Este Cumva Pentru Insonorizare? Sau Pentru Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este Cumva Pentru Insonorizare? Sau Pentru Ce?

    Am desfacut fetele de usi azi si am descoperit america.... (special cu litera mica)
    Attached Files
    e-mail: office@stickere.info

  • #2
    mai multe explicatii te rog.
    sigpic #

    Comment


    • #3
      masticul este pt etansare

      si chestia aia neagra si urata e pt a tine cotiera lipita de tabla sa nu bagi cotu in ea si sa nu zdrangane
      sigpicMy ride

      Comment


      • #4
        da, de chestia aia neagra si urata era vorba.... mersi:d. Eu nici nu ma gandeam la asa ceva.....shame on me )
        e-mail: office@stickere.info

        Comment


        • #5
          eu nu am avut asa ceva cand am desfacut fetele de usi...

          Comment


          • #6
            eu cred ca acea chestie mica si neagra cum ii ziceti voi este pentru a umple golul dintre tabla si fata de usa... astfel incat atunci cand te impingi in fata de usa sa nu o indoi... nu cred ca are vreo treaba cu insonorizarea...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Nu... n-are nici o legatura cu insonorizari. Poate doar cu adaosuri de greierasi . Doar sa umple golul, ca plasticul de la fata de usa e cam moale si daca se impinge cineva zdravan in ea se indoaie / crapa, etc.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #8
                Acel "cofraj de oua" este un "hipp-padding" care impreuna cu intaritura transversala din structura usii, atenueaza la impact lateral socul resimtit in bazin, reducand urmarile grave ale unei coliziuni laterale. Forma "cotieriei" nu este aleasa intamplator, puteau monta una ca la Dacia 1300, suspendata, dar tot ansamblul asigura o protectie suplimentara la impactul lateral, in lipsa unui airbag lateral toracic, sau chiar in prezenta lui.

                Comment


                • #9
                  tare sunt curios daca maine o sa gasesc si eu asa ceva

                  clar insonorizare nu e. nu are cum sa aibe forma aia
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #10
                    "are toate"

                    Comment


                    • #11
                      si atunci cum se face ca renegade nu a avut?
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        ramane lipita pe panou si daca nu te uiti, nu o vezi...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google