment


                    • Am vazut o familie cu un Citroen jumper double cab . Puneau carutul coplilui intreg in spate... Dar era masina de munca a domnului. Insa se poate si mai rau decat un Scenic sau Touran.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Mai faci si un ban cu masina, nu doar sa te plimbi. Nu e un lucru rau.
                        Ca idee, te duci la teatru si apari cu un double cab. Esti original.

                        Comment


                        • esti excentric

                          Comment


                          • ehe...unde-s vremurile alea in care baEtii "cu bani" veneau cu papucu' la discoteca, iar aia saraci asteptau pana la ora 5 a.m. sa prinda primu' i.t.b. de pe traseu ptr. ca-si bEusera banii de taxiu pana acasa.

                            Comment


                            • Ma bine excentric, decat sa apari cu asa ceva si sa fii de-a dreptul ţăran.
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Comment


                              • Daca ai o cabana la munte as intelege necesitatea, altfel un iveco daily e mult mai economic si eficient.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google