Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Kojak View Post
    Motoarele astea de 1.6Sce 115cp cu distributie pe lant, sunt ok?
    Motorul de 1.6 SCe este HR16DE de Nissan, cu distributie pe lant. Nu prea au fost probleme deosebite; e totusi un motor consacrat la Nissan.
    Meganul ala nu-l poti compara cu skodele, care in general sunt destul de anoste, pretabile persoanelor trecute de prima tinerete.
    Ia masina care iti place si crezi ca te reprezinta cel mai bine. Pana la urma e si chestiune de noroc; masina perfecta inca nu s-a construit.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Ce chestie, Skodele sunt pentru babalaci.
      Ia Renault, la cat o sa te poarte prin service, o sa te simti activ, o sa simti ca traiesti.

      Comment


      • Acu' pe bune, reno are masini mai fatoase ca skoda.
        Mie, personal skoda 3 nu-mi place deloc cum arata la exterior, au stricat-o de tot, mai bine arata 2.

        Comment


        • Iar mie imi place mai mult O3 fata de O2, nu mai spun ca O2 FL e dezagreabila total cu farurile alea.
          Tocmai, ca Skoda a intinerit la aspect toate modelele, de la Citigo si Fabia, Rapid si Octavia pana la Yeti.
          Last edited by mr.K; 19 October 2016, 21:20.

          Comment


          • Originally posted by Kojak View Post
            Acu' pe bune, reno are masini mai fatoase ca skoda.
            Mie, personal skoda 3 nu-mi place deloc cum arata la exterior, au stricat-o de tot, mai bine arata 2.
            ce ti se pare atat de "fatos" la reno ?!
            daca vrei o masina buna si fatoasa, ia noua mazda 3.
            vinzi ligheanul si mai faci rost de un tichet rabla si o scoti la 15 000.
            am o ruda care atat a dat pe ea, cred ca are dotari de mijloc sau ceva mai sus.



            uite aici....

            Last edited by B997NDL; 19 October 2016, 22:12. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • In istoria forumului a fost o perioada cand doi colegi se impungeau prieteneste si spuneau, fiecare in parte, ca masina lui e mai tare. Masinile erau Megane 2 si Focus 3.
              Daca m-ai intreba pe mine, Megane 2 arata foarte bine chiar si acum dupa 12 ani de la aparitie, in timp ce Foxus-ul imi pare o masina comuna, care nu iese cu nimic in evidenta.
              Dar! Cand vezi ca ai greierasi in masina si trebuie sa te duci in service ca sa schimbi un bec, sigur iti trece orice chef sa te mai uiti la masina si s-o vezi fatoasa.

              Ca o paranteza <fusai in service pentru mai acu' 3 saptamani si la elevatorul de langa venise un Megane 2 pentru schimb de... bec. >

              Chiar am fost aseara sa vad masina lui Alessandro (Megane 3 Coupe), ca o vinde. Frate, masina e superba, are o forma geniala si n-ai cum sa nu intorci capul dupa ea in trafic. Din pacate am fost cu sotia si m-a trezit la realitate spunand ca nu mai avem 20 de ani si ca noua ne trebuie un break...
              Last edited by vitriol; 19 October 2016, 22:21.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                ce ti se pare atat de "fatos" la reno ?!
                daca vrei o masina buna si fatoasa, ia noua mazda 3.
                vinzi ligheanul si mai faci rost de un tichet rabla si o scoti la 15 000.
                am o ruda care atat a dat pe ea, cred ca are dotari de mijloc sau ceva mai sus.
                vand o laie, nu iau nimic pe asta si pe cca. o mie de euro n-o dau. o sa ruleze (fin) in familie pana ajunge la rabla.
                Mazda 3 e o masina deosebita...dar e peste bugetul meu, n-o iau in calcul, chiar si cu toate reducerile.

                Originally posted by vitriol View Post
                Din pacate am fost cu sotia si m-a trezit la realitate spunand ca nu mai avem 20 de ani si ca noua ne trebuie un break...
                ...adica vrei sa zici ca vrei sa spui ca te gandesti direct la gemeni?...ca la unu' singur merge si un sedan fara probleme.

                Comment


                • Da, varianta Emotion e tare de tot. Dotari cu adevarat abia la Attraction; adica benzinar la peste 18 mii.
                  Mai ai recomandari dastea?
                  ...
                  Nea kogeak, voiam sa-ti spun despre Astra J; dar am uitat ca nu vrei sh de 1-2 ani. Ca noua, e ca si Mazda lui nedelica.
                  Last edited by IancuMIC; 19 October 2016, 22:37.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • M-am uitat si pe la Astre (noi)...dar n-am pomenit de ele ca depasesc bujetu'.

                    Comment


                    • O varianta, reprezinta si masinile de 1, max 2 ani cu km putini.
                      Last edited by IancuMIC; 19 October 2016, 23:07.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • La 2 ani e ca noua. Bre nea Kuojak, ai umplut topicul de masini SH cu sustineri ca vrei masina nuoua. . Daca tot vrei masina fatoasa, uita-te pe la Citroen.

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          Da, varianta Emotion e tare de tot. Dotari cu adevarat abia la Attraction; adica benzinar la peste 18 mii.
                          Mai ai recomandari dastea?
                          ...
                          am zis destul de clar, a dat 15000 la care n-a socotit 1500 luati pe coaja veche si programul rabla.

                          Comment


                          • cel mai bun pachet de la reno mi se pare megane 4 gt. la aprox 21 de mii, cu o mica reducere, ai o masina cvasicompleta

                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                            scaunele alea sunt minunate

                            o varianta f buna mi se pare noul Hyundai elantra, un jaguar xe baby, cel putin partea frontala, farurile sunt luate cu copy paste de pe jag

                            This video shows a walkaround, review and test drive of the all new 6th generation 2017 Hyundai Elantra Limited Model. The Limited is the top of the line mod...


                            in zona de 15 mii nu prea ai ce sa iei, la o adica si un smart forfour daca te apuci sa alegi versiunea prime, cu motor tce90, si cateva pachete optionale (climatizare+navi, lumina ambienatala si alte cateva acareturi) ajungi la 18-20 de mii de euro

                            un seat toledo in echipare style, sau urmatoarea ledstyle parca se mai califica in bugetu de 15 mii

                            de la citroen singura masina fatoasa e ds5, dar nu cred ca vrea asa ceva, restu sunt destul de banale

                            New Citroen DS5 2016, 2017 interior, exterior video Citroen DS5. Citroen DS5 2016, 2017: The car formerly known as the Citroen DS5 is dead. In its place is ...


                            sa ne delectam cu ceva finut si care nu iese f mult in evidenta de afara

                            Abonează-te la canalul meu de youtube https://goo.gl/oBHWXCMulțumim prietenilor de la dealerul Mercedes-Benz, Autoklass Sibiu, pentru oportunitatea de a test...
                            Last edited by cristi....; 20 October 2016, 17:07. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by cristi.... View Post
                              cel mai bun pachet de la reno mi se pare megane 4 gt. la aprox 21 de mii, cu o mica reducere, ai o masina cvasicompleta
                              adica ce i-ar mai lipsi ca sa fie completa ?

                              Comment


                              • mai are cateva optionale pt a fi full options, dar si in echiparea "stock" gt e ok. nu e nevoie de jante mai mari etc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google