Cel Mai Longeviv Logan pe benzina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am vazut un ambiance de la o firma de distributie avea 223 mii km fara belele.si cred ca mai mere inca 100 cred.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #47
      la mine in oras am un amic pe taxi Mpi de 1,6 si are si gas de 1 an jumate. Are la activ cu masina 288.000 km. Masina e din 2006. Numai bine va doresc
      Ambition

      http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

      Comment


      • #48
        Originally posted by radu2008 View Post
        Motorul la logan cat este garantat in functie de motorizare am un unchi care are un audi a4 si a zis ca are garantat motorul 600 mi km acuma are 160 mi km ?
        E durata medie de viata in nici un caz vre-o garantie altfel era mare scris la ei pe site, iar durata asta medie de viata se refera la motor in sine nu si la auxiliare...auxiliare care daca pica tot la shufa sau platforma ajungi...acum sa revenim la Logan
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #49
          loganul meu are 40000 si are doar cutia schimbata. totul depinde de sofer.
          700 000 pare cam exagerat dar pana la urma nu imposibil.

          Comment


          • #50
            la 40000 km cutia schimbata ? de ce ?
            Its just a car ...

            Comment


            • #51
              Ontopic: Fiti si voi mai la subiect si puneti poze cu km multi pe Logan-urile voastre
              Offtopic: Parerea mea e ca poate ajunge . Daca primulmilion.ro, proprietar care sustine ca a facut 1 milion de km cu skoda aia in 3 ani , el fiind un familist convins si cica nu prea a iesit in afara tarii (oricum nu cred intr-o mie de ani ca a facut el atatia Km) - ANALOGIE - daca asta a facut 1milion - MCV-u` de spune colegul sigur a ajuns la 700.000 , or fi vreo 650 a aproximat la 700
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • #52
                Ma, eu am intrebat prin mai multe service-uri Dacia daca din 2001 cand a aparut SuperNova si pana in prezent au desfacut un motor pentru segmentare sau daca stiu de un motor Renault care si-a dat duhul si l-au aruncat la gunoi. Au zis ca nici macar nu stiu cum arata un motor desfacut. Ce m-a facut sa ma intreb treaba asta este ca pana in prezent nu am vazut nici DSN, nici Solenta si nici Logan care sa scoata fum albastru. Cei mai multi km i-am vazut pe o Super Nova pe taxi care avea 450 000 km facuti numai in regim de taxi si avea injectoarele ei. Nu are rost sa pomenim de articulatii, ambreiaj, tabla ruginita sau alte alea, clar s-au schimbat de enshpe mii de ori, dar ideea e ca motorul merge la fel ca-n prima zi.
                Ca sa fiu un pic carcotas si sa ma uit si in curtea vecinului am avut curiozitatea sa arunc in ochi intr-unul din service-urile Fiat. Ce-am vazut acolo m-a speriat. Curtea plina de motoare terminate, iar de ce ziceau mecanicii despre motoare nici nu mai are rost sa pomenesc. Aceiasi treaba in service-urile Daewoo.
                Fara doar si poate cred ca motoarele de pe ligheanele noastre sunt facute pentru viata lunga.
                Stie cineva de un motor renault de pe DSN, Solenta sau Logan care a cazut?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #53
                  Nu cred ca punem intrebarea unde trebuie. Trebuie intrebat printre posesorii de megane I , clio si alte modele renault care flosesc motoare pe benzina similare cu ale loganului.

                  Comment


                  • #54
                    Revin cu intrebarea cat garanteaza uzina dacia motoarele la logan in functie de motorizare cati km duc ?

                    Comment


                    • #55
                      Ai vazut undeva ceva oficial despre garantarea motorizarilor?...eu n-am vazut nicaieri asa ceva, deci se va specula la infinit subiectul
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #56
                        Cand am cumparat masina vanzatorul a zis ca cel pe benzina este garantat 200 mi km si cel pe motorina parca 250-300 mi km dar nu stiu daca este adevarat?

                        Comment


                        • #57
                          Nu conteaza ce spun vanzatorii...importante sunt datele oficiale
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #58
                            Eu am spus ca nu cred ce a spus vanzatorul!

                            Comment


                            • #59
                              Nu ca nu ar rezista motorul 200.000km dar una e sa spui ca e garantat alta e durata medie de viata
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #60
                                Sa nu incurcam marfa cu ambalajul ca ne frigem

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google