Cel Mai Longeviv Logan pe benzina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pai suntem in 2009, tatamiu a zis peste 700.000 de km, sa facem o aluzie ca ar avea 750.000, asta fiind impartit la nr de luni care sunt din 2006 pana azi, adica 36+4(din anul 2009) si avem 750.000/40= 18750 km / luna. Facand o medie de 18750 km pe luna impartit la 30 de zile pe luna in medie avem 18750/30= 625 km pe zi. Deci e posibil, avand in vedere faptul ca nu se lucreaza doar cu un sofer. Acuma na, exista si minuni pe lumea asta.

    Comment


    • #32
      da totusi chiar daca ar fi un singur om care conduce..asta inseamna ca la media de 625 de km acel om conducea 10-12 ore ..el nu are famile / viata...

      O fi o masina de firma probabil....pana cand o sa apara poze toti or sa fie carcotasi

      Asa am mai auzit si eu pe cineva din hunedoara acum 2 ani..achizitionase o dacie berlina care apartinuse combinatului de la hunedoara ... Masina avea 3 ani si 500.000 km...cica facea Galati-u' in fiecare zi..adica tot vreo 600 de km ..dus-intors = 1200
      Last edited by Loganu; 5 April 2009, 11:52.

      Comment


      • #33
        Soferi profesionisti au voie sa conduca maxim 9 ore pe zi si 56 ore pe saptamana asa scrie in lege eu au tahograf si daca i prinde i arde rau politia loganul nu are tahograf si poti sa conduci cat vrei!

        Comment


        • #34
          soferi profesionisti cu categoria B ? pe logan nu ai nevoie de asa ceva
          tahograful se foloseste doar la masini de peste 3,5 tone , alea trebuie sa mearga la program , eu daca pot si vreau ma duc pe risc "non-stop"
          daca avea mai multi soferi deci cel putin doi , atunci se poate sa fii facut atatia km , acestia neavand vreo zi libera probabil , lucrau cu schimb sau nu stiu cum ..
          deci in concluzie se poate sa aiba 700.000 km ..
          Its just a car ...

          Comment


          • #35
            Eu ce ma zis soferi profesionisti nu cei care au cat.B si am zis ca loganul nu are tahograf si se poate conduce cat vrei numa sa poti !

            Comment


            • #36
              of of of, mai baieti, nu e nevoie de cearta, eu nu am mentionat soferi profesionisti, am mentionat doar mai multi soferi. Vad ca am pus numa paie pe foc cu Loganu ala de Bocsa. Veniti si voi cu alte exemple de Logane Rulate.

              Comment


              • #37
                pai da pana nu avem dovada de 700.000 de km...toti suntem carcotasi ..

                Fara suparare da asa este..

                Comment


                • #38
                  eu am inceput sa cred
                  este un taximetrist pe un logan de 1.4 aici la mine in oras din 2004 sau 2005 loganu si are vreo 200.000 km , putini deocamdata zic eu si merge brici,o dovada o avem mai sus ..
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • #39
                    pai da din 2004-2005...mcv cand mama lui a aparut ? 2006 parca...facuse un user mai sus calculul de km pe zi.....deci
                    Trimitem thread-ul la distrugatorii de mituri ?

                    Comment


                    • #40
                      Parerea mea, care este, ca se poate sa faca acei km, acel Logan.
                      Am facut curse regulate Romania-Germania, cam un an, cu plecari o data pe saptamana de regula, exceptii, chiar si de 2 ori pe saptamana.
                      Plecam cu un MB Vito 111, cu 8+1 locuri, toate locurile ocupate si conduceam cu randul.
                      Plecam dimineata la ora 08.00 din Bucuresti si ajungeam in Germania, intre orele 07.00-11.00, depinde de locatia unde trebuia sa ajungem.
                      O cursa, numai dus, avea intre 2200 si 2500 km.
                      Deci se poate.

                      PS. Acel Vito, este din 2005 si avea peste 800.000 acum 6 luni, s-au schimbat ceva piese la el, manca un litru de ulei la schimb (schimbul de ulei se face la 30.000 km) si merge, chiar si cu 170 km/h, incarcat, full, la acesti km.

                      Comment


                      • #41
                        bine bine "XEW" dar acuma baietii o sa vina si o sa zica ca Loganu nu e Mercedes Benz. Ideea e ca acea masina a avut peste 700.000 km inregistrati. Daca ala l-a mintit pe tatal meu, va mint si eu ) glumeam. Sa admitem ca i-a schimbat bucsaraie si suspensiile pe de-antregul, dar la motor n-as prea crede ca s-a umblat deoarece a mers constant, si nu a fost fortata, iar daca ii dai motorului tot ce are nevoie e super ok.

                        Comment


                        • #42
                          Deci, eu nu vreau "sa scot in evidenta MB".
                          Eu doar am dat un exemplu de masina, care are multi km la activ, am dat aproape toate detaliile legate de conditiile de "lucru" ale acelei masini, pentru ca sunt multi care nu cred ca asa ceva poate exista.
                          Asta e un exemplu ca "se poate" sa aiba acei km, acel Logan.


                          PS. Poze nu am, ca nu mai lucrez acolo, la acea firma.

                          Comment


                          • #43
                            xew da te cred si se poate , si mi se pare normal sa aiba kilometrii aia
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • #44
                              Motorul la logan cat este garantat in functie de motorizare am un unchi care are un audi a4 si a zis ca are garantat motorul 600 mi km acuma are 160 mi km ?

                              Comment


                              • #45
                                E garantat pe drq... Are o durata estimata de viata. De obicei pana in 500 000 km. Niciun producator, nu este interesat sa produca masini care sa depaseasca un nr mare de km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google