Obisnuinta Naturii Umane Vs. Dumnezeu

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doar 100 de ani? Discutam de Burkina Faso? Americanii au plus infinit fata de noi....noi sa ne comparam cu republica moldova, ucraina, albania, kosovo. Pana si Bulgarii ne fac vraiste la turism iar sarbii, croatii, polonejii deja sunt din alt film cu toate ca primele doua state nici nu fac parte din UE!

    Comment


    • Si ca sa inchei romanii au inima buna si inteligenta sa se faca remarcati,dar lipsa de etica ii strica.Crestem inca in apucaturile de pe timpul lui Ceasca unde totul dar era bine pe hartie mai putin si pe teren acum este doar pe hartie deoarece avem democratie si putem alege
      "light up the darkness" Bob Marley

      Comment


      • Si ca sa inchei romanii au inima buna si inteligenta sa se faca remarcati,dar lipsa de etica ii strica.
        Ocupa tu locul de parcare al unui pensionar, sa vezi ce injuraturi iti iei de la un batranel cu inima buna.
        Romanii au o reacredinta ceva de speriat.

        Comment


        • Doar ai impresia ca poti alege...

          Deci romanii sunt destepti, dar lipsiti de etica. Bah, tare sau ce?
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Lasa-i cocoshi...unii traiesc in lumea lor cu basme, printese si praf magic
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Hai la vot neamule! Care vrei 2 litri de ulei si o lanterna chinezeasca?

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Ocupa tu locul de parcare al unui pensionar, sa vezi ce injuraturi iti iei de la un batranel cu inima buna.
                Acum 2 ore mi-am luat-o in GAT de la un batranel cu inima buna care traversa pe rosu bulevardul Iuliu Maniu si eu am indraznit sa ies pe verde dupa Apusului si sa il claxonez.

                Plus ca mentalitatea si incultura e in floare. Ma deranjeaza foarte tare cand vad parinti si bunici care traverseaza cu copiii in brate sau de mana pe interzis/rosu, etc. Cum sa nu faca la fel si ala cand va creste? Cum?!

                Comment


                • Acum 2 ore mi-am luat-o in GAT de la un batranel cu inima buna care traversa pe rosu bulevardul Iuliu Maniu si eu am indraznit sa ies pe verde dupa Apusului si sa il claxonez.


                  Asa am patit si eu. Cand m-am dat jos din masina si m-am uitat de sus la el, tot mormaia ca trebuie inteles, bla, bla, adica eu eram vinovat ca nu-s destul de tolerant.
                  Imi venea sa-l iau pe sus dar nu mi-am pus mintea, ca oricum eu eram vinovat ca am 1.89 inaltime, iar el era un bunicut batran, este?

                  Comment


                  • Voi cine credeti ca o sa ne aduca sfarsitul?Romanii?Nu doar tara lider care are o datorie morala fata de restul planetei deoarece sunt asa de evoluati incat sfarsitul o sa vina mult mai repede la ei.De unde a plecat criza asta planetara?De la Dumnezeu nu fiindca ei cred si noi orbecaim in intuneric si eu in stereotipuri
                    "light up the darkness" Bob Marley

                    Comment


                    • Absolut! Americanii si evreii sunt de vina! ..si masonii, era sa uit!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • De unde a plecat criza asta planetara?
                        Te referi la locul unde traiesc adevaratii lideri ai lumii, dar gresesti cand ii asimilezi natiunii respective.

                        Comment


                        • Voi de ce nu faceti ceva domnilor pentru tara asta,dar nu pentru ea ci pentru voi.Poate asa macar 10 daca va vor urma exemplul este ceva pt tara asta.
                          "light up the darkness" Bob Marley

                          Comment


                          • Voi de ce nu faceti ceva domnilor pentru tara asta,dar nu pentru ea ci pentru voi
                            Pai n-auzi ca PCH i-a explicat mosneagului sa nu mai treaca pe rosu si era sa se termine rau?

                            Pentru mine incerc sa fac tot ce pot, fii sigur.
                            De exemplu as cumpara un Kalashnikov.

                            Comment


                            • Ionute, la 24 de ani, tu ce faci pentru tara asta?
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • In ultimii o suta de ani, cel putin cateva zecii de mii au murit in zadar, incercand sa faca ceva pentru tara asta. Solutia nu este aici, este pe termen foarte lung si extrem de relativa. Pentru tine, daca vrei sa faci ceva, iti sugerez sa nu te mai complaci in gunoiul asta si sa pleci undeva unde poti fi respectat pentru ceea ce esti sau stii sa faci, iar daca nu exista alternative, invata ca lamentarea nu-ti face traiul mai usor, e doar iluzia.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google