Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E cadou..pentru viitorul cumparator.
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Originally posted by 827sam View Post
      Mi-a fost la indemana sa dau o fuga, nu stiu spre ce s-o dau, mi-as vrea si numerele de pe loganul asta sa nu primesc amenzi acasa...nu stiu ce va fi. La dacia livrarea pica in septembrie )
      Ii scoti numere rosii, in momentul in care doresti sa o vinz si pastrezi numerele; in acest fel am procedat eu cu primul Logan. N-am avut incredere ca noul proprietar o va inmatricula prea curand, iar eu aveam nevoie de numere, pentru masina ce urma sa vina.
      Te costa ceva, dar scapi de emotii; in acest fel viitorul cumparator, nu poate circula la nesfarsit cu acele numere.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by micutzu666 View Post
        E cadou..pentru viitorul cumparator.
        Vorbeam de amenda de vinieta, se anuleaza cu proces.
        Multumesc nenea Iancu, cred ca daca fac miscarea asta, n-o va mai cumpara nimeni.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Daca o radiez din circulatie si de la "fix" (fisc,evident) camerele pt rovigneta nu o vad ca fiind neinmatriculata? Amenzile vin la fisc, o data radiata, nu apare ca nu eu posed acea masina?

          via Tapatalk

          Comment


          • Cnadnr are la dispozitie baza de date de la politie nu de la fisc, masina e inmatriculata pe numele meu, urmatorul chiar daca o ia la impozit, la politie e tot pe numele meu ... pentru amenda ca n-are vinieta vine pe numele pe care e inmatriculata masina .
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Aceeasi problema o am si eu (am vandut un logan si de 2ani de zile circula pe numele meu cu tot cu rca) si am verificat unde are asigurare (de fapt unde am....) ) si am sunat (la carpatica) si m-a invatat fratele ce sa fac....
              Se face o sesizare la firma de asigurări prin care ii rogi (in scris) sa iti comunice daca auto in speta mai figurează cu rca pe numele tau, ei iti vor raspunde cu "DA" iar tu frumos iei raspunsul lor si faci plangere la politie pentru fals si uz de fals.....
              Cam asta poti sa faci....ptr ca el se foloseste de nmele tau....

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Daca o radiez din circulatie si de la...fisc...
                Originally posted by 827sam View Post
                Cnadnr are la dispozitie baza de date de la politie nu de la fisc, masina e inmatriculata pe numele meu, urmatorul chiar daca o ia la impozit, la politie e tot pe numele meu ... pentru amenda ca n-are vinieta vine pe numele pe care e inmatriculata masina .
                Ceva nu se leaga in discutia asta...

                Comment


                • Odata scoasa masina de la primarie si odata ce i-ai scris in certificatul de inmatriculare ca masina a fost instrainata esti absolvit de orice vina.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Ceva nu se leaga in discutia asta...
                    Nu se poate radia din circulatie la simpla vanzare
                    Radierea se face de pe numele vechiului proprietar abia la reinmatriculare, ceea ce nu se va intampla pentru ca-i trebuie platita taxa.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Alte lamuriri:
                      In acest articol detaliem problemele si solutiile pe care le aveti la indemana in cazul in care vindeti un autoturism iar cumparatorul nu efectueaza inregistrarea fiscala sau inmatricularea masinii pe numele sau
                      In acest articol detaliem problemele si solutiile pe care le aveti la indemana in cazul in care vindeti un autoturism iar cumparatorul nu efectueaza inregistrarea fiscala sau inmatricularea masinii pe numele sau.
                      Last edited by Fanez; 19 June 2016, 07:24.

                      Comment



                      • Ce parere aveti de acest golf?

                        Comment


                        • din poze pare ok, un pic cam scump ...
                          jantele pe 17 la masina aia is un dezavantaj . in portiera stg e un bidon de ulei ?
                          Last edited by Costi-bc; 19 June 2016, 21:52.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • La vw ce crezi ca gasesti intr.o masina cel mai des?

                            Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • hahahaaa , depinde ...

                              1.9 tdi de 105 cai nu are probleme cu consumul de ulei daca e in mintile lui. passatul meu de exemplu are 2000 km de la schimb (5w40) si uleiul e tot la maxim pe joja.
                              problema e desigur la acea masina , dar poate i-au facut schimbul de ulei recent si a ramas.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • La Vw e si o chestie de gusturi (ale masinii in ce priveste uleiurile).
                                Si a mea papa cu mare pofta daca pun Castrol (magnatec), papa mai putin Valvoline synpower si Liqui Moly nu papa deloc (nu i-o fi placut gustul). Toate aceeasi vascozitate 5W40.
                                Oricum e deja folclor bancul cu VW care mai avea benzina, dar a ramas fara ulei...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google