Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident teribil în judeţul Timiş. O femeie în vârstă de 26 de ani a fost ajuns la spital, cu răni pe tot corpul și în stare de șoc, după ce un TIR s-a răsturnat peste mașina în care era.
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • Azi am vazut un Logan cum a derapat intr-un giratoriu , mai mai sa faca un accident , nu-mi explic cum a putut derapa , avea viteza mica , pe jos era destul de uscat , probabil gume de vara , cred si super tocite , foarte rapid a pierdut aderenta.Foarte riscant sa mergi cu astfel de gume in aceasta perioada .
      Last edited by prometheus; 6 December 2018, 14:31.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Ma intreb, cat de inconstient trebuie sa fii, sa iesi pe drum cu opincile alea?

        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Un nemernic , prosti sunt aia de la asigurari daca ii acopera paguba provocata !
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Ma intreb, cat de inconstient trebuie sa fii, sa iesi pe drum cu opincile alea?

            http://newsbv.ro/2018/12/16/accident...u-interventie/
            Intr-o iarna ma intorceam de la parinti. Am mai scris-o, cca 15 km de oras, dar drumul secundar, de cca 3 km e in bataia vantului. Zapada, vantul incepuse a batea zdravan-viscol.
            Am ramas uimit cand o rubedenie indepartata, cu un passat vechi, a avut o tentativa sa ajunga in sat, gata sa ne blocheze pe toti (eram vreo 4 masini care ieseau din sat).
            S-a rasucit, a derapat, de-abia am putut sa il scoatem si s-a intors din drum (acasa, nu in sat)
            Anvelope proaste si culmea! Este procuror (si unul din structura specializata).
            Prin urmare, nu se pune problema de bani. Avand profesia respectiva, te-ai astepta la o alta conduita.
            In concluzie: daca un asemenea om, gandeste astfel, ce sa mai zicem de altii...?
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • @77ski
              "Eu sunt omul legii, bai muritorilor de rand care sunteti, mie nu mi se poate intampla nimic, ca-i fac dosar penal si viscolului!"
              N-are legatura cu subiectul de fata, dar e oarecum in aceeasi nota: ieri, din cauza greutatii zapezii la mine la serviciu a cedat structura metalica a unei copertine si aceasta s-a prabusit. Zona fusese inchisa inca de dimineata, ne asteptam la asta, deci n-au fost victime. Fiind o zona frecventata de public, s-a luat masura restrictionarii accesului prin inchiderea cu banda de semnalizare alb/rosie si devierea publicului pe o alee laterala. Ei bine, o multime de "viteji ai satului" treceau pe sub banda de semnalizare, ca e drumul mai scurt. La un moment dat a venit unul care, in momentul in care a fost apostrafat ca trece pe sub banda de semnalizare, a scos o legitimatie de ceva politist, jandarm, habar n-am, a zis "io sunt de la MI!" si si-a continuat drumul. Ulterior a mai aparut un pensionar care, dupa ce a fost si el apostrofat, a inceput sa strige "Ia mai lasati-ma , bai, cu pericolul vostru, ca eu am fost salvator minier la viata mea!!!"
              Ce dracu' sa le mai faci??? N-ai cu cine...
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Când politia doarme si unii se cred schumaher pe strada, inconstienta ucide.



                Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                Comment


                • No comment
                  Attached Files

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Mda, doar handicapatii de la pesede conduc Logan!

                    Bastanii (vezi trezorierul lor) si tras ML-euri, Huaudi, Bemeveuri .....

                    Comment


                    • Altu care face accident facand live pe facebook , sunetele produse de individ dupa accident ar trebui sa le asculte toti astia care stau pe telefon la volan , probabil si asta traia cu impresia ca este mult prea bun la volan incat sa i se intampla lui ceva , overconfidence , pot sa fiu multitasking la volan ,eu am experienta , nu se intampla nimic , s-a inselat amarnic.
                      https://adevarul.ro/locale/cluj-napo...d15/index.html
                      Last edited by prometheus; 5 February 2019, 15:51.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Trebuia sa isi continuie drumul si sa se bage pe banda 1 dupa ce trecea de autotractor. Iti dai seama din filmare ca a venit altu' tare din spate, probabil flash-uri etc. etc. si el a tras de volan si a pierdut-o, la viteza pe care o avea.
                        Bine ca nu a fost mai rau.Fără titlu1.jpg
                        Attached Files
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • E posibil ca accidentul sa fi avut cauze mecanice, in alta poza se vede lipsa rotii stanga spate, oricum a pierdut directia inainte de a atinge tirul.

                          Comment


                          • De politie mai scapi; de moarte nu.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Au fugit pentru un I.T.P. expirat ?? Ciudat.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • cred ca era mai mult decat un ITP expirat. Probabil droguri, alcool etc..... Bine macar ca nu a dat in ala pe langa care a trecut. in rest selectia naturata si-a facut treaba bine...

                                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google